Προς το περιεχόμενο

Η Sony αυξάνει την τιμή του PlayStation 5 στην Ιαπωνία κατά 19%


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

59 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Και επειδή εδώ είμαστε πρώτοι στην αύξηση τιμών, να δούμε ποιός θα κάνει την αρχή. Πάντως το PS5 Pro (αν βγει τελικά) δεν νομίζω να έχει πάνω από 600€.

Και εγώ αυτό νομίζω

Βόλεψε ότι η MS αυξησε την τιμή και αν υπάρξει τελικά μικρή διαφορά τιμής με το Pro γιατί να μη δώσεις λίγο παραπάνω για να πάς στο λιιιγο καλύτερο (γιατί από ό,τι φαίνεται μόνο λιιιγο καλύτερο θα είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Sony: Ας ανεβάσουμε την τιμή του PS5 για να μην τους φανεί υψηλή η τιμή του PS5 pro.

Αντι να ειναι πιο φθηνο μετα απο τα 4 χρονια κυκλοφοριας το εχουν στην δυση +50€ πιο ακριβο και τωρα στην ανατολη τα ιδια.
4 ετων hardware 50€ πιο ακριβα.
δηλαδη αν το PS5 εχει τωρα 550€ υπολογιστε 700-800€ το Ps5 pro
Με τοσες αυξησης τιμης στις συνδρομες, 80€+ games κανονικα 300€ το πολυ επρεπε να εχει τωρα.

Καταλαβαίνω τι λες. Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι πλέον έχει καταντήσει ένα Blu Ray Player για τις ταινίες μου. Αντί να βγάλουν κάνα παιχνίδι καινούριο ανεβάζουν τιμές. Πλέον το έχω παρατήσει εκτός αν βάλω καμία ταινία και προτιμώ να πληρώνω την Nintendo 20€ το χρόνο για το ονλάιν παρά την Sony που ζητάει τα πολλαπλασια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή βρε αρθρογράφε αναζήτησες κάποια φωτογραφία του ps5 για να βάλεις ως κεντρική του άρθρου και η πρώτη που βρήκες είναι από κάποια αποθήκη με τα τσέρκια πεταμένα; Και η κούτα στα αριστερά πίσω από τις κονσόλες έχει φάει χτύπημα, παίζει να βρήκε προϊόν

Επεξ/σία από gianniz_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Sony: Ας ανεβάσουμε την τιμή του PS5 για να μην τους φανεί υψηλή η τιμή του PS5 pro.

Αντι να ειναι πιο φθηνο μετα απο τα 4 χρονια κυκλοφοριας το εχουν στην δυση +50€ πιο ακριβο και τωρα στην ανατολη τα ιδια.
4 ετων hardware 50€ πιο ακριβα.
δηλαδη αν το PS5 εχει τωρα 550€ υπολογιστε 700-800€ το Ps5 pro
Με τοσες αυξησης τιμης στις συνδρομες, 80€+ games κανονικα 300€ το πολυ επρεπε να εχει τωρα.

700-800ευρώ για PS5 xaxaxaxaxa. Και δεν φτιάχνω υπολογιστή, στα ίδια λεφτά έχω κάτι καλύτερο.

Κάποτε λέγαμε "κονσολα γιατί είναι φθηνή"... τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, atypicalcoder είπε

700-800ευρώ για PS5 xaxaxaxaxa. Και δεν φτιάχνω υπολογιστή, στα ίδια λεφτά έχω κάτι καλύτερο.

Κάποτε λέγαμε "κονσολα γιατί είναι φθηνή"... τώρα...

Το Gaming ανέκαθεν ήταν ακριβό αλλά πλέον έφτασε να θεωρείται είδος πολυτελείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, svartevarg είπε

Και το gaming σε κλασικές κονσόλες αργοπεθαίν ει και αυτό.
 

