Προς το περιεχόμενο

Ο Ian McKellen ετοιμάζεται να φορέσει ξανά το καπέλο του Γκάνταλφ σε νέες ταινίες LOTR


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
6 minutes ago, music_lover said:

Αυτό που θα έπρεπε να γίνει ταινία και όχι σειρά είναι το The Silmarillion. 

Δεν έχουν πουληθεί τα δικαιώματα κι ελπίζω ποτέ, γιατί με τις σειρές που βλέπουμε, δεν θα γλυτώσουμε το έκτρωμα...

  • Like 13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Quote

Ο McKellen, ο οποίος αναρρώνει από πρόσφατη πτώση του στη σκηνή κατά τη διάρκεια παράστασης στο Λονδίνο, πρόσθεσε με χιούμορ: "Πότε; Δεν ξέρω. Ποιο είναι το σενάριο; Δεν έχει γραφτεί ακόμα. Οπότε, καλύτερα να βιαστούν." 

kontizas-oh-oh-oh.gif

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, music_lover είπε

Αυτό που θα έπρεπε να γίνει ταινία και όχι σειρά είναι το The Silmarillion. Τώρα με αυτό που θέλουν να κάνουν χωρίς σενάριο, Θεός φυλάξει.

To The Silmarillion σε ταινία;.. Οκ. Αν θέλουν να το κάνουν σωστά θα πρέπει στην είσοδο του κινηματογράφου να δίνουν στυλό και μπλοκάκι να σημειώνουν οι θεατές τα ονόματα για να θυμούνται ποιος είναι ποιος, αλλιώς θα πέσει πολύ ύπνος στην αίθουσα. 

Να πω ότι σέβομαι το συγκεκριμένο ηθοποιό και θεωρώ ότι ήταν από τις πιο πετυχημένες επιλογές για το ρόλο του Γκάνταλφ. Όταν διάβασα το πρώτο βιβλίο του άρχοντα των δαχτυλιδιών, περίπου πριν από 30 χρόνια, κάπως έτσι φανταζόμουν στο μυαλό μου τον Γκάνταλφ.

Είναι μεγάλος σε ηλικία και σίγουρα θα ζοριστεί για να γυρίσει μία ακόμα ταινία σε αυτό τον ρόλο, αλλά ανυπομονώ να τον δω και πάλι στη μεγάλη οθόνη...

Ενα μεγάλο respect από εμένα για το κουράγιο του και την ψυχική του δύναμη.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θεε μου, οτιδηποτε μετα την τριλογια ηταν αισχος...

Σαν το Star Wars και αυτο, θα τα μαγαρίσουν χωρις ελεος μεχρι να σβησει ο Ηλιος... 😐

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, cpc464 said:

Το έχουν τερματίσει, σε λίγο θα γυρίσουν και την ιστορία του Καραμολέγκολας , του Έλφ φούρναρη που έφτιαχνε ψωμί λέμπας.

Υπαρχει μελος εδω στο ινσομνια με username Karamolegolas.(Δεν ειμαι σιγουρος πως το εγραφε.)

Επεξ/σία από benign
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να δω τον Ian στον ρόλο του Olórin στην εποχή του Silmarillion συνδυαστικά με κάποιον ηθοποιό που θα υποδυθεί τα νεανικά του χρόνια, σε μια υπερπαραγωγή του Silmarillion που διακαώς ζητούμε όλοι εδώ και μια ολόκληρη γενεά, και να εμφανιστεί έστω και σε μία από τις 9 ταινίες που θα χρειαστεί να γυρίσουν για να συμπεριλάβουν ολόκληρη την επική μυθολογία αυτού του βιβλίου. Ελπίζω να τον προλάβουν εν ζωή, θα είναι ένας λαμπρός επίλογος σε έναν από τους μνημειώδες ρόλους της καριέρας του ως Gandalf(Olórin) και το αξίζει πραγματικά.

Once upon in a time...

image.jpeg.5b1194e64088abc8b08d5a51807bee70.jpeg

 

...in a dark era there was a Maia , who his name was Olórin

image.jpeg.c1900468ed5e1d63b5e38857bb965c73.jpeg

 

Επεξ/σία από Ne0n
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Ne0n είπε

Θα ήθελα να δω τον Ian στον ρόλο του Olórin στην εποχή του Silmarillion συνδυαστικά με κάποιον ηθοποιό που θα υποδυθεί τα νεανικά του χρόνια, σε μια υπερπαραγωγή του Silmarillion που διακαώς ζητούμε όλοι εδώ και μια ολόκληρη γενεά, και να εμφανιστεί έστω και σε μία από τις 9 ταινίες που θα χρειαστεί να γυρίσουν για να συμπεριλάβουν ολόκληρη την επική μυθολογία αυτού του βιβλίου. Ελπίζω να τον προλάβουν εν ζωή, θα είναι ένας λαμπρός επίλογος σε έναν από τους μνημειώδες ρόλους της καριέρας του ως Gandalf(Olórin) και το αξίζει πραγματικά.

Once upon in a time...

image.jpeg.5b1194e64088abc8b08d5a51807bee70.jpeg

 

...in a dark era there was a Maia , who his name was Olórin

image.jpeg.c1900468ed5e1d63b5e38857bb965c73.jpeg

 

Νομίζω ότι οι Maia ως "πνεύματα" δεν έχουν "ηλικία" οπότε οι εικόνες που αναρτήσατε ως "γηραιός/νέος" Olorin είναι μεν ωραίες αλλά ατυχείς με βάση το lore.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...