Προς το περιεχόμενο

Νέα, "ονειρική" οθόνη, κλάσεις ανώτερη των OLED, θα μπορούσε να παρουσιάσει σύντομα η LG


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, feelihipo είπε

Έχει όντως διαφορά; Σε ποια άποψη; 

Η διαφορά ήταν εμφανέστατη και μόνο που έβγαλα την τηλεόραση από το κουτί. 

1η διαφορά: ποιότητα κατασκευής.

2η διαφορά: πολύ πιο στιβαρή κατασκευή. 

3η διαφορά: το tizen μενού είναι κλάσεις ανώτερο και πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το web os.

4η διαφορά: στα games και στην προκειμένη περίπτωση στο PS5 πού έχω εγώ, σε σχέση με την lg που είχα διαπίστωσα μεγάλη διαφορά στην εικόνα όσο αναφορά χρωματική ακρίβεια, καθαρότητα εικόνας, φανταστική αντίθεση και πάρα πολύ καλή ανακλαστική οθόνη της samsung. 

Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη να βαρχίδα, και σίγουρα το μέλλον (αν  αποδειχτεί αξιοπιστη) θα ξανακοιτάξω πάλι για samsung!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Makis101 said:

Η διαφορά ήταν εμφανέστατη και μόνο που έβγαλα την τηλεόραση από το κουτί. 

1η διαφορά: ποιότητα κατασκευής.

2η διαφορά: πολύ πιο στιβαρή κατασκευή. 

3η διαφορά: το tizen μενού είναι κλάσεις ανώτερο και πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το web os.

4η διαφορά: στα games και στην προκειμένη περίπτωση στο PS5 πού έχω εγώ, σε σχέση με την lg που είχα διαπίστωσα μεγάλη διαφορά στην εικόνα όσο αναφορά χρωματική ακρίβεια, καθαρότητα εικόνας, φανταστική αντίθεση και πάρα πολύ καλή ανακλαστική οθόνη της samsung. 

Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη να βαρχίδα, και σίγουρα το μέλλον (αν  αποδειχτεί αξιοπιστη) θα ξανακοιτάξω πάλι για samsung!

Κρίμα να χαραμίζεται σε ένα ποταπό PS5. Σαν να βάλεις ζάντες μαγνησίου σε OPEL Corsa 1.2.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, seithan είπε

Κρίμα να χαραμίζεται σε ένα ποταπό PS5. Σαν να βάλεις ζάντες μαγνησίου σε OPEL Corsa 1.2.

Καθόλου ταπεινό αγαπητέ μου. Τα γραφικά, ήχος, και το Dualsense που έγω στο PS5 μου, το 80 με 90% των pc users εκεί έξω ούτε στα όνειρα τους!

Κάνε μία έρευνα να δεις με βάση τα στατιστικά στο steam τι μηχανήματα pc είναι αυτά τα οποία παίζουν τα σημερινά παιχνίδια............Θα βάλεις τα γέλια👌👌

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλη μια καινοτομία που θα αφορά φουσκωμένα πορτοφόλια και πόσες άλλες περιμένουν στα συρτάρια των εταιρειών να βγουν οταν θεωρηθεί κατάλληλη ώρα στο μέλλον... Για να δω τι θα γινει με το Burn in. Όπως γέρασα επίσης να περιμένω να αντικατασταθεί αυτο το ριμαδι το πυρίτιο στα chips.Αλλα πως θα ζησουν και οι εταιριες που φτιάχνουν ψύξεις και ανεμιστήρες? Φάτε μάτια ψάρια... 2000 ευρώ που μπορεί να κάνει μια τετοια οθονη θα περιμένω το 2030 να πέσει στα 600 αν δεν έχει βγεί ολογραφική 😁

Επεξ/σία από nagmatech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...