Προς το περιεχόμενο

Η Apple παρουσιάζει το iPhone 16 και νέες συσκευές στις 9 Σεπτεμβρίου


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, magicnumbers είπε

Χαχαχα 

Ειναι beta testing η periscope καμερα που υπάρχει απτο 2019; η η οθονη 120hz που βγηκε το 2020; η μήπως τα αναδιπλουμενα κ συντομα 3διπλουμενα η rollable τεχνολογίες που ο πρωτος του κλαδου τυχαια βλεπει με το κυαλι;

ολο αυτο δειχνει πως υπερανω ολων ειναι το μαρκετινγκ. Ενα ωραιο κουτι με μια στανταρ σχεδίαση 5 χρονια ιδια κασα πχ απτο 11 ως το 15 αφου ετσι κ αλλιώς δε τα ξεχωριζουν ουτε οι χρηστες τους😅 

Σορυ αν θελω να δωσω λεφτα για κατι τεχνολογικό θελω ναχω το τελευταίο που είναι καλύτερο απτο προηγουμενο με πράξεις οχι επειδη αλλαξε ενα νουμερο στο κουτί.

Καλά κάνεις και γελάς, για να με βγάλεις από τον κόπο να το κάνω εγώ....

Πρώτα απ΄όλα τις αναδιπλούμενες οθόνες, η οθόνη ράγιζε ή κατέστρεφε τη λειτουργικότητά της μετά από λίγες μόνο χρήσεις, δεν τις αναφέρεις στο beta testing;  Σήμερα, μετά από τόσα χρόνια και ακόμα δεν είναι τέλειες...

Θες να σου πω για τους υπερηχητικούς αισθητήρες δακτυλικών αποτυπωμάτων σε Galaxy S10 και Oneplus 7 pro που ξεκλείδωναν και με λάθος αποτυπώματα;

Μου μιλάς για τις περισκοπικές κάμερες που στις πρώτες εκδόσεις σε Huawei P30 Pro και το Samsung Galaxy S20 Ultra  εμφάνισαν προβλήματα με την ακρίβεια και τη σταθερότητα της εστίασης, ιδιαίτερα σε μεγάλες αποστάσεις και υπήρχαν παράπονα για την ποιότητα της εικόνας, με υπερβολική θόλωση ή απώλεια λεπτομερειών;

Θέλεις να μιλήσουμε για τις αναδυόμενες κάμερες σε το OnePlus 7 Pro και το Xiaomi Mi 9T, όπου οι πρώτες εκδόσεις παρουσίασαν προβλήματα με την αντοχή του μηχανισμού και την αργή ανταπόκριση και υπήρχαν ανησυχίες για τη συσσώρευση σκόνης και τη γενικότερη αντοχή σε καθημερινή χρήση;

Μπορώ να σου βρω και άλλα παραδείγματα. Μιλάμε για πανάκριβα κινητά με θέματα, που ξεπεράστηκαν, σε κάποιες περιπτώσεις σε επόμενες εκδόσεις τους, ενώ ο αγοραστής είχε μοσχοπληρώσει για τις έχει στην πρώτη έκδοση...

Άρα, πλήρωσε και έγινε beta tester... Προφανώς γιατί ήταν υποχρέωσή του, σαν λάτρης της τεχνολογίας, βάσει της λογικής σου...

Το πρόβλημα του "ψώνιου" που έχουν κάποιοι χρήστες με το iphone ή το κόμπλεξ που έχουν κάποιοι που δεν έχουν iphone δεν είναι πρόβλημα της Apple, αλλά ούτε και δικό μου. Είναι θέμα ανθρώπου. Εγώ αγοράζω γιατί μου αρέσουν και δουλεύουν άψογα. Για την ακρίβεια έχω θήκη αδιάφανη που δεν φαίνεται καν τι κινητό έχω. 

Η τεχνολογία τους είναι σε κορυφαίο επίπεδο και η συνεργασία τους (οικοσύστημα) δεν υπάρχει από κανένα άλλο κατασκευαστή.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Ενταξει μην το παρακανουμε, αν καταφερεις εσυ να ξεχωρισεις ενα A35 απο ενα S24+ θα σε παραδεχτω, εκανε την μαλακια ενας και το κανουν ολοι...

Ευτυχως ξεχωριζει το Ultra...

