Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία Cosmote TV και ANT1 φέρνει τα Europa League και Conference League κάθε Πέμπτη στο AΝΤ1+


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, -netman- said:

σε αυτα τα κανάλια οι συνδρομητές αντ+ θα βλέπουν μόνο Europa League και Conference ή και αγώνες πρωταθλήματος; Δεδομένου ότι θα μεταδίδονται τα κανάλια Cosmote Sport 1 έως 9, εκτός και μεταδίδονται μόνο Πέμπτη.

Χωρίς να ξέρω σίγουρα, αλλά στην εικόνα του άρθρου λέει "ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ", οπότε λογικά μόνο κάθε πέμπτη θα ανοίγει αυτά τα κανάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 minutes ago, txs said:

Χωρίς να ξέρω σίγουρα, αλλά στην εικόνα του άρθρου λέει "ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ", οπότε λογικά μόνο κάθε πέμπτη θα ανοίγει αυτά τα κανάλια

Ε ναι, αλλιώς θα έλεγε δείτε κ ελληνικό πρωτάθλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, -netman- είπε

σε αυτα τα κανάλια οι συνδρομητές αντ+ θα βλέπουν μόνο Europa League και Conference ή και αγώνες πρωταθλήματος; Δεδομένου ότι θα μεταδίδονται τα κανάλια Cosmote Sport 1 έως 9, εκτός και μεταδίδονται μόνο Πέμπτη.

Αν εισαι τοσο τυχερος και εχει την Πεμπτη κανενα αναβληθεν ματσακι του πρωταθληματος λογικα θα μπορεσεις να το δεις απο την στιγμη που θα παιζουν τα 10 καναλια Cosmote... δεν ξερω βεβαια αν τα καναλια  "ανοιγουν" μονο οταν παιζουν τα ματς του Europa και Conference... θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλες τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις έπρεπε να τις παίρνει η ερτ, να μην πηγαίνουν τα λεφτά μας τσάμπα σε ηλιθιες εκπομπές. Αλλά όταν υπάρχει διαπλοκή, τότε ο διορισμένος διευθυντής της ερτ δεν θα μπορούσε να κόψει λεφτά από τους ολιγαρχες των καναλιών, για αυτο δεν κάνει προσφορές για αυτές τις διοργανώσεις ή κάνει αστείες προσφορές. Έχω να δω Ερτ από την τελευταία formula 1,απο τότε τσάμπα πληρώνω για να κάνουν ζωάρα μετακλητοι και βύσματα 

Επεξ/σία από Macosj
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Macosj said:

Όλες τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις έπρεπε να τις παίρνει η ερτ, να μην πηγαίνουν τα λεφτά μας τσάμπα σε ηλιθιες εκπομπές. Αλλά όταν υπάρχει διαπλοκή, τότε ο διορισμένος διευθυντής της ερτ δεν θα μπορούσε να κόψει λεφτά από τους ολιγαρχες των καναλιών, για αυτο δεν κάνει προσφορές για αυτές τις διοργανώσεις ή κάνει αστείες προσφορές. Έχω να δω Ερτ από την τελευταία formula 1,απο τότε τσάμπα πληρώνω για να κάνουν ζωάρα μετακλητοι και βύσματα 

Απορώ πραγματικά με σχόλια σαν αυτό..

Εγώ δεν θέλω να πληρώνω απ'τους φόρους μου για να στήνει η ΕΡΤ χορό εκατομυρίων με τους κολλητούς προέδρους/ιδιοκτήτες των ομάδων όπως έκανε στο πρόσφατο παρελθόν πχ με Ολυμπιακό και Παναθηνάικο.

Μακάρι να μην είχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ αθλητική διοργάνωση, ώστε ούτε η γιαγιά μου στο χωριό να πληρώνει για να δείχνει η ΕΡΤ3 το αποτυχημένο Basket League που δεν το βλέπουν ούτε οι γονείς των παικτών. 

