Προς το περιεχόμενο

Συνελήφθη ο ιδρυτής του Telegram στο Παρίσι με σοβαρές κατηγορίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Αυτό είναι δικό σου θέμα. Αν θες insta & facebook φυσικά και θα στα πάρουν με την συναίνεση σου . Τι θα κάνει θα μπλοκάρει άλλες εταιρίες; Αν ανοίγεις δεν και όλα τα permissions ακόμα καλυτερα….

Αμα δεν μπαινεις και σε εφαρμογες τι να το κανεις το smartphone; Και ποτε αεριζεσαι ξερουν. Απλα τα δεδομενα σου τωρα ενδιαφερουν τις διαφημιστικες εταιρειες. Αν γραψεις τιποτα περιεργο θα ενδιαφερουν και αλλους. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, BertaJourdan είπε

Αφου το διαβασετε, καντε το ιδιο με την Φαρμα των Ζωων. Διαβασμα ομως με ανοιχτο μυαλο.

Μην τους το χαλάς. Όταν θα έρθει όμως ο Ναπολέων θα κάνουν πως δεν ξέρουν τίποτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kirileman είπε

Γιατί δεν απαγορεύουν τα καπέλα, τα γυαλιά ηλίου και τους ψηλούς γιακάδες στα παλτό; Δε ξέρεις ποιος μπορεί να κρύβεται από πίσω.

Μη τον ξεχνάς τον κουκουλονόμο, ελληνική πατέντα της προηγούμενης δεκαετίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσιρακια και γλυφτες της CIA πολυ απλα. Το Telegram ειναι εξαιρετικο και υπαρχει απολυτη ελευθερια,το χρησιμοποιω πολλα χρονια. Παντα θα υπαρχει διαφθορα.Αν ηθελε η αστυνομια μπορουσε ευκολα να τους παρακολουθησει και να τους στησει παγιδα στους ανωμαλους μεσω της εφαρμογης η να προσλαβει χακερ να βρουν πολλα για αυτους,απο ποια χωρα ειναι,σε ποια πολη, και αλλα στοιχεια. Θα την πληρωσουν τωρα ολοι οι αλλοι που εχουν ομαδες,για το σκακι,την λογοτεχνια,διαφορα ειδη ταινιων ,κ.τ.λ. επειδη o Θειος Σαμ θελει να ελεγχει τα παντα. Παρομοια περιπτωση με τον Julian Assange. 

Επεξ/σία από benign
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris_1981 είπε

Ναι δεν ήταν το θέμα μου αυτό. Το θέμα μου είναι ότι παρότι είμαι άνθρωπος που τον απασχολεί η ιδιωτικότητα θέωρω ότι δεν πρέπει να υπάρχει ασυδοσία. Καλώς λοιπόν έχει πρόσβαση το αμερικανικό κράτος εφόσον δεν γίνεται κατάχρηση. Ελπίζω βέβαια να υπάρχουν regulations για τους πολίτες εκτός ΗΠΑ.

Καλώς λοιπόν έχει πρόσβαση το αμερικανικό κράτος εφόσον δεν γίνεται κατάχρηση.

Αθώο μου παιδί 

  • Like 9
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Μα προσπάθησαν να το μπλοκάρουν στην Ρωσία το 2019 και απέτυχαν τεχνικά να το κάνουν, μπλόκαραν το μισό ίντερνετ


https://techcrunch.com/2018/04/19/russias-game-of-telegram-whack-a-mole-grows-to-19m-blocked-ips-hitting-twitch-spotify-and-more/

https://en.wikipedia.org/wiki/Blocking_of_Telegram_in_Russia#Blocks

Προσωπικά είμαι φανατικά υπέρ των Ουκρανών στον πόλεμο αλλά απλά ΔΕΝ ισχύει ότι ελέγχεται από τη Ρωσία ή είναι φιλοΡωσικό

Από το σύνδεσμο που έδωσες οδηγούμαστε εδώ. Γενικά με τις μυστικές υπηρεσίες ποτέ δεν ξέρεις τι είναι κατασκεύασμα και τι όχι, αλλά σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι πληροφορία που φεύγει από τον έλεγχό σου (πχ. μηνύματα στο internet) είναι ανασφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EE και μπαρούφες περί ελευθερίας, κλπ. Στην ΕΕ όλοι νομίζουν πως είναι ελεύθεροι, αλλά στην πραγματικότητα μερικά κοράκια παίρνουν αποφάσεις για εκατομμύρια κόσμου και μάλιστα ερήμην.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dchatz είπε

Με τη λογική αυτή δε πρέπει να κλείσουν οι εταιρείες όπλων αφού αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τρομοκρατία, παρανομίες κλπ;

Κανενας μα κανενας δεν υπαρχει περιπτωση να τα βαλει με το λομπι των οπλων,Οπως και με το λομπι των φαρμακευτικων. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη..