Μια χαρα ζει κ βασιλευει το gaming,υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια σε ολες τις πλατφορμες,χρονο κ ορεξη να εχει καποιος,μην λεμε οτι θελουμε,το switch παει τρενο με hardware 7τιας(βοηθαει οτι μπορεις ν παιξεις κ σπασμενα)
ενα ps5 digital εχει 450 ευρω,το xss το βρισκεις 250 ευρω,σονυ κ ms εχουν τα ps plus extra & gamepass που με 8-10 ευρω το μηνα εχεις 200-300 παιχνιδια να παιξεις...

Μονο το pc gaming τα τελευταια χρονια εχει πεσει λιγο επειδη ο πετσινος εξαφανισε το vfm στις καρτες γραφικων των 200-300 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πλέον παίζουν μπάλα μόνοι τους, καλά κάνουν.
Εγώ λέω να το πάνε στο 1000αρι αυτό εδώ και το PS5 Pro όταν βγει να το κοστολογούν 1500.
Λες και βλέπω το PS3 και χειρότερα είναι η κατάσταση, μιας και στο PS3 ήρθαν στο τέλος σούπερ τίτλοι πρωτοποριακοί.
Τώρα έχουμε μπουχτήσει σε sequel, remake, remaster και γενικά όλο τα ίδια και τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, svartevarg said:

Και το gaming σε κλασικές κονσόλες αργοπεθαίνει και αυτό.
 

πώς πεθαίνει όταν και η MS και η Sony έχουν ΑΥΞΗΣΗ εσόδον από τις cloud υπηρεσίες? 

I don't get it.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, polaki είπε

πώς πεθαίνει όταν και η MS και η Sony έχουν ΑΥΞΗΣΗ εσόδον από τις cloud υπηρεσίες? 

I don't get it.

Εννοούσα το παραδοσιακό τρόπο παιξίματος με δισκάκι και προφανώς αυτό που και εσύ αναφέρεις για τις cloud υπηρεσίες, οι οποίες θα γίνουν μονόδρομος και δεν θα χρειάζεσαι hardware.
Αυτό θέλω να πω με τη λέξη «κλασικός».

2 ώρες πριν, akiskar123 είπε

Μια χαρα ζει κ βασιλευει το gaming,υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια σε ολες τις πλατφορμες,χρονο κ ορεξη να εχει καποιος,μην λεμε οτι θελουμε,το switch παει τρενο με hardware 7τιας(βοηθαει οτι μπορεις ν παιξεις κ σπασμενα)
ενα ps5 digital εχει 450 ευρω,το xss το βρισκεις 250 ευρω,σονυ κ ms εχουν τα ps plus extra & gamepass που με 8-10 ευρω το μηνα εχεις 200-300 παιχνιδια να παιξεις...

Η Nintendo το είχε πιάσει το νόημα με το Wii U, του οποίου πνευματικός διάδοχος είναι το Switch με την hybrid gaming φιλοσοφία του.

Το κατάλαβαν όλοι οι υπόλοιποι γι' αυτό και οι φορητές pc gaming κονσόλες και κατά πάσα πιθανότητα και οι Microsoft και Sony θα λανσάρουν και handhelds ως add-on μαζί με τις επερχόμενες κονσόλες τους.

 

2 ώρες πριν, akiskar123 είπε

Μονο το pc gaming τα τελευταια χρονια εχει πεσει λιγο επειδη ο πετσινος εξαφανισε το vfm στις καρτες γραφικων των 200-300 ευρω.

Επίσης, ποτέ δεν έκαναν σωστό optimization οι devs, ώστε να αξιοποιούν το μέγιστο της απόδοσης αυτών των καρτών.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, svartevarg said:

Εννοούσα το παραδοσιακό τρόπο παιξίματος με δισκάκι και προφανώς αυτό που και εσύ αναφέρεις για τις cloud υπηρεσίες, οι οποίες θα γίνουν μονόδρομος και δεν θα χρειάζεσαι hardware.
Αυτό θέλω να πω με τη λέξη «κλασικός».

Δυστυχώς όλα πλέον πάνε προς το cloud, εγώ απορώ και που χρεώνουν κιολας τόσα λεφτά για την αγορά της κονσόλας. 

Αφού από άλλου τα βγάζουν, ποιος ο λόγος να κοστίζει τόσο πολύ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...