Προς το περιεχόμενο

H σειρά Fenix 8 της Garmin συνδυάζει κορυφαία τεχνολογία, AMOLED οθόνη και μεγάλη αυτονομία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

Κάτοχος του 7χ… περιμένω να δω και το Apple Watch Ultra 3 για να αποφασίσω τι θα πάρω…

από την μια θεωρώ απαράδεκτο ποσό το 1200 στο fenix 8 χωρίς να έχουν μεγαλώσει την οθονη(ακόμα 1,4), να μην έχουν βάλει κάποιο καινούριο αισθητήρα και να μην έχουν δώσει το lte…

Έδωσαν μόνο μικρόφωνο και dive(για όποιον είναι χρήσιμο , ακόμα και εγώ που έχω πτυχίο κατάδυσης θα έβαζα  το suunto από εκεί που θα νοίκιαζα τον εξοπλισμό )…

αδικαιολόγητη η αύξηση 200€

Για ποιο λόγο να πάρεις καινούργιο ρολόι άμα έχεις το 7x? Σε τι δε σε καλύπτει το ρολόι που έχεις? Εγώ ας πούμε έχω το 6 θα το σκεφτόμουν κυρίως λόγω οθόνης αφής αλλά και πάλι, με τόσα χρήματα είναι απαγορευτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Devil_7 είπε

Για ποιο λόγο να πάρεις καινούργιο ρολόι άμα έχεις το 7x? Σε τι δε σε καλύπτει το ρολόι που έχεις? Εγώ ας πούμε έχω το 6 θα το σκεφτόμουν κυρίως λόγω οθόνης αφής αλλά και πάλι, με τόσα χρήματα είναι απαγορευτικό. 

Λόγω λήξης της εγγύησης και για το μικρόφωνο..συμβαίνει πολύ συχνά να μην έχω το κινητό κοντά  και να χτυπάει τηλέφωνο..κατα μέσο όρο 50 κλήσεις την ημέρα δέχομαι …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται πάντως μόνο για τις δυνατότητες του για δραστηριότητες έξω και ειδικά για μεγάλη διάρκεια  και όχι για τις smart δυνατότητες του (όπως το μικρόφωνο που έβαλαν) ή τις καταδύσεις το νέο Enduro φαίνεται εξαιρετικό και οικονομικότερο. Για το προηγούμενο μοντέλο έλεγαν ότι η αυξημένη διάρκεια της μπαταρίας του σε σχέση με το αντίστοιχο Fenix οφειλόταν σε μειωμένη φωτεινότητα της οθόνης και ότι εξανεμιζόταν η διαφορά αν την ανέβαζαν. Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα πάντως η διάρκεια που δίνουν είναι εντυπωσιακή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, gtob είπε

Έπαθε apple και η Garmin;

ήταν ακριβή πολύ πριν την apple και οι τεχνολογίες αλλά και τα υλικά της ίσως δικιολογουν περισσοτερο ένα μέρος του κόστους 

8 ώρες πριν, Darthvader είπε

Με οσο εχει το garmin δεν παιρνεις ουτε το μπρασελε απο το ρολεξ… 

δεν έχουν ιδέα ούτε ποσό κοστίζει το ρόλεξ, αλλά ούτε και τι προσφέρει αυτό το ρολόι της γκαρμιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ανθεκτική κατασκευή με στεγανά μεταλλικά κουμπιά ....

σε παλαστικη κασα με τζογο απο την πρωτη μερα.μετα απο χρηση σε μερικα χρονια μπαζουν νερο.

 παραδειγματα εδω https://www.facebook.com/groups/635233304698800/

 

 

Επεξ/σία από FELIX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία στα fenix τι διάρκεια ζωής έχει περίπου ? Σίγουρα εξαρτάται από την χρήση αλλά σε γενικά πλαίσια ρωτάω, γιατί στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι αλλαγή μπαταρίας σε αυτά τα ρολόγια δεν γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος samsung watch 5 δηλώνω ότι θα το πάρω γιατί σιχτιρισα την φόρτιση κάθε 24 ώρες. 

48 άτοκες γερμανος .:))) 

Επεξ/σία από amakry2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, wired_1 said:

Η μπαταρία στα fenix τι διάρκεια ζωής έχει περίπου ? Σίγουρα εξαρτάται από την χρήση αλλά σε γενικά πλαίσια ρωτάω, γιατί στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι αλλαγή μπαταρίας σε αυτά τα ρολόγια δεν γίνετε.

Υπάρχουν πολλά Fenix 3 (2015) που κυκλοφορούν ακόμη και πάρα πολλά Fenix 5 (2017) που είναι μια χαρά. Διαβάζω και κάποιους κατόχους F5 που παραπονιούνται για την μπαταρία, αλλά νομίζω ότι τουλάχιστον τα 5 χρόνια τα έχουν σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, wired_1 είπε

Η μπαταρία στα fenix τι διάρκεια ζωής έχει περίπου ? Σίγουρα εξαρτάται από την χρήση αλλά σε γενικά πλαίσια ρωτάω, γιατί στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι αλλαγή μπαταρίας σε αυτά τα ρολόγια δεν γίνετε.

Υπάρχουν ανεπίσημα μαγαζιά που σου αλλάζουν μπαταρία. Αλλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει θέμα, μιλάμε για τελευταίας τεχνολογίας μπαταρία που την φορτίζεις 12 φορές μέσα σε ένα χρόνο!

(Εκτός από τα AMOLED με AOD). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...