Προς το περιεχόμενο

Η Disney ακυρώνει το "The Acolyte" μετά από μία σεζόν λόγω χαμηλής τηλεθέασης


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, chrisde είπε

Μωρέ το καταλαβαίνω να μην σου άρεσε η πρώτη, γούστα είναι αυτά, εγώ τη θεωρώ την καλύτερη από τις τρεις, αλλά να σου άρεσε η τρίτη που ο ομώνυμος πρωταγωνιστής μετατράπηκε σε κομπάρσο για χάρη της Bo-Katan; (Κάτι σαν τον Geralt στη σειρά Witcher)

Να πω την αληθεια δεν θυμαμαι και πολλα αυτη τη στιγμη απο τη 3η. Μου φανηκε οταν την εβλεπα οκ μια και η ιστορια εξελισσοταν. Τα Andor, Book of Boba Fett & Obi Wan Kenobi ηταν πιο κοντα στα γουστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

22 λεπτά πριν, fast8 είπε

Το να ρωτάς και να μαθαίνεις είναι καλό, αλλά να το δεις αν θέλεις να συμμετάσχεις στην συζήτηση.

Ορίστε; Να βάλουν τεστ με 3 ερωτήσεις τότε στα τόπικς ως προϋπόθεση ποσταρίσματος 🫠
Το ότι δεν εξέφερα καμία γνώμη για την σειρά μάλλον κάποιου είδους θολούρα σε εμπόδισε να το δεις.

Μπορώ να εκφέρω γνώμη για το τελευταίο που είδα από αυτό το franchise, το Ahsoka: βαρετό.

20 λεπτά πριν, fast8 είπε

Ναι το έχω δει, ...
Θέλω να δω πως μεταβάλεται το πολιτιστικό προϊον μας ως δύση.

😂 Ξεκάθαρο hate watching λοιπόν.
Και σιγά το culture-shifting προϊόν εν προκειμένω. Μάλλον έχεις πολύ χρόνο για κάψιμο καθώς ήξερες εκ των προτέρων πολύ καλά τι θα δεις. 

25 λεπτά πριν, fast8 είπε

Το «Ουδέν κακόν αμιγές καλού» προϋποθέτει να υπάρχει καλά οριοθετημένο καλό, καλά οριοθετημένο κακό και να αποδέχεσαι και τα δυο ως πραγματικότητα έστω και αν είναι είναι μόνο απο την πλευρά σου

Στην δική σου σκέψη αυτό...

26 λεπτά πριν, fast8 είπε

Αστείο το μας χρεώνεις ως απλοϊκή σκέψη τον αχταρμά που κάνανε.

Την απλοϊκή σκέψη την χρεώνω σε σας απευθείας, όχι μέσω σεναρίου 😏

27 λεπτά πριν, fast8 είπε

Αν σε αρέσει δες το

Πως να ξέρω αν μου αρέσει αν δεν το δω...

28 λεπτά πριν, fast8 είπε

απλά γκρινιάζεις που δεν αρέσει σε εμάς.

Γκρίνια εγώ; Απλά γίνεστε triggered που διαπιστώνω πως έχετε προαποφασίσει για ένα (καλό ή κακό; who cares?) τηλεοπτικό προϊόν φαντασίας με βάση το... wokeness.

Περιμένω υπευθυνες δηλώσεις πως είδαν την σειρά όσοι είναι περιχαρείς για την ακύρωσή της σκούζοντας καλά να πάθει η woke Disney 💅

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, dieksodo είπε

λοιπον εβλεπα κατα τυχη χτες το empire για ενα commentary και συνηδητοποιησα ποσο μεγαλη διαφορα εχει το να εχεις να κανεις με μια καλη ταινια απο τα εφφε  και τα υπολοιπα

το empire ειναι μια ΚΑΛΗ ταινια. εχει πλακα εχει ενδιαφερον καθε πλανο δεν ειναι αδιαφορα. τα εφφε ειναι απλως το bonus

θυμαμαι καποτε ο λουκας ελεγε για το phantom menace οτι ειναι η πρωτη φορα που βλεπουμε σοβαρη μαχη με φωτοσπαθα. μεχρι τωρα ελεγε βλεπαμε γερους ρομποτ παιδια και ερασιτεχνες.