Με προλαβες. Οι 2 πρώτοι του τομεα apple samsung δεν εχουν δείξει τπτ καινούριο τα τελευταια 5 χρονια. Λιγο περισοτερο η samesung μιας κ το ανεφερες όπως δε τη λενε τυχαια στο εξωτερικό 6 γενιές αναδιπλουμενο τα 4 ειχαν κενο ανα 2 αλλαζε κατι αφου 2 διαδοχικα δεν ειχαν διαφορες κ ακομα χαλαει οταν το κοιτας.

Παράλληλα αλλοι αληθινα καινοτομοι του χώρου πχ LG εκλεισαν νυχτα ενω θα εβγαζαν το πρώτο rollable τηλέφωνο που ηταν ηδη σε production σταδιο. Το διανοεισαι; εντελώς νεο form factor! Τι δεν ειχε η Lg?  Marketing...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, JcD είπε

Καλά κάνεις και το power user το έγραψα ως σαρκασμό, θα έπρεπε να υπάρχει η επιλογή αλλαγής του ρυθμου ανανέωσης σε συσκευή 900$, πιστεύω όλοι οι reviewers θα ψεξουν την εταιρία για αυτή την επιλογή. 

Αν έψαχνες σε αυτήν την κατηγορία θα το έπαιρνες ή θα προτιμούσες κάτι άλλο από αυτήν την εταιρία, έστω και περυσινό? 

Αν υπήρχε δε θα με ένοιαζε και προσωπικά, όπως και στο ipad pro, θα το είχα μόνιμα στα 60Hz, γιατί προτιμώ μπαταρία. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι μέσοι χρήστες θα ακολουθούσαν την τακτική αυτή.

Αν είσαι power user, που σημαίνει ότι έχεις όρεξη να πειράζεις το κινητό σου, τότε η Apple δεν κάνει έτσι κι αλλιώς για σένα. Ακόμα και το pro max να πάρεις δε θα σε ικανοποιήσει. Δεν είναι θέμα ανανέωσης οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Tlykog είπε

αναδιπλούμενες οθόνες, η οθόνη ράγιζε ή κατέστρεφε τη λειτουργικότητά της μετά από λίγες μόνο χρήσεις, 

Οχι ολοι οι κατασκευαστές. Τα mate xs πχ της huawei δεν ειχαν κανενα θεμα με την οθονη παρολο που ξεδιπλωνε εξωτερικά.Εκει φαίνεται ο κατασκευαστής.γιατι πολυ απλα οι οθόνες αυτες δεν πρέπει να διπλώνουν σα χαρτί οοως φανταζεται το μάρκετινγκ. Θελει διπλωμα με καμπύλη. Δες το teardrop hinge που βγαλε η χουα κ το εκανε εσωτερικο στο mate x3. Στη samsung ακομα δε το εχουν αντιληφθει.

Τα δε p30 pro ναι τι; θολη φωτο; τι εναλλακτικο ειχες εως τοτε; το 10χ ψηφιακο ζουμ; ηταν αυτο καθαροτερο; 

Μου μιλας για τεχνολογια του 19 σημερα οτι ηταν προβληματικες.Ας τις επαιρνε η apple τοτε να τις βγαλει το 20 ως τέλειες. Οχι 6 χρονια μετα σαν καινοτομια 

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JcD είπε

Καλημέρα, είμαι ο μέσος χρήστης με συσκευή του 2020 και έχω 120hz 😄

Για να είμαστε δίκαιοι, τα 60 hz της apple είναι πιο ομαλά από τα 120 hz του android. 

S23U δικό μου vs iPhone 13 απλό της κοπελιάς. Ναι έχει σημεία που το δικό μου ρολαρει καλύτερα αλλά γενικά το iPhone είναι πιο smooth στο μάτι. 

  • Like 5
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Οχι ολοι οι κατασκευαστές. Τα mate xs πχ της huawei δεν ειχαν κανενα θεμα με την οθονη παρολο που ξεδιπλωνε εξωτερικά.Εκει φαίνεται ο κατασκευαστής.γιατι πολυ απλα οι οθόνες αυτες δεν πρέπει να διπλώνουν σα χαρτί οοως φανταζεται το μάρκετινγκ. Θελει διπλωμα με καμπύλη. Δες το teardrop hinge που βγαλε η χουα κ το εκανε εσωτερικο στο mate x3. Στη samsung ακομα δε το εχουν αντιληφθει.

