Προς το περιεχόμενο

Επτά χρόνια ενημερώσεων θα λαμβάνουν οι τηλεοράσεις της Samsung, ξεκινώντας από τα μοντέλα του 2023


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και θα συνεχίζουν να βάζουν επεξεργαστες με ισχύ 1% των κινητών ωστε μετά απο 2 update να σέρνεται το σύμπαν, να κάνει 5 δευτερόλεπτα να αλλάξεις καναλι και φυσικα χωρίς δυνατότητα επιστροφής στο προηγούμενο λειτουργικό. Ωστε να σου σπάσει τα νεύρα και να αλλάξεις στην 3ετια.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, vastegial_74 said:

Επειδή είμαι σε φάση αλλαγής τηλεόρασης μετά από 15 χρόνια με μια sony bravia και δεν ασχολούμαι πολύ. Υπάρχει πλέον τηλεόραση που να μην είναι smart; μιλάω βέβαια για κάτι αξιόλογο και επώνυμο πχ. Sony, Samsung, LG κτλ. τουλάχιστο 4Κ.Δεν θέλω Smart γιατί μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με το box της google. 

Nope

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, vastegial_74 said:

Επειδή είμαι σε φάση αλλαγής τηλεόρασης μετά από 15 χρόνια με μια sony bravia και δεν ασχολούμαι πολύ. Υπάρχει πλέον τηλεόραση που να μην είναι smart; μιλάω βέβαια για κάτι αξιόλογο και επώνυμο πχ. Sony, Samsung, LG κτλ. τουλάχιστο 4Κ.Δεν θέλω Smart γιατί μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με το box της google. 

Μια URANIA του 1978, αθάνατες.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, vastegial_74 said:

Επειδή είμαι σε φάση αλλαγής τηλεόρασης μετά από 15 χρόνια με μια sony bravia και δεν ασχολούμαι πολύ. Υπάρχει πλέον τηλεόραση που να μην είναι smart; μιλάω βέβαια για κάτι αξιόλογο και επώνυμο πχ. Sony, Samsung, LG κτλ. τουλάχιστο 4Κ.Δεν θέλω Smart γιατί μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με το box της google. 

Ναι. Παρε οτιδήποτε δεν έχει android. Ουσιαστικά δεν είναι smart.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

 Υπάρχει πλέον τηλεόραση που να μην είναι smart;  τουλάχιστο 4Κ.Δεν θέλω Smart γιατί μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με το box της google. 

Ολες ειναι πλεον σμαρτ, 4Κ και οι Κινεζικες που εχουν βελτιωθει δραματικα . Ποσο σμαρτ ειναι ; Αυτο ειναι το ερωτημα .Προτεινεται

λογισμικο Android , δηλ  Σονυ , Philips  , Κινεζικες οπως  TCL , Hisense . Πρακτικα με το πολυ 500 ευρω και σε παμπολλες ατοκες υπαρχουν αξιολογες προτασεις στις 55 ιντσες που θα καλυψουν τους περισσοτερους στα τυπικα μικρα Ελληνικα διαμερισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, oldnew said:

Και θα συνεχίζουν να βάζουν επεξεργαστες με ισχύ 1% των κινητών ωστε μετά απο 2 update να σέρνεται το σύμπαν, να κάνει 5 δευτερόλεπτα να αλλάξεις καναλι και φυσικα χωρίς δυνατότητα επιστροφής στο προηγούμενο λειτουργικό. Ωστε να σου σπάσει τα νεύρα και να αλλάξεις στην 3ετια.

Αυτό ακριβώς, ούτε αναβάθμιση  δεν παίρνουν αλλά και να έπαιρνε αναβάθμιση πάλι δεν θα είχε νόημα, γιατί πολύ καλύτερη αναβάθμιση είναι να αλλάξεις το TV Box και να πάρεις κάτι που έχει τεράστια μνήμη και επεξεργαστική ισχύ, δέχεται και extra σκληρό δίσκο κτλ.

Η επεξεργαστική ισχύς που έχουν οι τηλεοράσεις είναι ίδιας ποιότητας με εκείνα τα μηχανάκια τηλεόρασης που παίρναμε πριν μία δεκαετία όταν μπήκαμε στο ψηφιακό σήμα που κόστιζαν 10 ευρώ... μάλιστα εκείνα είχαν και παραπάνω δυνατότητες από πολλές τηλεοράσεις (όπως η καταγραφή βίντεο με προγραμματισμό για συγκεκριμένη ώρα καθώς και η δυνατότητα προσθήκης TF card κάτι που αρκετές τηλεοράσεις δεν έχουν ούτε σήμερα).

"Smart" έχει νόημα να είναι κάτι φορητό, όπως το κινητό ή μία φορητή τηλεόραση ή ένα tablet. Όπως δεν χρειάζομαι smart οθόνη υπολογιστή κάπως έτσι δεν μας νοιάζει και τόσο πόσο smart είναι η τηλεόραση αφού ή θα σέρνεται ή θα της λείπουν βασικές εφαρμογές ή θα είναι παρωχημένη σε μία πενταετία και θα λειτουργεί ως απλή οθόνη σε TV box.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, shadowlike είπε

Να κρατάτε και να συντηρείτε τα παλιά σας προϊόντα σαν κόρη οφθαλμού. Προσωπικά φοβάμαι πλέον να αγοράσω οτιδήποτε καθώς το lifespan (εδώ και καιρό) μειώνεται εσκεμμένα (planned obsolescence) ,οι εγγυήσεις είναι με ψιλά γράμματα και όταν έρθει η ώρα τους έρχεσαι αντιμέτωπος με χαζές δικαιολογίες. Να σκέφτεστε μακροπρόθεσμα και να μη σας πιάνει το hype για την x,y νέα τεχνολογία ή προϊόν.

Αυτό γινόταν εδώ και χρόνια. Το θέμα είναι ότι τα τελευτία χρόνια το έχουν παρακάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλέξαμεεε..!!! Που είναι οι εποχές που η επιλογή τηλεόρασης ήταν σχετικά εύκολη υπόθεση και την επέλεγες μόνο βάση της ποιότητας εικόνας που είχε και ήσουν μια χαρά.!! Όσο ποιο πολύπλοκη γίνεται μια συσκευή τόσο πιο δύσκολη είναι η επισκευή της όταν πάθει ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Dennis077 said:

Μπλέξαμεεε..!!! Που είναι οι εποχές που η επιλογή τηλεόρασης ήταν σχετικά εύκολη υπόθεση και την επέλεγες μόνο βάση της ποιότητας εικόνας που είχε και ήσουν μια χαρά.!! Όσο ποιο πολύπλοκη γίνεται μια συσκευή τόσο πιο δύσκολη είναι η επισκευή της όταν πάθει ζημιά.

Και τώρα μπορείς να κάνεις το ίδιο κι αυτόματα παίρνεις και τα υπόλοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...