λοιπον ο λουκας απλως ελεγε μλκιες

η μαχη του βειντερ με τον λουκ ειναι μια χαρα. οι στρακαστρουκες φαινονται οτι ειναι πραγματικες και δεν εχουν σχεση με την ψηφιακη εικονα του Phantom menace Που ειναι σαν videogame

τα σετ φαινονται πραγματικα κατασκευασμενα και οχι φλου οπως ειναι απο green screen

ακομα και ο r2d2 εχει πλακα και γελιο σε συγκριση με τον αχρωμο r2 του phantom menace

 

δυστηχως μετα το 80-90 σημερα ζουμε τον μεσαιωνα του σινεμα

 

 

 

Χωρίς να είμαι και ο μεγάλος οπαδός των star wars μια χαρά ήταν το phantom menace και το revenge of the the sith και έφεραν νέο κοινό στο star wars.

Επίσης τα παιχνίδια star wars για υπολογιστή της εποχής ήταν εξαιρετικά.

Καμία σχέση με τις σημερινές πατάτες. Από την νέα εποχή disney μόνο την 1η είδα και διάσπαρτα κάποια τμήματα ή επεισόδια σειρών... δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, EchiDNA said:

Μια σειρά είναι ρε παιδιά. Τις σειρές τις βλέπεις για να περάσεις την ώρα σου και να ψυχαγωγηθείς.

Κακώς καθόμαστε και ασχολούμαστε με το ποιος είναι τι και γιατί. Πολύ αξία δίνουμε σε πράγματα που δεν πρέπει.

Ταινίες και μουσική είναι μόνο για να τα βλέπεις και να τα ακούς (κατά την άποψή μου), οτιδήποτε περισσότερο είναι άσκοπη υπερβολή.

Ακριβώς, οπότε όταν κάτι παύει να είναι ψυγαγωγία αλλά γίνεται προπαγάνδα, σε ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ με κακό cast και κακή πλοκή γενικότερα, ε, τα αποτελέσματα είναι αυτά. :)

30 minutes ago, bushidocougar said:

Πάει ο κάθε ατάλαντος showrunner να εμπορευτεί για προσωπικό του χρηματικό κέρδος το marketing προιόν #woke επειδή ντε και καλά είναι καινούργιο και δεν το γνωρίζαμε... σε εμάς που μεγαλώσαμε με Pet Shop Boys, Freddie Mercury, Boy George, Elton John, Ian McKellen, George Michael, Eddie Murphy, Mr.T, Michael Jackson, Prince, Jackie Chan και άλλους άπειρους καλλιτέχνες όλων των ειδών, χρωμάτων και εθνοτήτων που διέπρεψαν και τους υποστηρίζουμε ως τραγουδιστές, ηθοποιούς, καλλιτέχνες...

Όταν εμείς ήμασταν ήδη woke, αυτοί ήταν αγέννητοι ως επί το πλείστον, όμως δεν είχαμε ταμπέλες και #hashtags στην ζωή μας για να εμπορευόμαστε views και κλικς, απλώς ζούσαμε. Ούτε γράφαμε στα προφίλ μας #souvlaketerian, #pizzaterian, #goodysterian για να "ανήκουμε" κάπου και να βγάζουμε λεφτά επειδή κάποιος πάτησε το link.

TL;DR: Όσο για το acolyte, το rings of power και τις υπόλοιπες γνωστές woke επιτυχίες..... see you next μέχρι να σεβαστείτε το ακροατήριο

Denzel Washington, Will Smith Samuel Jackson, Morgan Freeman, όλοι αυτοί είναι ΗΘΟΠΟΙΑΡΕΣ και μια χαρά παίζουν το ρόλο της κάθε ταινίας. 