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο σπίτι ενός φίλου μου, πουλώ ναρκωτικά σε ανήλικα και τα βιάζω όταν είναι σε πνευματική σύγχυση. Μου αρέσει, θέλω να το κάνω, έχω το ελέυθερο. Ο φίλος μου δε φταίει που μου παραχωρεί το χώρο, έχει το ελεύθερο, τον δίνει και σε άλλους. Γιατι να καταστρατηγήσουν την ελευθερία μας ;

Πώς σας φαίνεται εσάς τους υποστηρικτές της διαδικτυακής ελευθερίας το παράδειγμα ; Είναι το διαδίκτυο η άφθονη πηγή συγχωροχαρτιών ;

Διότι αν διαπιστώνατε ότι στο σπίτι του γείτονα μοιράζουν πρέζα, οργανώνουν επίθεση σε δημόσιο χώρο, βιάζουν το παιδί σας, θα τρέχατε με μολότοφ και βαριές για να το κλείσετε/διαλύσετε, ενώ θα ουρλιάζατε δημοσίως για το δικαίωμα στην ασφάλεια.

Το Telegram είναι το νο1 μέσο διάδοσης της πολλαπλά τεκμηριωμένης ως τέτοιας ρωσικής προπαγάνδας, π.χ. Το αποτέλεσμα της διάδοσης αυτής ; Μια συνεχιζόμενη γενοκτονία, η οποία την προηγούμενη βδομάδα βομβάρδισε καφέ για παιδιά. Με παιδιά μέσα.

Επεξ/σία από Vagus.
  • Confused 5
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ στην Ελλάδα πάντως προτιμάνε να τους παρακολουθούν... 

Το έχει ο νεοελληνας στο DNA . 

Άμα μας λέγαν να κάνουμε 30 δόσεις επειδή το είπε κάποιος "ειδικός" θα το κάναμε 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alpha1005 είπε

Εδώ στην Ελλάδα πάντως προτιμάνε να τους παρακολουθούν... 

Το έχει ο νεοελληνας στο DNA . 

Άμα μας λέγαν να κάνουμε 30 δόσεις επειδή το είπε κάποιος "ειδικός" θα το κάναμε 😁

Παντού ο κόσμος παρακολουθείται είτε Δύση είτε Ανατολή. Μην το παίζετε εξυπνοπουλια. Πάντα γίνονταν και πάντα θα γίνεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Παντού ο κόσμος παρακολουθείται είτε Δύση είτε Ανατολή. Μην το παίζετε εξυπνοπουλια. Πάντα γίνονταν και πάντα θα γίνεται.

Αυτή είναι η δικαιολογία σου για να μην κάνεις κάτι ; 

Απλά ανήκεις στο παραπάνω γκρουπ που ανέφερα και σίγουρα μένεις άπραγος.

Μπορείς και καλύτερα . 

 

Στο θέμα μας τώρα : Απλά αποδεξου ότι το Telegram πήγε κόντρα στις κυβερνήσεις που θέλουν να παρακολουθούν (ελέγχουν) τους πολίτες τους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα που βλέπω εδώ είναι με ποιόν τρόπο χρησιμοποιείται το μέσο και από ποιους, δεν φταίει το ίδιο το μέσο. Από την στιγμή που το μέσο χρησιμοποιείται για αθέμιτους σκοπούς και ταυτόχρονα για καλούς σκοπούς το θέμα είναι το φιλτράρισμα και ο έλεγχος του μέσου ώστε να ευνοηθεί ο θετικός σκοπός του, δηλαδή η μετάδοση της ελευθερίας του λόγου και να αποτραπεί η αθέμιτη χρήση του. Εάν δεν συνεργαστεί ο ιδιοκτήτης του ώστε να καταπολεμηθεί η αθέμιτη χρήση του μέσου, τότε τον καθιστά συνένοχο , διότι όταν η αθέμιτη χρήση του δυναμώνει την εξάπλωση των ναρκωτικών, των όπλων, των κάθε λογής ψυχανώμαλων και παιδεραστών και της διάδοσης του μίσους με σκοπό την επικράτηση των Δικτατόρων και των πολέμων τους, καταλήγει όπλο τελικά στα χέρια λίγων και όχι μέσω μετάδοσης της ελευθερίας του λόγου. 

Επεξ/σία από Ne0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...