Προς το περιεχόμενο

Η Cosmote TV ενώνει δυνάμεις με το Netflix, προσφέροντας νέα συνδυαστικά πακέτα που περιλαμβάνουν και τα κανάλια novasports


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Haris1977 είπε

Πάντως σε μένα που χω και ΕΟΝ+ και Cosmote tv full pack (και τα 2 μεσω δορυφορου) δεν μου έχουν ανοίξει τα κανάλια

Στο μεν cosmote δεν υπαρχουν καν, στο δε eon υπαρχουν αλλά βγάζουν error E16-4

Θα ανοίξουν μέσα στη μερα και στους 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τέλος τα παλιά πακέτα και θα είναι διαθέσιμα μόνο τα νέα με αθροιστικά μεγαλύτερη τιμή απ' ότι έχουν τώρα.

Άρα, όσοι έχετε παλιό πακέτο, χαρείτε το μέχρι να λήξει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τέλος τα παλιά πακέτα και θα είναι διαθέσιμα μόνο τα νέα με αθροιστικά μεγαλύτερη τιμή απ' ότι έχουν τώρα.

Άρα, όσοι έχετε παλιό πακέτο, χαρείτε το μέχρι να λήξει.

Σιγά σιγά προς τα εκεί πάει το πράγμα με αύξηση τιμής με τη δικαιολογία της προσθήκης επιπρόσθετων υπηρεσιών και την κατάργηση των υπαρχόντων πακέτων. 

Προφανώς και η όλη αυτή προσέγγιση δεν είναι προς όφελος του καταναλωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Από την ανακοίνωση της Cosmote:

Εάν είσαι:

α. συνδρομητής μέσω Streaming ή μέσω Δορυφόρου Sports ή Full Pack συμβολαίου ή Streaming Monthly Pack, στις 23/8 τα κανάλια Novasports θα προστεθούν αυτόματα στο πακέτο σου, ενώ η τιμή του πακέτου σου θα αυξηθεί κατά 3 ευρώ από 1/11. Μέχρι τότε θα μπορείς να απολαμβάνεις στην ίδια τιμή το νέο περιεχόμενο. 

β. συνδρομητής πακέτου DP plus TV (3play), τότε από 22 Αυγούστου μπορείς να ζητήσεις αλλαγή προγράμματος και ανανέωση της δέσμευσής σου ώστε  να μεταβείς σε ένα από τα νέα Προγράμματα DP plus TV σε νέες τιμές για να μπορείς να απολαμβάνεις τα κανάλια Novasports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PANOS134EVER είπε

Από ότι καταλαβαίνω, όσοι έχουμε 3play Cosmote (Σταθερό+internet+Cosmote TV) θα πρέπει να ανανεώσουμε το πακέτο μας προτού μπορέσουμε να δούμε τα κανάλια Novasports. Από την mobile εφαρμογή της Cosmote (όχι της Cosmote TV, της Cosmote) εμένα μου έβγαλε τη δυνατότητα ανανέωσης με νέο πάγιο μόνο για Cosmote TV, στο οποίο έχουν προστεθεί αυτόματα λίγο λιγότερο από +3 ευρώ τον μήνα, με 12μηνη δέσμευση. Η νέα τιμή θα ισχύσει από 1/11, μέχρι τότε το πάγιο θα παραμείνει το υφιστάμενο (2 μήνες δωρεάν δηλαδή τα κανάλια Novasports). Για σταθερό+internet δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Από την ανακοίνωση της Cosmote:

Εάν είσαι:

α. συνδρομητής μέσω Streaming ή μέσω Δορυφόρου Sports ή Full Pack συμβολαίου ή Streaming Monthly Pack, στις 23/8 τα κανάλια Novasports θα προστεθούν αυτόματα στο πακέτο σου, ενώ η τιμή του πακέτου σου θα αυξηθεί κατά 3 ευρώ από 1/11. Μέχρι τότε θα μπορείς να απολαμβάνεις στην ίδια τιμή το νέο περιεχόμενο. 

β. συνδρομητής πακέτου DP plus TV (3play), τότε από 22 Αυγούστου μπορείς να ζητήσεις αλλαγή προγράμματος και ανανέωση της δέσμευσής σου ώστε  να μεταβείς σε ένα από τα νέα Προγράμματα DP plus TV σε νέες τιμές για να μπορείς να απολαμβάνεις τα κανάλια Novasports.

Θα φανεί μέσα στη μέρα αλλά παίζει (?) ο φίλος να έχει δίκιο..

Έχω και γω ιντερνετ+σταθερο+cosmote tv και επειδή και μένα δεν μου έχουν ανοίξει τα κανάλια νοβα (στον δορυφορικό μου δέκτη) άνοιξα το cosmote app να δω τι παιζει εκεί.

