Προς το περιεχόμενο

Το Google Play Store επιτρέπει πλέον ταυτόχρονες ενημερώσεις εφαρμογών


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Η ταχύτητα εγκατάστασης των εφαρμογών στο κινητό, εξαρτάται κυρίως απο τον επεξεργαστή και έπειτα απο την ταχύτητα και τον τύπο της ram;

Εμένα το XZ1 με τον Snapdragon 835, αργεί στην εγκατάσταση και λίγο στο browsing σε σχέση με το Samsung A54 με τον Exynos 1380 που έχω ως κύριο κινητό.

Ομως μέχρι κάπου το 2022-23 ήταν γρήγορο.Οπότε οι εφαρμογές, οι browsers αλλά κυρίως τα sites, γίνονται όλο και πιο απαιτητικά σε hardware;

Oπως το λες, ειναι θεμα συσκευης.Ενα galaxy s9 plus κανει τουλαχιστον τον 3πλασιο χρονο για να εγκαταστησει μια εφαρμογη σε σχεση με poco x5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο. Πολυ βολικο ειδικα οταν εχεις να κανεις 20-30 εφαρμογες update και περιμενεις μιση ωρα γιατι τις κανει μια μια ειναι θεμα. Τωρα θα γινονται στο 1/3 του χρονου αρκει να ειναι γρηγορη η συνδεση και να κατεβαινουν οι εφαρμογες γρηγορα. 

34 λεπτά πριν, leolipop είπε

Oπως το λες, ειναι θεμα συσκευης.Ενα galaxy s9 plus κανει τουλαχιστον τον 3πλασιο χρονο για να εγκαταστησει μια εφαρμογη σε σχεση με poco x5.

Θα ελεγα οτι φταιει το UFS αλλα βλεπω το ενα εχει 2.1 εκδοση το αλλο 2.2 και δεν υπαρχει διαφορα σε ταχυτητες μεταξυ τους. Οποτε ειναι καθαρα στο soc. Με τα UFS 3 UFS 4 ξεφυγαμε στο storage speed και παιζει μεγαλο ρολο στην εγκατασταση μιας εφαρμογης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Black Demis είπε

απο ολα
Ταχύτητά cpu (καθος ειναι συμπιεσμενες οταν κατεβαίνουν)
ταχυτητα ram
ταψυτητα αποθηκευτικού χώρου
και το τελευταιο ποση ελευθερη ram εχεις εκεινη την στηγμη για να απλωθει

με λιγα λογια ΟΛΑ

ετσι ακομη και κινιτο 2 χρονων σε αυτο το θέμα ηδη υστερεί σε σχεση με τα κινιτα του τωρα

σκεψου μονο και μονο ποσο μεγαλωσαν εφαρμογες και βαρεναν τα sites αυτο και μονο κινιτο 2 χρονων (ναυαρχιδα) το κανει να βογγαει γερα

Με s23 ultra και ufs 4  θεωρώ τραγικό να βλέπω την λέξη "εγκατασταση" για 30 δευτερόλεπτα σε app των 30mb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kostasfalcon said:

Με s23 ultra και ufs 4  θεωρώ τραγικό να βλέπω την λέξη "εγκατασταση" για 30 δευτερόλεπτα σε app των 30mb 

εκει ειναι και λογισμικο της samsung που μαλ.... αν και στην αρχη τουλαχιστον οσο το ειχα κατέβαζε σβελτα μετα απω ενα χρονο γονάτισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, maglor1981 είπε

Σε S23 Ultra  η ίδια εφαρμογη εγκαθίσταται-ενημερωνεται πιο γρήγορα από  galaxy store  από ότι  google store. Καλά το ταυτόχρονα το είχε ηδη

Ενημερώνονται το ίδιο γρήγορα όμως; Μια φορά ένας μου είχε φέρει ένα Samsung, πήγα να του εγκαταστήσω μια εφαρμογή από το galaxy store, και διαπίστωσα ότι ήταν 2-3 εκδόσεις πίσω από αυτή που υπήρχε ήδη στο play store. Εκτός αν έχω χάσει επεισόδια, καθώς είχε γίνει πριν 3-4 χρόνια, τώρα έχει βελτιωθεί;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Google Play Store εισάγει μια νέα λειτουργία που αναμένεται να βελτιώσει σημαντικά την εμπειρία των χρηστών Android

Αφού μου βελτιώνεται τόσο την εμπειρία γιατί πιάνομε συνέχεια κορόιδο.

Σημείωση:

Α ρε Aγγλικό GetApps που σας χρειάζεται. Το κινέζικο που είναι τώρα αυξάνει δραματικά τα νεύρα του χρήστη που δεν είναι κινέζος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Πλέον τα update εφαρμογών με 5g στο s24 ultra γίνονται με ταχύτητα φωτός χωρίς πλάκα!!! 

 Αντιθετως σε s20+ τα ζωα μου αργα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, vforvaggelis said:

 Αντιθετως σε s20+ τα ζωα μου αργα...

Ναι το ξέρω. Το ίδιο και στο s22 ultra. Στο s23 ultra γίνονται σφεντόνα και ακόμα ποιο γρήγορα στο s24 ultra. Αλλά το 22 μου φαίνεται απελπιστικά αργό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Ναι το ξέρω. Το ίδιο και στο s22 ultra. Στο s23 ultra γίνονται σφεντόνα και ακόμα ποιο γρήγορα στο s24 ultra. Αλλά το 22 μου φαίνεται απελπιστικά αργό.. 

Έχεις τσεκάρει ελεύθερο χώρο αποθήκευσης στο s22 ultra ; Μήπως είναι πολύ λίγος ή στο όριο για να φουλάρει,  δηλαδή 2gb ή λιγότερο;

Η ταυτόχρονη εγκατάσταση είναι πιθανόν να καθυστερεί τη διαδικασία και όχι τόσο το ταυτόχρονο κατέβασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...