Προς το περιεχόμενο

Η Apple παρουσιάζει το iPhone 16 και νέες συσκευές στις 9 Σεπτεμβρίου


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 minutes ago, moonrider840 said:

Το μαθανε το κολπο πλεον. Καθε χρονο καινουρια τηλεφωνα

Τι εννοείς το μάθανε το κόλπο πλέον ;

Πάντα έτσι ήταν. Που ζεις ; 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Όχι μόνο η Apple. Όλοι οι κατασκευαστες βγάζουν καινούργια μοντέλα κάθε χρόνο παιδιά!

... εκτός από Xiaomi και μερικές άλλες που βγάζουν 1 κάθε βδομάδα ή το ίδιο τηλέφωνο παίρνει διαφορετικό όνομα ανάλογα τη χώρα...

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν θα πάρει Apple Intelligence το iPhone 15  , μόνο το Pro , θα πρέπει να πάρεις το iPhone 16 , νομίζω απαράδεκτο , η Samsung θα δώσει ΑΙ μέχρι και στο Α35 που είναι κινητό των 400 ευρώ

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά.

Αν και έχω iphone 15 pro max για δεύτερο ως μέσος χρήστης έχω το Poco x6 pro 12/512 120Hz με μόλις 350€ νομίζω ότι η εποχή των 60Hz 128GB με 900$ σε ευρώ θα είναι πολύ περισσότερα έχει περάσει προ πολλυ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως μειονέκτημα το frame rate στις οθόνες, η απουσία Siri στα ελληνικά γιατί δεν αξίζει να πάρεις καινούργιο, όπως και η απουσία ΤΝ που θα έρθει με την 18.1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα κάθετη διάταξη στις κάμερες και στα pro. Επίσης τα 120 GB και τα 60Hz ανανέωση είναι απαράδεκτα σε αυτή την τιμή και όποιος λέει ότι δεν βλέπει διαφορά στην κύλιση της οθόνης χρειάζεται οφθαλμίατρο. 

  • Thanks 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Αν και έχω iphone 15 pro max για δεύτερο ως μέσος χρήστης έχω το Poco x6 pro 12/512 120Hz με μόλις 350€ νομίζω ότι η εποχή των 60Hz 128GB με 900$ σε ευρώ θα είναι πολύ περισσότερα έχει περάσει προ πολλυ

Για να έχεις για δεύτερο iPhone 15 pro max αρχικά δεν είσαι μέσος χρήστης μιλάμε για την κουτσή Μαρία που βγάζει 730 ευρώ τον μήνα τώρα και θέλει iPhone απλά για να έχει iPhone 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, moonrider840 είπε

Το μαθανε το κολπο πλεον. Καθε χρονο καινουρια τηλεφωνα

δεν λες πάλι καλά κάποτε που έβγαζε και τα μοντέλα s είχαμε νέο κινητό κάθε 6 μήνες.

2 ώρες πριν, farcry33 είπε

Για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά.

μια χαρά θα ήταν αν το έδινε 500-600 ευρώ όχι 900 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, farcry33 είπε

Για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά.

Με 900 ευρω δεν εισαι μεσος.χρηστης..μεσο θυμα του μάρκετινγκ εισαι οταν το poco του 300ευρου εχει 120hz

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, magicnumbers είπε

Με 900 ευρω δεν εισαι μεσος.χρηστης..μεσο θυμα του μάρκετινγκ εισαι οταν το poco του 300ευρου εχει 120hz

Δηλαδη δεν υπαρχει μεσος χρηστης που να μη θελει android?

Mπορει αυτος ο μεσος χρηστης να εχει να τα σκασει και να θελει iOS..

Last time i checked ηταν και λιγο θεμα προτιμησης πχ υπηρεσιων, λειτουργιων και στο φιναλε συνηθειας.

Ποτε μου δε καταλαβα το τοσο hate και απ τις 2 πλευρες.

Ο καθενας παιρνει οτι θελει για τον εαυτο του.

Εξαιρετικες επιλογες υπαρχουν παντου.

Αυτο γινεται τοσο πολυ και για αλλες επιλογες στη ζωη μας? Αυτοκινητο, σπιτι, ηχοσυστημα, υπολογιστη, ρουχα κ.α. ή οχι?

Δηλαδη αν δεν παρεις iphone, οποτε δεν εισαι θυμα του μαρκετινγκ, εισαι κομπλε με το μαρκετινγκ οτι και να κανεις στις αλλες επιλογες - αγορες της ζωης σου??

Αν ειναι να καταθετουμε εδω Ε9 και αποδειξεις για το τι κατεχουμε ετσι ωστε να αποφανθει ο λαος του insomnia για το τι ειμαστε τελικα..

Just saying... 🙃

Επεξ/σία από KAKADI
  • Like 11
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα έρθουν τα ιντέλιζτεντς στην Ευρώπη, το συζητάμε.

