Προς το περιεχόμενο

To "δικαίωμα στην αποσύνδεση" αποκτούν οι Αυστραλοί εκτός ωρών εργασίας


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο γράμμα του Νόμου ναι, σωστά, θα εφαρμοστεί όμως πραγματικά ; Ποιος θα πει όχι στον Εργοδότη άμα του πει : "για λίγο μωρέ, μόνο αυτό κάνε μια στιγμή..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μην λέτε τέτοια μάγκες γιατί θα το κάνουν νόμιμο και αναγκαστικό στην Ελλάδα να σε ενοχλούν μετά την δουλειά με τηλέφωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, DIMOSPLA said:

Στο γράμμα του Νόμου ναι, σωστά, θα εφαρμοστεί όμως πραγματικά ; Ποιος θα πει όχι στον Εργοδότη άμα του πει : "για λίγο μωρέ, μόνο αυτό κάνε μια στιγμή..."

 

Γιατί να μην εφαρμοστεί και γιατί μην πει όχι ?  Ανετα... Του λες, "δεν ξέρω, εγώ έχω σχολάσει, μην μ'ενοχλείς" - είμαι σίγουρος οτι ένς σοβαρός εργοδότης δεν θα επιμείνει... Απλά το γράμμα του νόμου ισχύει και για τις δύο πλευρές...

 

33 minutes ago, punky said:

Δεν γίνεται να έχω όλα τα αρνητικά του υπαλλήλου και τα αρνητικά του εργοδότη και να πληρώνομαι για υπάλληλος.

 

Τώρα ανοίγεις υπαρξιακά θέματα που συζητούνται 5000 χρόνια κι έχουν βγεί πολλοί κι απο τις δύο πλευρές και τα έχουν αναλύσει καλύτερα απ'ότι τα συζητάμε εδώ...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα το πολύ πολύ να αποκτήσουν οι εργοδότες "το δικαίωμα στην αποσύνδεση" των εργαζομένων από το μισθό τους σε περίπτωση που δεν απαντούν στα τηλέφωνα και τα email....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...