Το να βάζουν με το ζόρι τον κάθε ατάλαντο άσχετο απλά και μόνο BECAUSE είναι τραγικό. 

Οπότε ας τις βλέπουν μόνοι τους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

1 hour ago, torgar said:

Ειμαι βεβαιος πως μεγαλο ρολο για την ακυρωση επαιξαν οι ανοητες συνεντευξεις των συντελεστων κατι που εγινε και με τη Snowhite

Τον μεγαλύτερο με διαφορά ρόλο έπαιξε η θεαματικότητα σε συνδυασμό με το κόστος.

22.5 εκατ $ ανά επεισόδιο κόστισε το Acolyte. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, The_Judas είπε

Χωρίς να είμαι και ο μεγάλος οπαδός των star wars μια χαρά ήταν το phantom menace και το revenge of the the sith και έφεραν νέο κοινό στο star wars.

Επίσης τα παιχνίδια star wars για υπολογιστή της εποχής ήταν εξαιρετικά.

Καμία σχέση με τις σημερινές πατάτες. Από την νέα εποχή disney μόνο την 1η είδα και διάσπαρτα κάποια τμήματα ή επεισόδια σειρών... δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς.

Δες τα Roque One, το Andor από σειρές και τα  animations. Τα "παιδικά" όπως το The Bad Watch είναι μια χαρά ενήλικα και με σοβαρό στόρι και χαρακτήρες σε σχέση με τις πολυέξοδες, ανερμάτιστες, ασύνδετες γουόκ μπουρδίτσες.

Επεξ/σία από Barbattilas
Διορθώσεις
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, SeaLion said:

Ορίστε; Να βάλουν τεστ με 3 ερωτήσεις τότε στα τόπικς ως προϋπόθεση ποσταρίσματος 🫠
Το ότι δεν εξέφερα καμία γνώμη για την σειρά μάλλον κάποιου είδους θολούρα σε εμπόδισε να το δεις.

Μπορώ να εκφέρω γνώμη για το τελευταίο που είδα από αυτό το franchise, το Ahsoka: βαρετό.

😂 Ξεκάθαρο hate watching λοιπόν.
Και σιγά το culture-shifting προϊόν εν προκειμένω. Μάλλον έχεις πολύ χρόνο για κάψιμο καθώς ήξερες εκ των προτέρων πολύ καλά τι θα δεις. 

Στην δική σου σκέψη αυτό...

Την απλοϊκή σκέψη την χρεώνω σε σας απευθείας, όχι μέσω σεναρίου 😏

Πως να ξέρω αν μου αρέσει αν δεν το δω...

Γκρίνια εγώ; Απλά γίνεστε triggered που διαπιστώνω πως έχετε προαποφασίσει για ένα (καλό ή κακό; who cares?) τηλεοπτικό προϊόν φαντασίας με βάση το... wokeness.

Περιμένω υπευθυνες δηλώσεις πως είδαν την σειρά όσοι είναι περιχαρείς για την ακύρωσή της σκούζοντας καλά να πάθει η woke Disney 💅

🐵 Απάντηση επιπέδου "στα μούτρα σας ρε". 

Μπήκες να μας μαλώσεις και να μας πεις πόσο άδικο έχουμε εμείς που δεν μας αρέσει κάτι που εσύ δεν έχεις προσωπική άποψη γιατί δεν θέλεις να το δεις. Τόσο καλό. Μάλιστα.

Επεξ/σία από fast8
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, fast8 είπε

🐵 Απάντηση επιπέδου "στα μούτρα σας ρε". 

Μπήκες να μας μαλώσεις και να μας πεις πόσο άδικο έχουμε εμείς που δεν μας αρέσει κάτι που εσύ δεν έχεις προσωπική άποψη γιατί δεν θέλεις να το δεις. Τόσο καλό. Μάλιστα.

