Προς το περιεχόμενο

Alpha Bank is down (again)


darkmatinee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από εχθές το μεσημέρι από τις 20 σχεδόν φορές που προσπάθησα να μπω στο σύστημα της ALPHA BANK κατάφερα να μπω μόλις 3 .

Σήμερα η κάρτα μου από την τράπεζα απορρίφθηκε από το Skroutz.gr ενώ το Σάββατο είχα ειδοποιηθεί από την Amazon ότι δεν μπορεί να χρεώσει την κάρτα μου.

Στις 3 φορές που κατάφερα να μπω είδα ότι τα χρήματά μου είναι ανέπαφα. Προσπάθησα σήμερα το πρωί να πάρω το κεντρικό τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών της τράπεζας και επί 30 λεπτά μου έβγαινε μήνυμα από την Cosmote ότι το νούμερο δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή!  Μιλάω για το 2103260000 και πήρα και από σταθερό και από κινητό! Στο άχρηστο chat bot του έλεγα ότι o τηλεφωνικός σας αριθμός δεν λειτουργεί και με παρέπεμπε στον ίδιο τηλ. αριθμό! Δηλαδή καμία απολύτως δυνατότητα επικοινωνίας με την τράπεζα! Τελικά μετά από 30 λεπτά κατάφερα να πάρω τηλέφωνο και ζήτησα να μάθω γιατί δεν λειτουργεί η κάρτα μου. Μου απάντησαν ότι λόγο τεχνικού προβλήματος δεν έχουν πρόσβαση στο σύστημα για να δούνε τι συμβαίνει και να ξαναπάρω το απόγευμα!  

Είναι τελικά τόσο άχρηστη η τεχνική τους υποστήριξη που διέλυσε τα πάντα από τηλέφωνα μέχρι web banking ή μήπως δέχονται χοντρή διαδικτυακή επίθεση και προσπαθούν να το κρατήσουν μυστικό; Ξέρει κανένας τίποτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nick_souvlaki είπε

AlphaBank: θεωρώ την εφαρμογή πολύ εύχρηστη και έχεις σχεδόν όλες τις επιλογές που έχει και η web από PC. Προσωπικά μου αρέσει ο τρόπος που είναι δομημένη (το παράθυρο που ανοίγει στο πλάι κυρίως, αν και όντως εμφανισιακά θα σήκωνε ένα "remaster"). Το κακό είναι ότι από καιρό τώρα καμία φορά σκαλώνει στο loading η εφαρμογή και πρέπει να την ανοιγοκλείσω για να στρώσει. Τώρα άρχισαν και τα συστημικά θέματα, και το έκαναν χειρότερο.

Λογικο να εχει τις ιδιες, υπερβολικα περιορισμενες. επιλογες η εφαρμογη οπως το web. Δεν εχω δει πιο φτωχο web banking, απο αυτο της Alpha (μονο εθνικη δεν εχω για να συγκρινω).

Παντως και εγω δεν μπορω να μπω στο app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει αλλά πρέπει να το δούν το ζήτημα με άλλο τρόπο ... Ειναι ανησυχητικά πολλές οι φορές που το σύστημα είναι "κάτω"  τις τελευταίες βδομάδες ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι γίνεται ρε παιδιά;

 

Κάθε τρεις και λίγο το τραπεζικό σύστημα δεν συνδέεται, το e-banking δεν λειτουργεί, οι κάρτες μπλοκάρουν....

Μήπως πάει για διάλυση εκ των έσω το μαγαζί;

 

Είναι για το λούμπεν η κατάσταση. Κυριολεκτικά!

https://youtu.be/QIXzMnI_8ac

Επεξ/σία από Barbattilas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...