Προς το περιεχόμενο

Η Cosmote TV ενώνει δυνάμεις με το Netflix, προσφέροντας νέα συνδυαστικά πακέτα που περιλαμβάνουν και τα κανάλια novasports


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, PANOS134EVER είπε

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Δηλαδή αν στις 31/10 θελήσεις να διακόψεις μόνο τα Nova Sports κανάλια (γιατί ας πούμε ότι δεν σε ικανοποίησε το περιεχόμενο), δεν θα πληρώνεις ό,τι πλήρωνες μέχρι τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, valandis said:

Στο κινητό μου στο App της Nova εμφανίστηκαν και τρέχουν κανονικά τα αθλητικά κανάλια της Cosmote.

Στο αντίστοιχο app της Cosmote ακόμα τίποτα για τα αθλητικά κανάλια της Nova.

(ώρα: 14:55)

 

Πιθανόν να κάνω λάθος και μακάρι αλλά όσοι περιμένουμε από Cosmote μεριά να μπουν της Νόβα τσάμπα περιμένουμε. Άμα ήταν θα είχαν μπει. Τελικα είναι αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω και να είμαστε δίκαιοι το έχουν αναφέρει στην ανάλογη σελίδα με τις ερωτοαπαντησεις. Εχω double play plus TV (3play) και πρέπει να ανανεώσω το συμβόλαιο. Στη τιμή που θα πλήρωνες με Νόβα δεν αλλάζει τίποτα. Συν 3 ευρώ όπως σε όλα τα πακέτα. Απλά θέλει είτε μέσω εφαρμογής είτε με φυσική παρουσία ανανέωση συμβολαίου. Πηγαίνετε στην εφαρμογή της Cosmote, όχι CosmoteTV, και κοιτάξτε το συμβόλαιο σας. 

4 hours ago, Dead-Poet said:

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Δηλαδή αν στις 31/10 θελήσεις να διακόψεις μόνο τα Nova Sports κανάλια (γιατί ας πούμε ότι δεν σε ικανοποίησε το περιεχόμενο), δεν θα πληρώνεις ό,τι πλήρωνες μέχρι τώρα;

Σαφώς και μπορείς. Απλά επειδή έχουν μπει αυτόματα και είναι δωρεάν για 2 μήνες, θα πρέπει να ενημερώσεις πριν τη λήξη του δωρεάν ότι δεν θες τα κανάλια και την παραπάνω χρέωση και ξαναγυρνάει στο αρχικό συμβόλαιο. Θέλει επικοινωνία με τηλέφωνο μάλλον ή σε μαγαζί να πας

Επεξ/σία από speedy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, speedy23 είπε

Τελικα είναι αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω και να είμαστε δίκαιοι το έχουν αναφέρει στην ανάλογη σελίδα με τις ερωτοαπαντησεις. Εχω double play plus TV (3play) και πρέπει να ανανεώσω το συμβόλαιο. Στη τιμή που θα πλήρωνες με Νόβα δεν αλλάζει τίποτα. Συν 3 ευρώ όπως σε όλα τα πακέτα. Απλά θέλει είτε μέσω εφαρμογής είτε με φυσική παρουσία ανανέωση συμβολαίου. Πηγαίνετε στην εφαρμογή της Cosmote, όχι CosmoteTV, και κοιτάξτε το συμβόλαιο σας

Σε μένα πάντως βγαίνει 15 ευρώ η διαφορά (το δίμηνο). Άρα ~ 7,5 ευρώ το μήνα. Και όχι 3 που λένε..