Αφού θα πληρώνουμε που θα πληρώνουμε την ΕΤ, εεεε με συγχωρείτε την ΝΕΡΙΤ, δηλαδή βασικά την ΕΡΤ εννοώ, ας μας επιβαρύνει τουλάχιστον όσο το δυνατόν λιγότερο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Thresh είπε

Γμτ γιατί δεν έκανε "τράμπα" η Cosmote με αυτά? :(

Εκτός και αν η Cosmote έχει στα σκαριά κάποια συμφωνία με τον επίσημο τηλεοπτικό πάροχο της F1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, svartevarg said:

Εκτός και αν η Cosmote έχει στα σκαριά κάποια συμφωνία με τον επίσημο τηλεοπτικό πάροχο της F1.

Δεν νομίζω ότι θα μπορεί να  κάνει  κάτι πριν λήξουν τα αποκλειστικά δικαιώματα του ΑΝΤ1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Δεν νομίζω ότι θα μπορεί να  κάνει  κάτι πριν λήξουν τα αποκλειστικά δικαιώματα του ΑΝΤ1.

Δηλαδή δεν μπορεί να βάλει ούτε την επίσημη συνδρομή, όπως κάνει με το Netflix ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, svartevarg said:

Δηλαδή δεν μπορεί να βάλει ούτε την επίσημη συνδρομή, όπως κάνει με το Netflix ;

Αν σκεφτείς ότι το ελληνικό Netflix δεν έχει πράγματα επειδή οι πλατφόρμες στην Ελλάδα έχουν τα αποκλειστικά τους δικαιώματα για Χ χρονικό διάστημα, μάλλον δεν θα μπορεί ούτε μέσω συνεργασίας με την F1TV.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Απορώ πραγματικά με σχόλια σαν αυτό..

Εγώ δεν θέλω να πληρώνω απ'τους φόρους μου για να στήνει η ΕΡΤ χορό εκατομυρίων με τους κολλητούς προέδρους/ιδιοκτήτες των ομάδων όπως έκανε στο πρόσφατο παρελθόν πχ με Ολυμπιακό και Παναθηνάικο.

Μακάρι να μην είχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ αθλητική διοργάνωση, ώστε ούτε η γιαγιά μου στο χωριό να πληρώνει για να δείχνει η ΕΡΤ3 το αποτυχημένο Basket League που δεν το βλέπουν ούτε οι γονείς των παικτών. 

Αφού θα πληρώνουμε που θα πληρώνουμε την ΕΤ, εεεε με συγχωρείτε την ΝΕΡΙΤ, δηλαδή βασικά την ΕΡΤ εννοώ, ας μας επιβαρύνει τουλάχιστον όσο το δυνατόν λιγότερο. 

Κανένας Ολυμπιακός και παναθηναϊκός δεν είναι μεγάλη αθλητική διοργάνωση. Εγώ μιλάω για ευρωπαϊκές, παγκόσμιες διοργανώσεις. Ποιος βλέπει ελληνικό πρωτάθλημα ακόμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Macosj said:

Κανένας Ολυμπιακός και παναθηναϊκός δεν είναι μεγάλη αθλητική διοργάνωση. Εγώ μιλάω για ευρωπαϊκές, παγκόσμιες διοργανώσεις. Ποιος βλέπει ελληνικό πρωτάθλημα ακόμα? 

Το σίγουρο είναι ότι πάρα πολύς κόσμος δεν ενδιαφέρεται ούτε για μουντιάλ ούτε για Ch. League ούτε για το οτιδήποτε. 

Οπότε ανεξάρτητα απ΄τις ομάδες αυτές (που τις ανέφερα γιατί πριν 5-6 χρόνια ήταν εκεί για το Ελλ. Πρωτάθλημα), νομίζω ισχύει για όλους. 

Γνώμη μου βέβαια. 