Τα δε p30 pro ναι τι; θολη φωτο; τι εναλλακτικο ειχες εως τοτε; το 10χ ψηφιακο ζουμ; ηταν αυτο καθαροτερο; 

Διαβάζεις τι γράφω ή απλά απαντάς; 

Παρατήρησες ότι απαντώ ΑΚΡΙΒΩΣ στο σχόλιό σου, γιατί:

- σε σέβομαι σαν συνομιλητή και 

- δεν θέλω να προσβάλω τη νοημοσύνη σου προσπαθώντας να κάνω το άσπρο/μαύρο απομονώνοντας κάποιες συγκεκριμένες φράσεις σου. Θα συνιστούσα να κάνεις το ίδιο.

ΌΛΟΙ οι κατασκευαστές που χρησιμοποίησαν την πρώτη γενιά των αναδιπλούμενων οθονών είχαν λίγο πολύ τα ίδια προβλήματα. Οι χρήστες τους πλήρωσαν πολλά χρήματα για να πάρουν μισοτελειωμένα προϊόντα. Να αναφέρω ότι ένα γυναικείο χέρι με μεγάλα νύχια μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτη βλάβη σε μία σημερινή αναδιπούμενη οθόνη αν δεν προσέξει ... Ακόμα beta είναι...

Γαι το P30 μου λές ότι είχε προβλήματα αλλά τί επιλογή είχες; Πλάκα κάνεις; Να μην την είχε καν. Να την βάλουν όταν θα ήταν έτοιμη να δουλέψει σωστά.

Στα υπόλοιπα δεν είδαν να διαφωνείς, άρα συμφωνείς. Ακόμα και σε αυτά που μου έγραψες σου απάντησα ότι δεν είναι έτσι.

Καταλήγουμε, λοιπόν, ότι γίνεται beta testing στο Android. Καλά κάνει η Apple, για εμένα, που δεν μας κάνει beta testers. 

5 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Για να είμαστε δίκαιοι, τα 60 hz της apple είναι πιο ομαλά από τα 120 hz του android. 

S23U δικό μου vs iPhone 13 απλό της κοπελιάς. Ναι έχει σημεία που το δικό μου ρολαρει καλύτερα αλλά γενικά το iPhone είναι πιο smooth στο μάτι. 

Το έχω δει και εγώ πολλές φορές.

Σε κάποιες περιπτώσεις πιστεύω ότι η Apple δεν έχει panels των 60Hz και χρησιμοποιεί πχ των 75Hz-80Hz χωρίς να το αναφέρει.

Δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου πιο ομαλή λειτουργία interface σε 60Hz.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Διαβάζεις τι γράφω ή απλά απαντάς; 

Παρατήρησες ότι απαντώ ΑΚΡΙΒΩΣ στο σχόλιό σου, γιατί:

- σε σέβομαι σαν συνομιλητή και 

- δεν θέλω να προσβάλω τη νοημοσύνη σου προσπαθώντας να κάνω το άσπρο/μαύρο απομονώνοντας κάποιες συγκεκριμένες φράσεις σου. Θα συνιστούσα να κάνεις το ίδιο.

ΌΛΟΙ οι κατασκευαστές που χρησιμοποίησαν την πρώτη γενιά των αναδιπλούμενων οθονών είχαν λίγο πολύ τα ίδια προβλήματα. Οι χρήστες τους πλήρωσαν πολλά χρήματα για να πάρουν μισοτελειωμένα προϊόντα. Να αναφέρω ότι ένα γυναικείο χέρι με μεγάλα νύχια μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτη βλάβη σε μία σημερινή αναδιπούμενη οθόνη αν δεν προσέξει ... Ακόμα beta είναι...

Γαι το P30 μου λές ότι είχε προβλήματα αλλά τί επιλογή είχες; Πλάκα κάνεις; Να μην την είχε καν. Να την βάλουν όταν θα ήταν έτοιμη να δουλέψει σωστά.

Στα υπόλοιπα δεν είδαν να διαφωνείς, άρα συμφωνείς. Καταλήγουμε, λοιπόν, ότι γίνεται beta testing στο Android. Καλά κάνει η Apple, για εμένα, που δεν μας κάνει beta testers. 

Χαίρομαι που συμφωνεις,Σευχαριστω που επιβεβαιωνεις οτι αγοραζετε μανιωδως παρωχημενα τεχνολογικα προϊόντα 5ετιας που τα χειρίζονται κατα ενα (μεγαλο) μερος οπως λες μοδατοι ινφλουενσερ με κοκκινα νυχια -οπως εχω γραψει παλιοτερα κ πέσαν να με φανε οι ακριβοδικαιοι της θεωρίας,-γιατι πολυ απλα fold  στα χερια αυτα δε θα αντεχε ουτε 3 μερες. Εχει να κανει κ με τη μεση τεχνολογικη νοημοσυνη αυτο. Ισως σε 10 χρονια γινει 100% αθραυστη τεχνολογία κ μπει σε παιδικα παιχνίδια τυπου  φισερ πραις😄😄😄 καλο σημειο για την apple.