(αφαιρωντας το μηνιαιο κοστος του αποκωδικοποιητη με σκληρο που χω + το κόστος 1 multiroom αποκωδ/ή ακόμα)

Εκτός αν κάτι δεν κάνω καλά

Επεξ/σία από Haris1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά στο 3play στην COSMOTE χρειάστηκε να προβώ σε πρόωρη ανανέωση του συμβολαίου μου (είχα ήδη ανανεώσει τον Απρίλιο για 2 χρόνια) και πλέον παίζουν κανονικά τα κανάλια NovaSports. Όσοι βάλουν το 3play μαζί με τα κανάλια Νόβα ή ανανεώσουν, να απαιτήσουν να λάβουν την προσφορά 2 πάγια δώρο που υπάρχει στο site για νέους συνδρομητές..Εγώ την έλαβα κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Petros_P_ είπε

Εγώ τελικά στο 3play στην COSMOTE χρειάστηκε να προβώ σε πρόωρη ανανέωση του συμβολαίου μου (είχα ήδη ανανεώσει τον Απρίλιο για 2 χρόνια) και πλέον παίζουν κανονικά τα κανάλια NovaSports. Όσοι βάλουν το 3play μαζί με τα κανάλια Νόβα ή ανανεώσουν, να απαιτήσουν να λάβουν την προσφορά 2 πάγια δώρο που υπάρχει στο site για νέους συνδρομητές..Εγώ την έλαβα κανονικα

Έκανα και εγώ αίτηση ανανέωσης εχθές το βράδυ και σήμερα το πρωί ήρθε το συμβόλαιο (παρόλο που είναι Σάββατο) και άνοιξαν όλα τα κανάλια novasports.

Αλλά όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω είναι αδύνατον να μιλήσω με την cosmote.  Απλά για να τους ρωτήσω για τα 2 πάγια και να τα ζητήσω εάν δεν τα δίνουν ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ μπορείς να δώσεις στο site το τηλέφωνό σου και να σε καλέσουν αυτοί (υποτίθεται).  Δίνω από εχθές το πρωί τόσο το σταθερό όσο και το κινητό μου και δε με έχουν καλέσει ποτέ και πουθενά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το έδωσα, εννοείται τπτ - πραγματικά με έχουν βάλει σε σκέψεις να διακόψω τη σύνδεση. Τόσα λεφτά δίνουμε και να μη μπορούμε να επικοινωνήσουμε με κανέναν; Παρά μόνο με το χαζό μποτ τους που είναι λες και είναι βγαλμένο από αρχές δεκαετίας του 2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε μπορούσαν να τα ενεργοποιήσουν για όλους και να σου πούνε έχεις δυο μήνες να αποφασίσεις αν το θες - αφού δωρεάν είναι. Τί είναι αυτό το κόλπο τελευταία στιγμή να σου λένε πως πρέπει να αλλάξεις συμβόλαιο; Αυτοί ευθύνονται για το μπάχαλο.

Και το μποτ του τσατ αυτοί το έφτιαξαν που δεν έχει μια επιλογή πως θες να συνδεθείς με άνθρωπο.

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2024 στις 4:00 ΜΜ, Haris1977 είπε

Σε μένα πάντως βγαίνει 15 ευρώ η διαφορά (το δίμηνο). Άρα ~ 7,5 ευρώ το μήνα. Και όχι 3 που λένε..

(αφαιρωντας το μηνιαιο κοστος του αποκωδικοποιητη με σκληρο που χω + το κόστος 1 multiroom αποκωδ/ή ακόμα)

Εκτός αν κάτι δεν κάνω καλά

Τελικά είχα κάνει λάθος εγώ, όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και σορρυ αν είναι η ερώτηση είναι βλακεια.Θελω να βάλω τα αθλητικά κανάλια της Cosmote και Novasports αλλά η τηλεόραση μου δεν είναι Android TV ώστε να μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή της Cosmote.Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό (πχ με το Box που σου στέλνουν) ή πρέπει απαραίτητα να είναι λειτουργικό το οποίο συνεργάζεται η Cosmote και έχει την εφαρμογή για Download? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, George6633 said:

Καλημέρα και σορρυ αν είναι η ερώτηση είναι βλακεια.Θελω να βάλω τα αθλητικά κανάλια της Cosmote και Novasports αλλά η τηλεόραση μου δεν είναι Android TV ώστε να μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή της Cosmote.Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό (πχ με το Box που σου στέλνουν) ή πρέπει απαραίτητα να είναι λειτουργικό το οποίο συνεργάζεται η Cosmote και έχει την εφαρμογή για Download? 

Δίνουν android box από ότι ξέρω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...