Είναι μέχρι να συνειδητοποιησεις ότι μπορεί να έχεις δίκιο για κάτι αντικειμενικό όπως μια κακή σειρά, δεν σημαίνει όμως ότι έχεις και δίκιο και για μια προσωπική άποψη πχ woke περιεχόμενο… ;)

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Είναι μέχρι να συνειδητοποιησεις ότι μπορεί να έχεις δίκιο για κάτι αντικειμενικό όπως μια κακή σειρά, δεν σημαίνει όμως ότι έχεις και δίκιο και για μια προσωπική άποψη πχ woke περιεχόμενο… ;)

Δεν θέλει να αποδεχτεί αυτό που του λέω, θέλει να δω την σειρά πρώτα για να μιλήσω, γιατί είναι τόσο δύσβατα τα μονοπάτια αυτής της λογικής που ακολουθεί και αν δω μια κακή σειρά με έναν ασιάτη-πρόσληψη-λόγω-DEI σε ρόλο Jedi θα γίνουν όλα πολύ πιο ξεκάθαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

  

Τον μεγαλύτερο με διαφορά ρόλο έπαιξε η θεαματικότητα σε συνδυασμό με το κόστος.

22.5 εκατ $ ανά επεισόδιο κόστισε το Acolyte. 

Το κοστος για το καθε επεισοδιο ηταν λογικα υπολογισμενο απο πριν. Η Disney ειχε αποφασισει να τα "χωσει"  μετα την 3η τριλογια που αν δε κανω λαθος δεν πηγε καθολου ασχημα μια και απεφερε 4.4 δις συμφωνα με το Wikipedia. Οποτε το να κανεις επενδυση σε νεες σειρες/ταινιες ειναι μαλλον αυτονοητο. Πιστευω οτι η σειρα σκονταψε οντως στη χαμηλη ακροαματικοτητα, στο το οτι ειναι της μοδας να "κραζουμε" το νεο υλικο της Disney (κυριως για τις woke ανοησιες) αλλα σιγουρα πιστευω οτι οι συνεντευξεις που εδωσαν οι συντελεστες απλα εσκαψαν το λακο πιο γρηγορα. Οι τυποι ηταν απλα τραγικοι και εθαβαν κυριολεκτικα το παρελθον των ταινιων αυτων ξεχνοντας οτι χωρις την αποδοχη/επιτυχια τους αυτοι οι ιδιοι δεν θα δουλευαν σε τετοιου ειδους projects ουτε στον υπνο τους.

 

 

Επεξ/σία από torgar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, AtiX said:

Είναι μέχρι να συνειδητοποιησεις ότι μπορεί να έχεις δίκιο για κάτι αντικειμενικό όπως μια κακή σειρά, δεν σημαίνει όμως ότι έχεις και δίκιο και για μια προσωπική άποψη πχ woke περιεχόμενο… ;)

Δεν είναι προσωπική μου άποψη, δώσανε χίλιες δύο συνεντεύξεις οι συντελεστές του διαφημίζοντας το πόσο woke είναι. Αυτά τα είπαμε. Αν σε αρέσει ή όχι το αποτέλεσμα, μπορεί να είναι θέμα γούστου αλλά για το αν είναι woke είναι και με την βούλα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fast8 είπε

Δεν είναι προσωπική μου άποψη, δώσανε χίλιες δύο συνεντεύξεις οι συντελεστές του διαφημίζοντας το πόσο woke είναι. Αυτά τα είπαμε. Αν σε αρέσει ή όχι το αποτέλεσμα, μπορεί να είναι θέμα γούστου αλλά για το αν είναι woke είναι και με την βούλα.

Πρώτα απ’ όλα είπαν πουθενά αυτολεξεί οι ίδιοι ότι το περιεχόμενο είναι woke?

και στην τελική, τι είναι το woke?

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...