Κ τα τηλέφωνά με τα κουμπια ειναι πολυ σταθερά πλεον κ δε χαλανε ειδικα τα σταθερά με το καλωδιο. Γιατι οχι. Α'ι' κουμπ πλας με ραδιοφωνο στην plus εκδοση.😅😅😅

 

Για να μιλήσουμε σοβαρα τωρα. Σου αοαντησα ακριβως σε οτι εγραψες. Άλλο σταθερότητα αλλο εξέλιξη. 6 χρονια για perisocpe ειναι τεχνολογικη αδράνεια οχι σταθεροτητα. Θα ηταν σταθεροτηα με 2 χρονια καθυστερηση. Οχι 60hz σε μοντελα 2025.δεν είναι σταθερότητα.

Αν το p30pro σου φανηκε θολο το 2019 δες τι εβγαλε το p40pro την επόμενη χρονια το 2020 κ τι σημερα με το p70 οπως κ αλλοι κατασκευαστές vivo πχ. Αυτο λέγεται εξελιξη. 

Επεξ/σία από magicnumbers
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, AtiX said:

Αυτό που πλέον θεωρούμε τον ρυθμό ανανέωσης, sale point και δείγμα τεχνολογικής υπεροχής ενός κινητού, με εκπλήσσει…

Για μένα είναι ξεκάθαρο, ανάμεσα σε διάρκεια μπαταρίας ή καλύτερο scrolling, προτιμώ μπαταρία…

Η όλη φάση μου θυμίζει τις συζητήσεις περί bt, radio και κάρτα sd…

Θα συμφωνούσα αν δεν το είχε στα Pro μοντέλα. που σημαίνει ότι το θεωρεί premium feature η Apple.

Από εκεί και πέρα, αν υπάρχει επιλογή για on/off μπορείς κάλιστα να διαλέγεις τι θες, καλύτερο scrolling ή μπαταρία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, ikaruga24 said:

Για να είμαστε δίκαιοι, τα 60 hz της apple είναι πιο ομαλά από τα 120 hz του android. 

S23U δικό μου vs iPhone 13 απλό της κοπελιάς. Ναι έχει σημεία που το δικό μου ρολαρει καλύτερα αλλά γενικά το iPhone είναι πιο smooth στο 

Δεν ξερω τι να σου πω, είμαι με s20fe και το 15pro της γυναικας μου με την υψηλή ανανέωση δεν έχει καμία ιδιαίτερη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Χαίρομαι που συμφωνεις,Σευχαριστω που επιβεβαιωνεις οτι αγοραζετε μανιωδως παρωχημενα τεχνολογικα προϊόντα 5ετιας που τα χειρίζονται κατα ενα (μεγαλο) μερος οπως λες μοδατοι ινφλουενσερ με κοκκινα νυχια -οπως εχω γραψει παλιοτερα κ πέσαν να με φανε οι ακριβοδικαιοι της θεωρίας,-γιατι πολυ απλα fold  στα χερια αυτα δε θα αντεχε ουτε 3 μερες. Εχει να κανει κ με τη μεση τεχνολογικη νοημοσυνη αυτο. Ισως σε 10 χρονια γινει 100% αθραυστη τεχνολογία κ μπει σε παιδικα παιχνίδια τυπου  φισερ πραις😄😄😄 καλο σημειο για την apple.

Κ τα τηλέφωνά με τα κουμπια ειναι πολυ σταθερά πλεον κ δε χαλανε ειδικα τα σταθερά με το καλωδιο. Γιατι οχι. Α'ι' κουμπ πλας με ραδιοφωνο στην plus εκδοση.😅😅😅

Αν αυτό κατάλαβες, τότε θα πρέπει να ξαναδιαβάσεις τί έγραψα. Είναι καθαρά δικά σου λόγια.

Παρωχημένα σε τί; Σε έχω ρωτήσει και απάντηση δεν έλαβα. Είπαμε: beta testing δεν κάνουμε. Αν αυτό το θεωρείς κακό, κανένα πρόβλημα. Πάρε τεχνολογίες που δεν δουλεύουν σωστά για να τις δείχνεις στον κόσμο: "κοιτάξτε πόσο geek δείχνω με το πανάκριβο, αναδιπλούμενο, beta κινητό μου... Είμαι λάτρης της τεχνολογίας και είπα να τους δωρίσω 2000€ για να το φτιάξουν καλύτερο σε 7-8 γενιές..."