Εκεί λοιπόν δείχνει το εξής: Υπάρχουν τα καναλια νοβα αλλα τα χει "κλειδωμενα" (και εκεί ΜΟΝΟ όταν παω εκει που λεει "η συνδρομη μου" και την απενεργοποιησω..). Όταν παω να δω καποιο προγραμμα νοβα δλδ γραφει οτι "η συνδρομη μου δεν τα υποστηριζει κλπ". Με λίγα λόγια στην "κανονική μου συνδρομή" δεν υπάρχουν (και μάλλον δεν θα υπάρξουν απ΄ ότι καταλαβα)

Όντως στο app σου λέει να αναβαθμίσεις την τωρινή συνδρομή σε full pack 12 μηνης δεσμευσης για να χεις τα εξτρα καναλια

Η διαφορά είναι ότι τώρα πληρώνω ~ 24 το διμηνο ενώ στο "νέο" πρόγραμμα - με τα καναλια νοβα - ζητά 39 το δίμηνο (19,5/μήνα)..

Επεξ/σία από Haris1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Petros_P_ είπε

καλημέρα, εμεις που ειμαστε ηδη συνδρομητες Cosmote TV Full Pack, τι αλλο πρεπει να κανουμε για να ενεργοποιήσουμε τα NovaSports? γιατι τα εχει κλειδωμενα

Σε έμενα τα κανάλια NOVA ήταν διάθεσιμα απο τις 9 το πρωι που άνοιξα την Cosmote TV σήμερα, απο περιέργεια και μόνο. Φάνταζομαι θα ρολλάρει σε όλους μέσα στην ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπερδεύτηκα κύριοι!

Έχω Cosmote Full Pack (Σταθερό/Internet και Δορυφορική), NOVA Full Pack (Δορυφορική) και Netflix 4k Pack.

Δηλαδή καταργώ τα δύο τελευταία και αναβαθμίζω την Cosmote στα 39,99 ευρώ; Και θα τα έχω όλα πλέον Δορυφορικά;

Ας εξηγήσει κάποιος αν γνωρίζει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, wolfmandim είπε

Εγώ μπερδεύτηκα κύριοι!

Έχω Cosmote Full Pack (Σταθερό/Internet και Δορυφορική), NOVA Full Pack (Δορυφορική) και Netflix 4k Pack.

Δηλαδή καταργώ τα δύο τελευταία και αναβαθμίζω την Cosmote στα 39,99 ευρώ; Και θα τα έχω όλα πλέον Δορυφορικά;

Ας εξηγήσει κάποιος αν γνωρίζει!

 

Δεν γνωρίζω η τιμή που αναφέρεις τι περιλαμβάνει. Εάν ανανεώσεις την Cosmote TV σου με την προσφορά που σου δίνει η Cosmote (μέσω Cosmote app ή με επικοινωνία με το support), τότε θα έχεις και τα κανάλια Novasports (ΌΧΙ τα κανάλια Novacinema) κανονικά με τη δορυφορική Cosmote TV συνδρομή σου. Δηλαδή θα έχεις CosmoteSport, CosmoteCinema και Novasport. Εδώ λοιπόν εάν ακυρώσεις τη Nova Full θα χάσεις τα Novacinema κανάλια.

Το Netflix από ότι καταλαβαίνω είναι ξεχωριστή περίπτωση, δεν συμπεριλαμβάνεται στο Cosmote TV πακέτο, υπάρχουν συνδυαστικά πακέτα στο site της Cosmote, βλέπω Full Cosmote + Novasports + Netflix Premium (4K) με 42,99€.

Γενικά καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στο 13888 μπας και βγάλεις άκρη (εάν βρεις γραμμή γιατί γίνεται χαμός).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wolfmandim είπε

Εγώ μπερδεύτηκα κύριοι!

Έχω Cosmote Full Pack (Σταθερό/Internet και Δορυφορική), NOVA Full Pack (Δορυφορική) και Netflix 4k Pack.

Δηλαδή καταργώ τα δύο τελευταία και αναβαθμίζω την Cosmote στα 39,99 ευρώ; Και θα τα έχω όλα πλέον Δορυφορικά;

Ας εξηγήσει κάποιος αν γνωρίζει!

 

Οχι όλα. Θα έχεις μόνο τα κανάλια Novasports.

Επεξ/σία από Angeldust
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κινητό μου στο App της Nova εμφανίστηκαν και τρέχουν κανονικά τα αθλητικά κανάλια της Cosmote.

Στο αντίστοιχο app της Cosmote ακόμα τίποτα για τα αθλητικά κανάλια της Nova.

(ώρα: 14:55) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, cornix said:

Ειναι μεσω εφαρμογης η θελει να αγορασεις καποια συσκευη? ρωταω για να δω αν μπορω να το αγορασω με vpn 

Screenshot_2024-08-22-20-35-29-37_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...