Προς το περιεχόμενο

Υψηλές συγκεντρώσεις αλλόκοτων όσο και σπάνιων βακτηριδίων εντοπίστηκαν σε μελάνια τατουάζ που πωλούνταν στο Amazon


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Eγώ ερώτηση έκανα. Εσύ χαρακτήρισες όσους διαφωνούν με τα τατουάζ...

 

Αυτά είναι δικά σου λόγια, όχι δικά μου. 

Επεξ/σία από BLiTzER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, BLiTzER είπε

Αυτά είναι δικά σου λόγια, όχι δικά μου. 

Εσύ τα έγραψες πιο πάνω. Και η πλάκα είναι ότι χαρακτηρίζεις τους Έλληνες θρησκόληπτους και οπισθοδρομικούς αγνοώντας ότι στην υποτίθεται πολιτισμένη δύση κάνουν χειρότερα πχ ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα δεν εχω tattoo αλλα εχοντας μιλησει με ατομα που εχουν μου ειπαν οτι αποτυπωνουν ευχαριστες στιγμες της ζωης τους, προσωπα που θελουν να θυμουνται... απολυτα σεβαστο και καποια μαλιστα ειναι αριστουργηματα...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Εσύ τα έγραψες πιο πάνω. Και η πλάκα είναι ότι χαρακτηρίζεις τους Έλληνες θρησκόληπτους και οπισθοδρομικούς αγνοώντας ότι στην υποτίθεται πολιτισμένη δύση κάνουν χειρότερα πχ ΗΠΑ.

Όχι, δεν έγραψα αυτό. Κάποιοι κατάλαβαν, όπως ο lovesucks παραπάνω. Κάποιοι όχι, αλλά δεν πέφτω από τα σύννεφα. Δες προηγούμενα σχόλιά μου.

Δε χαρακτηρίζω κανέναν. Παραθέτω γεγονότα. Αν έχεις αμφιβολίες επ' αυτών, μπορώ να προχωρήσω με στοιχεία και αποδείξεις. Δε θα το κάνω δηλαδή, αλλά μπορώ. 

Το τι αγνοώ ή όχι, επίτρεψέ μου να το γνωρίζω εγώ καλύτερα (pun intended). Βγάζεις συμπεράσματα κάνοντας δικές σου, παντελώς άκυρες, υποθέσεις. Αλλά ας κάνω 2-3 σχόλια πάνω σε αυτήν την ατυχή σου απόπειρα σύγκρισης-δήθεν επιχείρημα:
* News flash: Οι ΗΠΑ δεν είναι η επιτομή της πολιτισμένης Δύσης. Ειδικά όταν ένα σεβαστό μέρος τους αποτελείται ακριβώς από "θρησκόληπτες και οπισθοδρομικές" πολιτείες. Δες πχ ποιες κατέχουν μεγαλύτερο αριθμό όπλων και πώς συνδέεται αυτό με χαμηλό νοητικό και μορφωτικό επίπεδο. Τυχαίο παράδειγμα.
* Φωτεινό δείγμα πολιτισμού στην Ευρώπη, όπου ανήκουμε, διότι η Αμερική είναι άλλος κόσμος, είναι πχ των Σκανδιναβικών χωρών. Εντελώς τυχαία (ειρωνικό είναι αυτό, για να σε βοηθήσω) είναι επίσης και μέσα στις πιο πλούσιες, μορφωμένες και με εξωπραγματικό επίπεδο ζωής χώρες στον πλανήτη. Μάντεψε γιατί. (inb4 ναι, αλλά έχουν διπλάσιο αριθμό αυτοκτονιών :lol:)
* Και, τέλος, το ότι "κάνουν χειρότερα" πώς ακριβώς αναιρεί το ότι η Ελλάδα είναι αυτό ακριβώς που αναφέρω; Δεν καταλαβαίνω τι προσπάθησες να αποδείξεις με αυτήν την πρόταση.

Το θέμα δεν είναι, προφανώς, αν ο Έλληνας γουστάρει ή όχι τα "τατουάζ". Αυτό μας είναι παντελώς αδιάφορο, και οι μόνοι που τους αγγίζει είναι οι τύποι που έτρεξαν να κάνουν tribal αγκαθάκια στο αναβολικό μπράτσο τους πριν 30 χρόνια. Το θέμα είναι πολύ βαθύτερο και δυσώδες, και ευθύνεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό για την κατάντια μας. Είτε σας αρέσει, είτε όχι.

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

69 τατου parlors συνιστουν UV China Pink . Kαι εσυ λαμπεις μακη μου :P

* Καντε οτι θελετε αλλα μη περιμενετε να σας παρουν σοβαρα μετα ε ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BadMathematics είπε

 😉 Μάλιστα....θα το κάνω το τατουάζ ...με έπεισες....λολ θα το κάνω στην πλάτη/τες.... που δεν...έχω...

Προσπαθούσα να σας πείσω να κάνετε τατουάζ και τα κατάφερα κιόλας, ε;;

Η ειρωνεία δεν ήταν ποτέ το στοιχείο μου..🙂

Καλή σας νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...