Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο κινητό χωρίς πλήκτρα θα μπορούσε να κάνει την εμφάνισή του μέσα στο 2025


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Nakis93 είπε

Εφαρμογή να κολλήσει το σύστημα; 

Μόνο αν κατεβάσεις κάποιο .apk τύπου breakmysystem.apk

Οχι. Απο εφαρμογή. Το ίδιο το σύστημα μου έχει κολλήσει γιατί... ετσι. Εμεινε σε μια κλήση χτυπαγε και εγώ ουτε να την απαντήσω μπορούσα ουτε να την κλείσω. Πάγος όλα και ο ήχος εκει να παίζει το τραγούδι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Πιστεύω με σωστό notation είτε στην οθόνη είτε στο σημείο που θα ήταν το κουμπί, και το κατάλληλο haptic feedback ότι πατήθηκε, θα δίνει ακριβώς την ίδια αίσθηση με τον φυσικό διακόπτη. 

Όπως και τώρα στα πληκτρολόγια οθόνης αφής, που κάνει μια δόνηση όταν πατάς το κουμπί, πιστεύω με παρόμοιο τρόπο θα παίξουν και τα νέα κουμπιά.

Σίγουρα όσο λιγότερα μηχανικά μέρη έχει μια συσκευή, τόσο λιγότερα προβλήματα θα χρειαστεί να επιδιορθωθούν μελλοντικά.

Το power button πρακτικά δε χρειάζεται να το πατάς ποτέ

Αποτύπωμα και double tap για κλείδωμα ή ακόμα και αν δεν έχεις αυτό βάζεις widget

Οπότε δε βρίσκω το λόγο, ίσως μόνο για τα πλήκτρα της έντασης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω το ακριβώς αντίθετο: Καμμιά 10ριά κουμπιά αφής γύρω γύρω και επιλογή να ρυθμίζω τι θα κάνει το κάθε ένα. Και στο αυτοκίνητο το ίδιο: Σαν κάτι παλιά SAAB που είχαν 200 κουμπιά που το κάθε ένα έκανε ΜΙΑ δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Το power button πρακτικά δε χρειάζεται να το πατάς ποτέ

Αποτύπωμα και double tap για κλείδωμα ή ακόμα και αν δεν έχεις αυτό βάζεις widget

Οπότε δε βρίσκω το λόγο, ίσως μόνο για τα πλήκτρα της έντασης

Ο λόγος που δεν μπορώ να φύγω από OnePlus είναι το πλαϊνό slider που βάζεις κατευθείαν το κινητό σε αθόρυβο - δόνηση - ένταση χωρίς να ξεκλειδώσεις τίποτα. Θα μου πεις είναι κάτι άχρηστο για τον περισσότερο κόσμο αλλά για μένα που μες στη μέρα θα το αλλάξω από δόνηση σε ένταση και από ένταση σε αθόρυβο 50 φορές χωρίς καν να το βγάλω απ την τσέπη είναι τεράστια ευκολία. Για το power button συμφωνώ, ανάθεμα αν το πατάω μια στο τόσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, thanasis00 said:

 

Σίγουρα όσο λιγότερα μηχανικά μέρη έχει μια συσκευή, τόσο λιγότερα προβλήματα θα χρειαστεί να επιδιορθωθούν μελλοντικά.

Σε πόσους έχει χρειαστεί να επιδιορθωθεί το οποιοδήποτε κουμπί; 

Δε θυμάμαι ούτε τις εποχές της Ericsson να χαλάει κάτι. Και δεν αναφέρομαι σε Sony Ericsson. Σκέτα Ericsson λέω ναϊντίλα κανονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, polaki είπε

Σε πόσους έχει χρειαστεί να επιδιορθωθεί το οποιοδήποτε κουμπί; 

Δε θυμάμαι ούτε τις εποχές της Ericsson να χαλάει κάτι. Και δεν αναφέρομαι σε Sony Ericsson. Σκέτα Ericsson λέω ναϊντίλα κανονική.

Σε xiaomi αν δεν κάνω λάθος έλεγαν ότι κόλλαγε το κουμπι του ήχου  και σε έβαζε σε recovery menu .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουμε 5 χρονια. Δε ξερω τι εφαρμογη θα εχει 3 κουμπια μειναν ολα κ ολα,κ εχει κυκλοφρησει ηδη μια συσκευη (mate 30 pro) που ειχε μονο on off πληκτρο. Το vol + - ηταν στο πλαι της οθονης σε ενα υψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα περιμένω τον εφαρμογή οδηγίας ΕΕ ώστε τα κινητά να έχουν αφαιρούμενη μπαταρία από τον τελικό χρήστη.
Και αυτά που ακούω για χωρίς πλήκτρα δεν μου αρέσουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, punky είπε

Πλην - ίσως  - της καλύτερης αδιαβροχοποίησης, ποιο ακριβώς είναι το πλεονέκτημα;

Μοιάζει με λύση σε ανύπαρκτο πρόβλημα. 

Είναι νέο πρόβλημα σε υπάρχουσα λύση βασικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, spectaculator είπε

Android χωρίς power button = Ποδήλατο χωρίς σέλα!

(κάτι χαζομάρες με fake πλήκτρα είναι κακή ιδέα ούτως ή άλλως αφού στο android αν τα πράγματα κολλήσουν άσχημα δεν δουλεύει καν η αφή)

δεν μου εχει τυχει ποτε αυτο ευτυχως.ισως επειδη εχω xiaomi εδω και καποια χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βασικές λειτουργίες όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω είναι must τα κουμπιά. Τώρα αν με το ζόρι θέλουν να μας το πλασάρουν όλες οι εταιρείες στο μέλλον θα μας δυσκολέψει αρκετά άλλα όλα θέμα συνήθειας είναι η αλήθεια αυτή είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...