Προς το περιεχόμενο

Το Canva αυξάνει τις τιμές συνδρομών κατά 300% λόγω νέων λειτουργιών τεχνητής νοημοσύνης


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Στην Ελλαδα οι μισοί ΕΥ δηλώνουν εισόδημα κάτω από 10κ. Όσο για το 10-50 δολάρια την ώρα, ποιος σου λέει ότι θα έχεις πάντα δουλειά? Επίσης τα 30κ πχ στην Αμερική είναι αστείο ποσό. Σαν να βγάζεις εδώ 5κ.

Αν δεν έχεις δουλειά απλά αλλάζεις δουλειά. Και 5k να βγάζεις είναι x10 η συνδρομή σου! Τρελό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Κατά βάση το canva το χρησιμοποιούμε εμείς οι μία στο τόσο που θέλουμε να φτιάξουμε κάτι στα γρήγορα και δεν είμαστε σχεδιαστές. Πχ ένα όμορφο banner "Επιστρέφω σε 5 λεπτά" για το μαγαζί μας.

Word 2007 σπασμένο…

Ντροπή, τι νεωτερισμοί είναι αυτοί? 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Haha

"Αν πάλι βγάζεις πολλαπλάσιο κέρδος" συνεχίζεις το [ Canvas, Photoshop, Netflix, Adobe Suits, LinkedIn Premium, WhateverService1, ..., WhateverServiceN ]

έτσι όπως έχει γίνει η ζωή όλο συνδρομές το παραπάνω αρχίζει να ακούγεται αστείο.

Αν χρησιμοποιείς κάτι και βγάζεις χρήματα από αυτό ώστε να σε συμφέρει τότε απλά συνεχίζεις. Αν είναι για την διασκέδαση σου (NetFlix, Spotify, Apple Music, Apple TV, Disney+, Nova, Cosmote κ.α) επίσης σταθμίζεις αν αξίζει.

πχ δίνω 99€/έτος για το Microsoft 365 Family (Office + 1TB Cloud. per user) με  5 άδειες χρήσης/Users (2 PC/Mac η καθεμία αν θυμάμαι) το οποίο το βρίσκω αρκετά φθηνό. Αν το πάει 300€/έτος απλά θα το κόψω και θα πάω σε κάτι άλλο (Αν και έχω εταιρικό Account για εμένα που με αφήνει να το βάλω σε 2 συσκευες).

Σίγουρα υπάρχουν ανταγωνιστικά προϊόντα , ξέχασες μάλιστα το Pixlr που. λένε ότι είναι καλό. Το θέμα είναι αν διαθέτεις τον χρόνο να μάθεις ένα άλλο προϊόν και αν αυτό σου κάνει την δουλειά. Πάντως μην σου φανεί περίεργο αν ανεβάσουν και οι άλλοι τις τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έβγαλε απο τη μέση το Affinity, είπε να πάει για τα χοντρά τώρα 😂

Δεν νομίζω στο χώρο του design να έχει ιδιαίτερο αντίκτυπο καθώς το industry standard είναι τα προγράμματα της adobe που είναι πιό ακριβά. Πιο πολύ τους ημι-ερασιτέχνες θα επηρεάσει που φτιάχνανε πραγματάκια για την επιχείρησή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως πάντα αρχίζουμε με δωρεάν, πάμε στο premium με τιμή λογική και όταν φτιάξουμε βάση χρηστών κοπανάμε την τιμή κι όποιος αντέξει γιατί έχουν μάθει στην πλατφόρμα μας ή εξαρτώνται από αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Ε, βάζεις μία συνδρομή και την δίνεις σε δέκα άτομα να την χρησιμοποιούν, όλα εγώ θα τα σκέφτομαι;

Θα μπορούν να συνδεθούν όλοι ταυτόχρονα;

image.jpeg.f1c9829c1539895ff48f9a2063029376.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, NiKoSmile said:

Θα μπορούν να συνδεθούν όλοι ταυτόχρονα;

...γιατί όχι, αλλιώς με vpn με ίδια ip.

Κάτσε να κάνω σύνδεση από το σπίτι με διαφορετικούς υπολογιστές με το ίδιο account να δω.

Edit: μπορείς να log-άρεις από πολλαπλούς υπολογιστές με ίδια ΙΡ και να το χειρίζεσαι, βέβαια δεν είναι pro για να τσεκάρω αλλά νομίζω ότι θα γίνεται.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...