Εγώ τα λεφτά μου τα δουλεύω, οπότε και τα σέβομαι. Δεν κάνω beta testing.

Τόσο η Apple, όσο και η Google κονταροχτυπιούνται σε πολλούς τομείς με τη μία να παίρνει πρωτιά στον ένα τομέα και την άλλη στο άλλο. Οπότε το παράδειγμα του κινητού με κουμπιά, το οποίο συμβολίζει το παρωχημένο, είναι εντελώς άστοχο.

Άρα, συνοψίζω: επιχειρηματολογία καθόλου + προκλητικός λόγος με την ελπίδα να με κάνεις να θυμώσω = έχω άδικο και με πειράζει..

Τί να σου κάνω; Το μόνο που μπορώ να σου γράψω είναι να αλλάξεις τη λογική σου. Μη μπαίνεις για να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο. Δεν ωφελεί σε τίποτα. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ που ξέρουν περισσότερα από εσένα και από εμένα. Άκουσέ τους και θα γίνεις καλύτερος. Σε κάθε περίπτωση σεβάσου τη γνώμη τους και ψάξε ότι σου λένε. Έτσι θα γίνεις και εσύ καλύτερος.

22 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Για να μιλήσουμε σοβαρα τωρα. Σου αοαντησα ακριβως σε οτι εγραψες. Άλλο σταθερότητα αλλο εξέλιξη. 6 χρονια για perisocpe ειναι τεχνολογικη αδράνεια οχι σταθεροτητα. Θα ηταν σταθεροτηα με 2 χρονια καθυστερηση. Οχι 60hz σε μοντελα 2025.δεν είναι σταθερότητα.

Αν το p30pro σου φανηκε θολο το 2019 δες τι εβγαλε το p40pro την επόμενη χρονια το 2020 κ τι σημερα με το p70 οπως κ αλλοι κατασκευαστές vivo πχ. Αυτο λέγεται εξελιξη. 

Αρχικά δε μου απάντησες σε αυτά που σου έγραψα. Σου έθεσα αρκετές περιπτώσεις και μου απάντησες με 1-2, που θεώρησες ότι σε έπαιρνε.

Είμαι ο τελικός καταναλωτής. Με ενδιαφέρει η σταθερότητα χωρίς να μένω πίσω τεχνολογικά. Δε μα ενδιαφέρει ένα ημιτελές προϊόν, το οποίο θα χρησιμοποιώ καθημερινά και θα πρέπει να βασίζομαι σε αυτό. Είμαι επαγγελματίας.

Ξαναγράφω τα 120Hz έχουν μεγάλη διαφορά στη μπαταρία. Ειδικά αν το βάλεις μόνιμα στα 120Hz η διαφορά στη μπαταρία μειώνεται δραματικά και όλα αυτά σε μία συσκευή που την αγοράζεις για να την έχεις πάνω μου μακρυά από την πρίζα και στηρίζεσαι στην αυτονομία της. Αν το βάλεις στο αυτόματο, τότε θυσιάζεις λιγότερη αυτονομία, αλλά η εμπειρία διαφέρει γιατί πέφτει στα 60Hz σε αρκετές εφαρμογές. Για εμένα είναι gimmick στα  κινητά. ΜΟΝΟ στα κινητά. Στις οθόνες σταθερού υπολογιστή είναι μία χαρά.

Όλη η παράγραφος που μου γράφεις για το P30 pro σε τί αμφισβητεί τη φράση μου ότι στο android γίνεσαι beta tester; Σε τίποτα. Ήσουν alpha tester στο P30 pro, έγινες beta στο επόμενο μεντέλο και μετά, όσο περνούσε ο καιρός βελτιώνονταν... Χαίρω πολύ. Αυτό λέμε. Το πλήρωσες από την πρώτη γενιά και το πήρες σε πιο λειτουργική μορφή σε επόμενη γενιά που ξαναπλήρωσες. Αυτό λέγεται beta testing.

Από που και ως που θεωρείς ότι ο τελικός καταναλωτής είναι υποχρεωμένος να πληρώνει ημιτελή προϊόντα;

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, JcD said:

 

Αν έψαχνες σε αυτήν την κατηγορία θα το έπαιρνες ή θα προτιμούσες κάτι άλλο από αυτήν την εταιρία, έστω και περυσινό? 

