Προς το περιεχόμενο

Νέα εφαρμογή της Sony επεκτείνει τις δυνατότητες του DualSende Edge του PS5 στα PC


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εχω το προηγουνενο χειριστηριο, οχι το edge και δεν μπορω να το σεταρω παρα μονο μεσα απο steam κτλ και καμια φορα δεν βγαζω ακρη με το GTA και μερικα ακομα παιχνιδια. υπαρχει τροπος να το σεταρουμε απλα και ευκολα παντου? υπαρχει καμια εφαρμογη να ελεγχουμε μπαταρια κτλ μη μεινει αδειο να το φορτιζω οταν πεφτει κατω απο 20% να μην χαλασει η μπαταρια του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2024 στις 5:47 ΜΜ, fwtonio είπε

Φίλε μου έχεις κάνει κάποια λάθη στον συλλογισμό σου.

1. To slim με δίσκο έχει 500 ευρώ (skroutz).

2. Το 2ο χειριστήριο έχει 60 ευρώ (skroutz) και όλα φορτίζουν με usb c, δηλαδή από τον φορτιστή του κινητού. Και αν δεν έχεις καλώδιο usb c το αγοράζεις με 2-3 ευρώ.

Τέλος το slim περιέχει καλώδιο να φορτίζεις το χειριστήριο από την κονσόλα αν δεν θέλεις να ξοδέψεις ούτε 1 ευρώ.

Τα χειριστήρια είναι ασύρματα οπότε η λειτουργικότητα αυξάνεται κατακόρυφα σε σχέση με ποντίκι/πληκτρολόγιο, τα οποία σε ασύρματη έκδοση είναι ακριβά.

Τα νέα χειριστήρια έχουν απίστευτη δόνηση και απίστευτη αίσθηση στις σκανδάλες. Τι να λέμε. Αν δεν το πιάσεις δεν περιγράφεται.

3. Πάμε στο κυριότερο. Η συνδρομή PS plus αξίζει το κάθε ευρουλάκι που ζητάει. Προσωπικά μετά από λίγο την αναβάθμισα σε Premium γιατί σου δίνει δυνατότητα να κάνεις stream τα παιχνίδια (όχι όλα)  χωρίς την ανάγκη να περιμένεις το download και φυσικά χωρίς να καταλαμβάνει χώρο στον δίσκο. Έτσι μπορείς να δοκιμάζεις παιχνίδια το ένα μετά το άλλο μέσα σε λίγα λεπτά, πράγμα που είναι αδύνατον στο PC.

Επίσης σου δίνει την δυνατότητα να παίξεις δωρεάν πολλά και ακριβά παιχνίδια. Πχ. Horizon Forbidden West, Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Valhalla πολλά άλλα που θα βρεις εδώ:

https://www.playstation.com/el-gr/ps-plus/games/#game-cat-a-z

Κυριολεκτικά μπορείς να παίζεις ασταμάτητα επί 1 χρόνο.

Προσωπικά πήρα το slim με δίσκο για να αγοράζω τα παιχνίδια και να μεταπουλώ ή να αγοράζω μεταχειρισμένα. Αν γνώριζα αυτά που περιλαμβάνει η συνδρομή, θα το αγόραζα χωρίς δίσκο και θα γλύτωνα τα 100 ευρώ που είχε παραπάνω.

4. Μπορείς να κάνεις stream τα παιχνίδια που έχεις στο PS5 και να παίζεις οπουδήποτε στον κόσμο, είτε μέσω ειδικευμένης και ακριβής συσκευής, είτε μέσω προγράμματος στο PC ή στο κινητό ή στο tablet.

https://www.playstation.com/en-us/remote-play/

5. Η φορητότητα δεν συγκρίνεται. Το παίρνεις μαζί σου είτε στο εξοχικό, είτε στο φίλο σου, μέσα σε μία σακούλα.

Προσωπικά ήμουν υπέρ του PC και δεν άφηνα με τίποτα πληκτρολόγιο/ποντίκι.

Τώρα δεν γυρίζω πίσω με τίποτα, αλλά ρωτώ μήπως και έχω χάσει κάτι τους τελευταίους 6 μήνες που έχω το PS5.

Αυτά που ανέφερες δεν συγκρίνονται με την ευκολία και την τιμή του PS5.

Για ψάξτο λίγο παραπάνω και ίσως με θυμηθείς.

Ξέχασες το πιο σημαντικό. Βρίσκεις απλά 1 φίλο σου αγοράζετε και οι 2 το psplus και μοιράζεστε την 1 συνδρομή premium. Έτσι έχετε και οι 2 στην μισή τιμή του premium ταυτόχρονα όλα τα προνόμια της συνδρομής. Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που δεν το αναφέρει κανείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...