Στις 6.3 ίντσες το Pro γίνεται κααααπως καλύτερο, γιατί με τις 6.9 το παρατραβάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην αμερικη δνε σε ρωτανε τι τηλεφωνο εχεις αλλα τι iphone εχεις..επισης εδω αν ρωτησεις ενα παιδι τι κινητο θελει ,θα σου πει iphone,φανταζομαι οτι στην ηλικια των 13-14 δεν ξερει τι ειναι μαρκετινγκ..απλα για να καταλαβουμε οτι ναι μεν ειναι το λογισμικο αλλα πρωτα απολα μετραει σε ολα τα αντικειμενα η σχεδιαση και εκει ειναι ο αναμφισβητητος νικητης γιαυτο το θελουν ολοι.δεν βαζω υλικα κατασκευης που ειναι κλασης ανωτερα απο των αλλων.

θεωρω οτι η μεγαλυτερη μεριδα αγοραστων μπορει να ειναι απλα φαν που μπορει και να δυσκολευονται να το αγορασουν αλλα το θελουν και αυτο δειχνει την αξια του..και δεν το θελουν για να δειξουν μουρη,οκ υπαρχει ενα τετοιο ποσοστο παντα,αλλα γιατι τους αρεσει σαν αντικειμενο και θελουν να κανουν την υπερβολη.θυμαμαι οτι ειχα παρει μαθητης-φοιτητης τοτε απο το χαρτζιλικι μου,τα πρωτα μου τζορνταν τα μαυρα 4αρια για οποιον γνωριζει..25.000 δραχμες οταν τα περισοτερα κοστιζαν στα μισα χρηματα.τα φορουσα μεχρι και τρυπια.τα γουσταρα  ακομα και ετσι.οσοι γνωριζουν απο σνικερς ξερουν ποσο μπροστα ηταν,δεν ηταν μονο για μουρη.και εκανα υπερβαση δεν τα ειχα  τα χρηματα,εκανα οικονομιες.γιατι οχι και για ενα iphone?ας βγαζεις 700 ευρω,τα δινεις οπου θελεις..μπορει να οδηγεις ενα γιαρις και να εχεις iphone,δεν θες να τα δωσεις σε αυτοκινητο,δεν ειναι το φορτε σου.αλλα θελεις σε κινητο.ο καθενας οπου θελει παντα κανει μια υπερβαση.αλλος τα δινει σε ταξιδια.δλδ αν βγαζεις 700 ευρω ,και τα δωσεις για ενα ταξιδι,που ειναι νομιζω απο οτι καλυτερο για να ξδεψεις χρηματα σαν σταση ζωης,θα σε κρινει κανεις αρνητικα? οχι..αν τα δωσεις ομως για ενα αντικειμενο ειτε αυτο ειναι φωτιστικο,ειτε πινακας ειτε ενα κινητο,που ειναι και αντικειμενα,οχι αερας οπως το ταξιδι που το πληρωσες αλλα δεν κρατας τιποτα υλικο,παρα μονο υψηληςξιας αναμνησεις και εμπειριες ,ολοι θα σε κρινουν αρνητικα.

αλλα και για μουρη καποιος να τα αγορασει αυτο δειχνει οτι ειναι ενα αντικειμενο που οι αλλοι το θαυμαζουν.ε κατι καλο θα εχει για να το θαυμαζουν αλλιως δεν θα εχει τετοια αξια.δεν ειδα καποιον να αγοραζει ναυαρχιδα σαμσουνγκ,παροτι εχω και εγω ενα παλιο, και να το κοιτανε με θαυμασμο οι διπλα του.

αν τελος παντων δεν υπηρχε το iphone δεν θα πιεζονταν ο ανταγωνισμος για κατι καλυτερο.την επανασταση την εφερε το πρωτο σμαρτ τηλεφωνο απο την ιδια εταιρεια.εχει βαλτωσει λιγο? ναι ..αλλα νομιζω οτι σε ολα τα αντικειμενα το βλεπω αυτο,ειναι σημειο των καιρων.

αν περιμενουμε παντως μια εταιρεια να καινοτομησει σχεδιαστικα ξερουμε οτι αυτη θα το κανει και οχι καποια ασιατικη.αλλιως αν θελουμε ολοι ενα μεσο κινητο αξιας θα αγοραζαμε απο αυτους μονο.

Επεξ/σία από megapaixtaras
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, farcry33 είπε

Για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά.

...Δεν λεει κανεις το αντίθετο. Στην τιμή κολλάμε. Καλώς και τα καταφέρνει το super optimized της λειτουργικό να τα τρεχει αψογα. Αλλά επειδή το RnD του λειτουργικού έχει περάσει χρόνια τώρα, δεν μπορώ να δεχθώ τα 60 hz οθόνης και 128GB χώρο το 2024 στα 900 ευρώ φιλε μου. Ξέρω και ξέρεις οτι αυτά βρίσκονται σε κινητά των 150 ευρώ πλέον.  Ε κάπου για γέλια ειναι η κατάσταση.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...