Ένα ιδιωτικό κανάλι είτε συνδρομητικό είτε ελεύθερο μπορεί να κάνει ότι γουστάρει. 

Αλλά για να μην έχει ούτε καν ο ΣΚΑΙ του Αλαφού τα δικαιώματα της Πανάθας η ο Μαρινέλος της Θρυλάρας, ε καταλαβαίνεις ότι μάλλον έχουν βάλει κάτω τα νούμερα και προτιμάνε να τα εισπράτουν από το Χ κορόιδο, βλ. Cosmote. 

Είδαμε και την πλήρως αποτυχημένη προσπάθεια του ΠΑΟΚ με το PaokTV το 2018 (γελούσαν και οι ίδιοι τότε). 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, polaki είπε

Το σίγουρο είναι ότι πάρα πολύς κόσμος δεν ενδιαφέρεται ούτε για μουντιάλ ούτε για Ch. League ούτε για το οτιδήποτε. 

Οπότε ανεξάρτητα απ΄τις ομάδες αυτές (που τις ανέφερα γιατί πριν 5-6 χρόνια ήταν εκεί για το Ελλ. Πρωτάθλημα), νομίζω ισχύει για όλους. 

Γνώμη μου βέβαια. 

Ένα ιδιωτικό κανάλι είτε συνδρομητικό είτε ελεύθερο μπορεί να κάνει ότι γουστάρει. 

Αλλά για να μην έχει ούτε καν ο ΣΚΑΙ του Αλαφού τα δικαιώματα της Πανάθας η ο Μαρινέλος της Θρυλάρας, ε καταλαβαίνεις ότι μάλλον έχουν βάλει κάτω τα νούμερα και προτιμάνε να τα εισπράτουν από το Χ κορόιδο, βλ. Cosmote. 

Είδαμε και την πλήρως αποτυχημένη προσπάθεια του ΠΑΟΚ με το PaokTV το 2018 (γελούσαν και οι ίδιοι τότε). 

Μα για αυτό λέω ότι θα πρέπει να πάρει η ερτ τις μεγάλες διοργανώσεις. Η ερτ δεν πρέπει να ενδιαφέρεται για τα έσοδα από αυτά, εφόσον τα έσοδα τα έχουν έτοιμα από τα κορόιδα. Ένα ιδιωτικό κανάλι προφανώς θέλει να έχει κέρδη από ένα προϊόν, αλλά στην ερτ το προϊόν είμαστε εμείς. Τουλάχιστον ας δείχνουν κάτι που μπορεί και να το δούμε, και όχι ανόητες εκπομπές και σειρές με βύσματα και μετακλητους να καταστπαταλουν τα εκατομμύρια που δίνουμε κάθε χρόνο. Σε ποιον άρεσε που η F1 έφυγε από την ερτ? Αυτό έγινε διότι ο Ant1 έκανε μια ελάχιστα καλύτερη πρόταση για τα δικαιώματα. Τι σκέφτονταν άραγε στην ερτ και δεν έκαναν καλύτερη αντιπρόταση? ότι δεν θα τα βγάλουν? ή τους πέρασαν μήνυμα κάτω από το τραπέζι να αφήσουν τον ολιγαρχη να ελέγξει το προϊόν? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Macosj είπε

Μα για αυτό λέω ότι θα πρέπει να πάρει η ερτ τις μεγάλες διοργανώσεις. Η ερτ δεν πρέπει να ενδιαφέρεται για τα έσοδα από αυτά, εφόσον τα έσοδα τα έχουν έτοιμα από τα κορόιδα. Ένα ιδιωτικό κανάλι προφανώς θέλει να έχει κέρδη από ένα προϊόν, αλλά στην ερτ το προϊόν είμαστε εμείς. Τουλάχιστον ας δείχνουν κάτι που μπορεί και να το δούμε, και όχι ανόητες εκπομπές και σειρές με βύσματα και μετακλητους να καταστπαταλουν τα εκατομμύρια που δίνουμε κάθε χρόνο. Σε ποιον άρεσε που η F1 έφυγε από την ερτ? Αυτό έγινε διότι ο Ant1 έκανε μια ελάχιστα καλύτερη πρόταση για τα δικαιώματα. Τι σκέφτονταν άραγε στην ερτ και δεν έκαναν καλύτερη αντιπρόταση? ότι δεν θα τα βγάλουν? ή τους πέρασαν μήνυμα κάτω από το τραπέζι να αφήσουν τον ολιγαρχη να ελέγξει το προϊόν? 

