Προς το περιεχόμενο

Η Disney ακυρώνει το "The Acolyte" μετά από μία σεζόν λόγω χαμηλής τηλεθέασης


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μπερδευτεί λίγο, ως τώρα ήξερα ότι οι καλοί ήταν οι Τζεντάι και οι κακοί οι Σεθ, εδώ μας έβγαλαν κακούς τους Τζεντάι και καλούς τους καημένους καταπιεσμένους Σεθ, ωρέ τι γίνετε με αυτήν την sleep (wtf) κουλτούρα;  (woke δεν είναι με τίποτα παντως,stupid μπορεί) 

Επεξ/σία από lost2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μιλάμε για επιτευγμα το ότι κατάφεραν να κάνουν του οπαδους του star wars να σταματησουν να καταναλώνουν star wars content. Ήθελε μεγάλη προσπάθεια δεν ήταν κάτι το απλό

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, SnakeOil992 είπε

Δώστε Andor S2 στο λαό λέμε

Ισως η καλύτερη σειρά στο σύμπαν του STAR WARS. 👍🫡

Νομίζω στο Andor θα έχουμε και 2η σεζον? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike299 είπε

Κακή επιλογή πρωταγωνίστριας, πολύ κακογραμμένο σενάριο  ( o jedi ακόμα εξηγεί στην πρωταγωνίστρια τι έγινε). Το cringe τελετουργικό τουλάχιστον εγραψε τηλεοπτική ιστορία για την αθλιότητα του . Μόνο ο κορεατης και ο sith άξιζαν τα λεφτά τους. Ο οποίος κορεατης δεν ξέρει καν αγγλικά και παρόλα αυτά ήταν καλύτερος από τους υπολοιπους

Τι από αυτά είναι "woke" τελικά; Αυτά που λες εσύ είναι λόγοι για να είναι κακή οποιαδήποτε σειρά/ταινία.

Αναρωτιέμαι αν παίζει το σενάριο "Κακή σειρά της Disney + η Disney είναι woke" = αυτοεκπληρούμενο #gowokegobroke που πολλοί μοιάζουν να το χαίρονται ιδιαιτέρως.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά μιλώντας, κατά την ταπεινή μου γνώμη και χωρίς να είμαι ιδιαίτερα συναισθηματικός και επικριτικός αλλά και φυσικά χωρίς να προσβάλλω κανέναν που σκέφτεται διαφορετικά από τη γνώμη μου, μα κυρίως εξετάζοντας αυτό το σοβαρό θέμα χωρίς να θέλω να κάνω διακρίσεις και να επικρίνω διαφορετικές απόψεις. Ειλικρινά πιστεύω σοβαρά πως δεν έχω τίποτα να πω.

  • Like 1
  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να ασχολούνται με ότι νά'ναι γιατί δεν μας παρουσιάζουν επιτέλους τον Revan θα φτιάξουν πολλά επιτυχημένα prequels και sequels με αυτόν τον χαρακτήρα

image.jpeg.d89953bd0548f93a135ea09e256b51fb.jpeg

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εβλεπα κατα τυχη χτες το empire για ενα commentary και συνηδητοποιησα ποσο μεγαλη διαφορα εχει το να εχεις να κανεις με μια καλη ταινια απο τα εφφε  και τα υπολοιπα

το empire ειναι μια ΚΑΛΗ ταινια. εχει πλακα εχει ενδιαφερον καθε πλανο δεν ειναι αδιαφορα. τα εφφε ειναι απλως το bonus

θυμαμαι καποτε ο λουκας ελεγε για το phantom menace οτι ειναι η πρωτη φορα που βλεπουμε σοβαρη μαχη με φωτοσπαθα. μεχρι τωρα ελεγε βλεπαμε γερους ρομποτ παιδια και ερασιτεχνες.

λοιπον ο λουκας απλως ελεγε μλκιες

η μαχη του βειντερ με τον λουκ ειναι μια χαρα. οι στρακαστρουκες φαινονται οτι ειναι πραγματικες και δεν εχουν σχεση με την ψηφιακη εικονα του Phantom menace Που ειναι σαν videogame

τα σετ φαινονται πραγματικα κατασκευασμενα και οχι φλου οπως ειναι απο green screen

ακομα και ο r2d2 εχει πλακα και γελιο σε συγκριση με τον αχρωμο r2 του phantom menace

 

δυστηχως μετα το 80-90 σημερα ζουμε τον μεσαιωνα του σινεμα

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη μαλακια που γυρίστηκε ποτε, με full woke agenda, LGBTQ agenda, από ανθρώπους που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα τι είναι star wars, η ακύρωση σημαίνει μια πολύ μεγάλη νίκη των αληθινών φανς

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SeaLion said:

Τι από αυτά είναι "woke" τελικά; Αυτά που λες εσύ είναι λόγοι για να είναι κακή οποιαδήποτε σειρά/ταινία.

Αναρωτιέμαι αν παίζει το σενάριο "Κακή σειρά της Disney + η Disney είναι woke" = αυτοεκπληρούμενο #gowokegobroke που πολλοί μοιάζουν να το χαίρονται ιδιαιτέρως.

Πουθενά δεν αναφέρω για woke. Τους λόγους που είναι χάλια γράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι έχει παραπάνω σχόλια για το οτι κόπηκε, πάρα όταν παιζόταν!!!! 

Μπράβο στην disney!!! Well done... 

Για όσους ρωτάνε τι ειναι το woke, ας δούνε τις 3+ 3 πρώτες ταινίες και μετά ότι έχει γυρίσει η disney.. Θα λυθούν όλες οι απορίες!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Volga είπε

Ειλικρινά μιλώντας, κατά την ταπεινή μου γνώμη και χωρίς να είμαι ιδιαίτερα συναισθηματικός και επικριτικός αλλά και φυσικά χωρίς να προσβάλλω κανέναν που σκέφτεται διαφορετικά από τη γνώμη μου, μα κυρίως εξετάζοντας αυτό το σοβαρό θέμα χωρίς να θέλω να κάνω διακρίσεις και να επικρίνω διαφορετικές απόψεις. Ειλικρινά πιστεύω σοβαρά πως δεν έχω τίποτα να πω.

Με γρίφους μιλάς γέροντα……

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...