Θα είχες δίλημμα να επιλέξεις ανάμεσα σε ένα κινέζικο tablet με 120Hz οθόνη και σε ένα ipad στα 60???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αν αυτό κατάλαβες, τότε θα πρέπει να ξαναδιαβάσεις τί έγραψα. Είναι καθαρά δικά σου λόγια.

Παρωχημένα σε τί; Σε έχω ρωτήσει και απάντηση δεν έλαβα. Είπαμε: beta testing δεν κάνουμε. Αν αυτό το θεωρείς κακό, κανένα πρόβλημα. Πάρε τεχνολογίες που δεν δουλεύουν σωστά για να τις δείχνεις στον κόσμο: "κοιτάξτε πόσο geek δείχνω με το πανάκριβο, αναδιπλούμενο, beta κινητό μου... Είμαι λάτρης της τεχνολογίας και είπα να τους δωρίσω 2000€ για να το φτιάξουν καλύτερο σε 7-8 γενιές..."

Εγώ τα λεφτά μου τα δουλεύω, οπότε και τα σέβομαι. Δεν κάνω beta testing.

Τόσο η Apple, όσο και η Google κονταροχτυπιούνται σε πολλούς τομείς με τη μία να παίρνει πρωτιά στον ένα τομέα και την άλλη στο άλλο. Οπότε το παράδειγμα του κινητού με κουμπιά, το οποίο συμβολίζει το παρωχημένο, είναι εντελώς άστοχο.

Άρα, συνοψίζω: επιχειρηματολογία καθόλου + προκλητικός λόγος με την ελπίδα να με κάνεις να θυμώσω = έχω άδικο και με πειράζει..

Τί να σου κάνω; Το μόνο που μπορώ να σου γράψω είναι να αλλάξεις τη λογική σου. Μη μπαίνεις για να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο. Δεν ωφελεί σε τίποτα. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ που ξέρουν περισσότερα από εσένα και από εμένα. Άκουσέ τους και θα γίνεις καλύτερος. Σε κάθε περίπτωση σεβάσου τη γνώμη τους και ψάξε ότι σου λένε. Έτσι θα γίνεις και εσύ καλύτερος.

Σου εγραψα στοιχεια με χρονολογιες, τεχνολογιες 5 ετων αλλα διαβαζεις οτι θες κ το γυρνας στην ηθικοπλαστικη στο τελος.κρατα τες για τον εαυτο σου τις συμβουλές.

Μου λες οτι ειναι beta testing η τεχνολογια του 19 στο ζουμ του p30pro κ κρινεις τεχνολογία του 19 ως ανεπαρκη κ ολας οταν βγηκε! Τι φωτο εβγαζε η apple το 19 πχ; απο τοτε έχουν την ίδια κασα!

Το 20 ειδες τι βγηκε; απο τότε 5 χρονια εχεις δει που εχει φτασει το ζουμ απο ολους τους android κατασκευαστες; τι εβγαλε η apple 5 χρονια τπτ. Φετος πρώτη φορα.

 

Επεξ/σία από magicnumbers
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, billdanos said:

Θα είχες δίλημμα να επιλέξεις ανάμεσα σε ένα κινέζικο tablet με 120Hz οθόνη και σε ένα ipad στα 60???

Στην ίδια τιμή θα έπαιρνα το κινέζικο αν επρόκειτο για γνωστό κατασκευαστή, εσύ θα απαντήσεις στο δικό μου ερώτημα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αρχικά δε μου απάντησες σε αυτά που σου έγραψα. Σου έθεσα αρκετές περιπτώσεις και μου απάντησες με 1-2, που θεώρησες ότι σε έπαιρνε.

Ναι το 1ο ποστ το δκαβασες ποτε; μη ξαναγράφω τα ιδια ειλικρινά βαριεμαι εχετε τον απαλευτο μερικες φορές. Σουβαλα τεχνολογιες 5 ετών κ μου λες για σταθερότητα κ πληρες μοντέλο. Ποιος διαβαζει οτι θελει κ απαντάει όπου τον παίρνει;

Ακομα περιμενω να μου πεις τι δυνατότητα ζουμ ειχες το 19 οταν βγηκε το periscope? (που ηταν alpha testing γιαυτο δε το πήρε ο apple user😅😅😅) τι νυχτερινη φωτο; τπτ. Τοσο απλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...