Με βάση τη νομοθεσία της ευρωπαϊκής ένωσης δεν μπορεί να πάρει η ΕΡΤ με το έτσι θέλω τις μεγάλες διοργανώσεις με ελάχιστες εξαιρέσεις πχ τους τελικούς των μεγάλων διοργανώσεων.

Ένα πρόσφατο παράδειγμα. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Πρέπει η πρόταση να είναι η καλύτερη οικονομικά.

Στις περισσότερες χώρες της ΕΕ οι Ολυμπιακοί Αγώνες ήταν σε ιδιωτικά κανάλια.

Ένα άλλο παράδειγμα, φετινό. Το Euro. Κι αυτό το λες μεγάλη διοργάνωση.

Όχι μόνο δεν ήταν στις κρατικές τους τηλεοράσεις, αλλά τα δικαιώματα στις περισσότερες χώρες της ΕΕ ήταν σε συνδρομητικά πακέτα και μόνο ο τελικός σε ελεύθερο κανάλι.

Είμαστε από τις λίγες χώρες που έχει τόσα αθλητικά η ΕΡΤ.

Όχι μόνο δεν θα γίνει αυτό που λες, αλλά μελλοντικά είναι πολύ πιθανό να γίνει το ακριβώς αντίθετο με τον ΑΝΤ1+ επίσης να παίρνει αθλητικά,.

7 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν νομίζω ότι θα μπορεί να  κάνει  κάτι πριν λήξουν τα αποκλειστικά δικαιώματα του ΑΝΤ1.

Μπορεί να το κάνει η Cosmote, όπως η Vofafone TV έχει το ANT1+.

H Vodafone TV έχει μέσα το ANT1+ και μπορείς να δεις F1 στη Vodafone TV.

https://www.vodafone.gr/tv-antplus

Το πιο πιθανό να είπε η Cosmote όχι.

Έχει μαζέψει τόσα αθλητικά το πακέτο της Cosmote και πρέπει να είπαν όχι σε τέτοια τράμπα.

Να προτίμησε ζεστό χρήμα αντί να βάλει και το ANT1+ μέσα στο πακέτο της.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, aypnia said:

Μπορεί να το κάνει η Cosmote, όπως η Vofafone TV έχει το ANT1+.

H Vodafone TV έχει μέσα το ANT1+ και μπορείς να δεις F1 στη Vodafone TV.

Λέμε να κάνει συνεργασία η Cosmote με το F1TV,  αυτό δεν γίνεται λογικά ενώ έχει αποκλειστικότητα ο ΑΝΤ1. Προφανώς το να δείχνει το ΑΝΤ1+ γίνεται κι είναι αυτό που γράφω για "τράμπα" στην 1η σελίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Λέμε να κάνει συνεργασία η Cosmote με το F1TV,  αυτό δεν γίνεται λογικά ενώ έχει αποκλειστικότητα ο ΑΝΤ1. Προφανώς το να δείχνει το ΑΝΤ1+ γίνεται κι είναι αυτό που γράφω για "τράμπα" στην 1η σελίδα.

Τα μπέρδεψα, εννοείται ότι η Cosmote δεν μπορεί να βάλει μέσα ούτε τη F1TV ούτε πριν βάλει τα novasports να έβαζε μέσα τη Euroleague TV.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...