Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 17 Pro Max θα ξεχωρίζει με 12GB RAM και προηγμένο σύστημα ψύξης


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/8/2024 στις 11:21 ΜΜ, TrialKid είπε

όπως έχουμε πει πάρα πολλές φορές εδώ μέσα, η τεχνολογία που δίνουν τώρα είναι σε σχεδιασμό - πώληση χρόνια πριν πως θα πάει. 
 

το ότι βάζει του χρόνου  12Gb ram και καλύτερη ψύξη, μπορούσε να το βάλει από φέτος, αλλά άμα το βάλει τώρα τι θα βάλει μετά… 

σου πουλάει με το σταγονόμετρο, και δεν τα δίνει απλόχερα (πχ 15 pro max κάμερες του 14) 

αντί να βάλει Ceramic Shield  πίσω να σέβεται τον πελάτη, σου λέει άμα δεν σπάνε πως θα κονομάνε τα service…  και οι εταιρίες με θήκες 

όλοι στο μέλι είναι να τα κονομάνε μαζί !!!

για το thermal energy throttling έτσι όπως τον τραβάνε σε συχνότητα τον επεξεργαστή… τι να κάνει..

άντε κατέβασε 1η στα 3 νανόμετρα, και πάλι δεν αρκει… στο απόλυτο CPU δεν κάθετε στα αυγά της άνετη πλεον , δείτε MediaTek φέτος πως πάει και τους κάνει πλάκα σε όλους)

αντί να βάλει επιπλέον  Cores και να πάει στους 8… αυτή εκεί κολλημένη στους 6. η MediaTek ρίχνει ξύλο σε πολλούς και αυτή συνεχίζει… πάμε αν γίνεται και 5GHz σε συχνότητα (ότι να ναι)  και για την κάρτα γραφικών απλά τραγική 

το έχω κλειστό το προϊόν μου από εποχές υπολογιστή Apple II και ατακες εμείς είμαστε που κουνάμε τον άξονα της Γης, ότι να ναι…. Σε φιλοσοφία την οποία κάνει κωλοτούμπες στο σήμερα 

άμα είχαν τα @ρχιδι@ θα έλεγαν, τι θες Ευρώπη ; Άνοιγμα… δεν πουλάω ρε !!! 
αλλά που… χάνεις το μέλι ; 
 

Για βάλτε 15 Pro Max με τον φορτιστή και πείτε του να τρέξει Cinebench 6 δύο φορές να δείτε που θα πάει το σκορ, και σε πόση ώρα θα λαμπαδιάσει. 
 

Αυτή η εταιρία πουλάει όπως πουλάνε οι άλλες για να κονομήσουν, και να δημιουργούν ανάγκες. 
 

όποιος έχει 13 Pro Max 256Gb δεν έχει κανένα λόγο να πετάει τα χρήματα του πριν το iPhone 18. (Ακόμα και εγώ που το έχω τσάμπα 0€ δεν τα δίνω για τις παπάντζες που πουλάνε στο 16) 

που το έχεις τζάμπα,να πάμε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, jimis98 said:

αυτά είναι! θα πας και για το 16 series?

Οχι, από 18 και βλέπω, δεν είμαι του κινητού fan club.
Σίγουρα θα έχει 16 Pro (όχι Max) κάποιος στην οικογένεια, και θα το τσεκάρω έτσι για το τι έβγαλαν. 
δεν αξίζει κάποιος από 12 Pro Max να αναβαθμίσει αυτή την στιγμή (για τις κάμερες μόνο, μιας και δεν έχουν την επιλογή κολλάω το κινητό στο αντικείμενο και κάνει focus. Το 13 το έχει οπότε δεν κάνω αλλαγή, σε κάτι που δεν μου προσφέρει τίποτα παραπάνω)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, TrialKid είπε

Οχι, από 18 και βλέπω, δεν είμαι του κινητού fan club.
Σίγουρα θα έχει 16 Pro (όχι Max) κάποιος στην οικογένεια, και θα το τσεκάρω έτσι για το τι έβγαλαν. 
δεν αξίζει κάποιος από 12 Pro Max να αναβαθμίσει αυτή την στιγμή (για τις κάμερες μόνο, μιας και δεν έχουν την επιλογή κολλάω το κινητό στο αντικείμενο και κάνει focus. Το 13 το έχει οπότε δεν κάνω αλλαγή, σε κάτι που δεν μου προσφέρει τίποτα παραπάνω)  

εδώ άλλοι κάθε χρόνο αλλάζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2024 στις 1:12 ΜΜ, Tlykog είπε

Προφανώς. Λειτουργούν διαφορετικά και έχουν διαφορετικό software ΚΑΙ hardware, άρα η άμεση σύγκριση μεταξύ τους είναι κάπως μπακαλίστικη και αν θέλεις να είσαι σωστός (γενικά αναφέρομαι) δεν υπάρχει άμεση σύγκριση μεταξύ τους.

Για τη θερμοκρασία θα πω ότι στις ναυαρχίδες ήταν πάντα θέμα. Σε τόσο περιορισμένο χώρο και με passive ψύξη ή θα πέφτουν οι επιδόσεις ή θα ανεβάζουν θερμοκρασία. Μαγικά δεν γίνονται.

Πονεμένη ιστορία η θερμοκρασία 1 από τους σοβαρους λόγους που γυρίσαμε ξανά στην apple B) ο 2ος ότι δεν έχει bloatware apps 3rd party apps που δυστυχώς οι άλλοι έχουν  φορτωμένα σαβούρα 3ος το integration που στο σύνολο του λειτουργεί καλύτερα σε iOS περιβάλλον.
 

@Tlykog Βλέπεις σε teardown/dissembly video βάζουν επιπλέον Vapor chamber πως λέγεται για να πέσει κ είναι τόσο υψηλά χρονισμένα τα chip που όταν βγάζεις βίντεο πολύ ώρα μετά δεν μπορείς να το πιάσεις. Ειδικά το καλοκαίρι που έχουμε 8 βαθμούς παραπάνω από το κανονικό. Είναι κ μικρός ο χώρος σε κινητά στα tablet υπάρχει διαφορά ;)

Συσκευές με exynos ακόμη χειρότερα απλά σε iPhone ανεβάζει μεν αλλά το κρατάει/διαχειριζεται καλύτερα ίσως πέφτουν επίδοσεις αυτόματα όταν ανεβάζει θερμοκρασία σε galaxy υπήρχαν στιγμές που το αφήνεις να κρυώσει κ σταματάς ότι κανείς συχνότερα. Το 17 ίσως έχει νέο σύστημα ψύξης όπως αναφέρει το άρθρο για να δούμε.

Επεξ/σία από aces
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...