Προς το περιεχόμενο

Παύουν να συνεργάζονται με το Spotify Connect τα πλήκτρα ήχου του iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bigballon είπε

Έχει κουράσει αφάνταστα αυτή η εφαρμογή σε σημείο να μην θέλω να την βλέπω πλέον.

.. ενώ η Apple δεν σε έχει κουράσει ΚΑΘΟΛΟΥ με όλα αυτά που κάνει;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα θα σταματήσει να δουλεύει και για το Chromecast η αντίστοιχη λειτουργία;

Επίσης πιάνει το πάτημα του κουμπιού για να δείξει ένα notification αλλά όχι για να αλλάξει το volume? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παύουν να συνεργάζονται με το Spotify Connect τα πλήκτρα ήχου του iPhone

To άρθρο δεν εξηγεί για ποιό όμως λόγω δεν συνεργάζονται.

Μαλώσανε?

Χρωστάει λεφτά το Spotify connect στα πλήκτρα του iphone?

Έπαιξε κάνα ερωτικό τρίγωνο (με κανένα κουμπάρο ή κουμπάρα) και τα κάνανε μπίλιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bigballon είπε

Έχει κουράσει αφάνταστα αυτή η εφαρμογή σε σημείο να μην θέλω να την βλέπω πλέον.

κάνε τώρα χρηση της δωρεάν προσφοράς και πάρε 3 μήνες δωρεάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, o_shaolin είπε

κάνε τώρα χρηση της δωρεάν προσφοράς και πάρε 3 μήνες δωρεάν

Μπα να μου λείπει. Έχω Apple music είμαι καλυμμένος και δεν κοιτάω τα σκουπίδια. 

  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

“We’ve made requests to Apple to introduce a similar solution to what they offer users on HomePod and Apple TV for app developers who control non-Apple media devices,”

Ώπα τώρα θέλουν από την Apple να του φτιάξει Solution αλλά δεν θέλουν το Apple Tax γιατί τους παίρνει τα λεφτά χωρίς λόγο;

Πέρα από την πλάκα αν όντως τους μπλόκαρε η Apple επίτηδες και δεν είναι άλλο θέμα τότε κακώς κάνει τέτοιες κινήσεις.

Πάντως σε ένα ποστ ένας χρήστης το ρίχνει στο Spotify Version. Αφού σε 2 iPhone που είναι ίδια version iOS έχει διαφορετική συμπεριφορά. Στην απάντηση της η Moderator αγνοεί ότι στην Version 8.9.14..526 παίζει και κατηγορεί άμεσα την Apple. 

σ.σ. Δεν ξέρω πόσο πρόσφατο είναι το πρόβλημα.

Αναφορά σε κείμενο

 

Επεξ/σία από Dimitris_1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ουσία η Apple θέλει να κάνει την εμπειρία χρήσης του spotify λιγότερο ομαλή. Δεν συνεργάζεται πλέον μαζί της και έτσι η φυσική διεπαφή του iPhone δεν θα είναι συμβατή με το spotify.

Αυτό να δείτε θα το κάνει σε όλες τις εφαρμογές που θα μπαίνουν με side loading ή που της κάνουν μηνύσεις.

Είναι στην ουσία η εκδίκηση της Apple. Ή πληρώνεις την ταρίφα για το οικοσύστημά τους και συνυπάρχεις ομαλά ή σου επιτρέπουν να υπάρχεις (λόγω νομοθεσίας) αλλά δεν σου δίνουν την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις την φυσική διεπαφή που δημιούργησαν οι ίδιοι καθώς και οτιδήποτε έχει σχέση με το λειτουργικό τους.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και λίγα κάνει η Apple στους αχάριστους χρήστες της που τολμούν να διαλέγουν άλλη υπηρεσία αντί για τη δική της. Αφού για σας το έκανε ρε το Apple Music. Γιατί δεν το χρησιμοποιείτε; Πάτε δίνετε τα λεφτά σας σε εταιρείες που την κάνουν μπουλινγκ με την πλάτη της Ευρώπης. Μέσα στο μαντρί  οικοσύστημα αμέσως!

Επεξ/σία από empyr3an
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...