Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Pixel 9 είναι μεγάλες κάμερες και οθόνες που πλαισιώνουν το φιλόδοξο Gemini AI


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 minutes ago, me00016 said:

Η Google παραδοσιακά βγάζει στα πίξελ μετά το λανσάρισμά τους κάτι προσφορές λουκούμια.

Εννοείται ότι η τεχνική υποστήριξη έπρεπε και πρέπει να είναι μεγάλο μέρος της έρευνας αγορά που κάνουμε ως καταναλωτές. Δυστυχώς όμως, στην πραγματικότητα στο Ελλάντα είναι για γέλια από σχεδόν όλες τις εταιρείες. Το έχω βιώσει τόσο με premium μάρκες (Samsung, Apple), όσο και με "vfm" (ΧΙΑΟΜΙ), με αναμονές όχι εβδομάδες, αλλά μήνες!!! Γι αυτό σε αυτά τα μπουρμπούτσαλα περί επίσημης αντιπροσωπείας και υποστήριξης απαντάω: "άσε μας κουκλίτσα μου!".

Κάτοχος πλέον του pixel 8 εδώ κι ένα χρόνο, ούτε καν ελληνική παραεισαγωγή, κατευθείαν από Κίνα με τιμή κάτω από 400€. Πόνεσα την ελληνική οικονομία που δεν πλήρωσα το καπέλο 80% από το ελληνικό μαγαζάκι του τρόμου; Ίσως, αλλά ποιος κοροϊδεύει ποιον; Πήρα ρίσκο; Μπορεί, αλλά η αίσθηση του να έχω μια συσκευή bloatware free, ad free, με ΑΙ, με 5G, με e-sim, να δουλεύουν όλα αέρα, μέχρι στιγμής -για μένα- άξιζε αυτό το ρίσκο.

ΥΓ - Α, μην το ξεχνάμε, και με υποστήριξη sw 7 χρόνια.

Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ έτσι κάπως το σκέφτομαι στο μέλλον να αγοράσω καινούργιο κινητό. Από ποιο μαγαζάκι αν επιτρέπεται? Aliexpress, Βanggood κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ έτσι κάπως το σκέφτομαι στο μέλλον να αγοράσω καινούργιο κινητό. Από ποιο μαγαζάκι αν επιτρέπεται? Aliexpress, Βanggood κτλ..

Ναι εννοείται σε κάποιο από αυτά που έχουν μια αναγνωρισιμότητα και μια στοιχειώδη προστασία στις πληρωμές. Με κουπόνια  για έξτρα μείωση τιμής, από ευρωπαϊκή αποθήκη χωρίς τελωνείο, με πληρωμένο το φόρο, τα μεταφορικά κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, IcemanGr71 said:

Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ έτσι κάπως το σκέφτομαι στο μέλλον να αγοράσω καινούργιο κινητό. Από ποιο μαγαζάκι αν επιτρέπεται? Aliexpress, Βanggood κτλ..

Δες και wondamobile έχει καλές τιμές γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω γαζωνει το εργαλείο (ξερετε σεμεδακια, μπλουζακια, μπαλώματα κτλ) γιατι απο ολα τα υπολοιπα κλαφτα χαραλαμπε 

Επεξεργαστης επιδόσεων διετίας, iphone china edition design, φορτιση και μπαταρια τετραετίας και μπολικο mambo jumbo AI που δε λειτουργεί τιποτα στα Ελληνικα.

Τα Nexus γυριζουν στο ταφο τους με τα zombie της εποχης μας...

* Ξεχασα, αν κανεις θελει εναλλακτική για τα 2 χιλιαρικα του, πουλαω VW Golf 1.6 01' Ασημί χρωμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Michael1213 said:

Φαντάζεστε να μην έχει 5g αλλά LTE? 😂😭

Είχαν στο 5, 6, 7, 8 και στο 9 θα το βγάλουν, cause fuck logic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, IcemanGr71 said:

Από τελωνείο τι παίζει? Έχουν ευρωπαϊκή αποθήκη? ΤΙΑ

Eδώ σε έχω σε περσινή ερώτηση μου:

Από την απάντηση της κινέζας, καταλαβαίνω οτι κάνει τριγωνική αποστολή μέσω Ιταλίας. 

Hi,
 
We will ship to Italy (our logistics partner) first, then pass to DHL or UPS for delivery within the EU.
You don't need to pay extra customs and taxes other than our prices
 
Thanks
 
On Mon, 28 Aug 2023, 20:16 wrote:
Dear all,
 
i would like to order one mobile from your website, however i am afraid that once come to Greece from china will be subject to tax and customs. 
 
Is there any way from your side to be sure that no customs to be charged? Do you send it directly to Greece from China or through other country in EU?
 
Best regards,
 
Panos
Επεξ/σία από Panosglasgow
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Γούγλη, κάνε ένα καλό. Υπάρχουμε κι εμείς που θέλουμε μικρά τηλέφωνα. Βγάλε ένα σωστό μοντέλο, τι 152 χιλιοστά ύψος το μικρότερο;

Π.χ Galaxy S23 και S24 ήταν ιδανικά σε μέγεθος, τώρα μέχρι και η Samsung θα ανέβει. Δεν υπάρχουν επιλογές σε αυτή την κατηγορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Panosglasgow said:

Eδώ σε έχω σε περσινή ερώτηση μου:

Από την απάντηση της κινέζας, καταλαβαίνω οτι κάνει τριγωνική αποστολή μέσω Ιταλίας. 

Hi,
 
We will ship to Italy (our logistics partner) first, then pass to DHL or UPS for delivery within the EU.
You don't need to pay extra customs and taxes other than our prices
 
Thanks
 
On Mon, 28 Aug 2023, 20:16 wrote:
Dear all,
 
i would like to order one mobile from your website, however i am afraid that once come to Greece from china will be subject to tax and customs. 
 
Is there any way from your side to be sure that no customs to be charged? Do you send it directly to Greece from China or through other country in EU?
 
Best regards,
 
Panos

Από ποιό site συγκεκριμένα έκανες την αγορά του 8 αν επιτρέπεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, αποστόλης είπε

Ελλάδα πάλι τίποτα. Το πλαίσιο βέβαια φέρνει επίσημα το 8pro. Κάτοχος 6 pro με βλέπω φέτος για iPhone. 

Εμένα η Apple έχει φάει Χ μέχρι να βάλει 120hz οθόνες και στα απλά μοντέλα (φτάσαμε να λέμε απλά κινητά του χιλιάρικου κοντά) Μου είχε δώσει η εταιρία που εργαζόμουν πρίν καιρό ένα 13pro max και δεν βλέπω να αλλάζει σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, crewskas said:

Από ποιό site συγκεκριμένα έκανες την αγορά του 8 αν επιτρέπεται;

Eγω δεν αγορασα κανενα 8. Μάλλον σε άλλον αναφέρεσαι. Εγώ απλά έβαλα το site (το οποίο θεωρώ αξιόπιστο) για αγορά από Κίνα μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, ALXIOA said:

Πριν μολις 2-3 χρονια αγοραζαμε 5 λιτρα λαδι 22 ευρω.. Τωρα πηγε  52 ευρω τα 4 λιτρα... Περαστικα μας..!!

Ως παραγωγός μόλις πούλησα 7 ευρώ το κιλό, ψάξτε για παραγωγούς στην πηγή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...