Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Pixel 9 είναι μεγάλες κάμερες και οθόνες που πλαισιώνουν το φιλόδοξο Gemini AI


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, freegr είπε

Φυσικά παναξριβο

καλύτερα να έχεις ένα φθηνό πλαστικό κινητό για τη καθημερινότητα που μπορεί να το χτυπήσεις να σου πέσει κτλπ παρά να κυκλοφορείς με το ακριβό που έχει γυάλινη πλάτη κτλπ έχει τύχει να δω κόσμο να έχουν σπασμένη πλάτη και δεν την αλλάζουν λόγω κόστους

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ethereum είπε

καλύτερα να έχεις ένα φθηνό πλαστικό κινητό για τη καθημερινότητα που μπορεί να το χτυπήσεις να σου πέσει κτλπ παρά να κυκλοφορείς με το ακριβό που έχει γυάλινη πλάτη κτλπ έχει τύχει να δω κόσμο να έχουν σπασμένη πλάτη και δεν την αλλάζουν λόγω κόστους

Δεν έχει καμιά λογική αυτό.Βάλε μια θήκη για προστασία.Αλλιώς μην το αγοράζεις καθόλου αν είναι να το κρατας στην "βιτρίνα" μην τυχόν και σου πάθει τίποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, MetroStar said:

Τι επίσημα και ανεπίσημα, από τη στιγμή που το πουλάει κάποιο ελληνικό κατάστημα στην χώρα δεν είμαι υποχρεωμένο να σου παρέχει 2 χρόνια εγγύηση;

Kαλα, αν σου χαλασει περιμενε το Πλαισιο να να το στειλει απο εκει που το πηρε και σε κανα τριμηνο θα στο επιστρεψουν.

 

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι κάποτε παίρναμε κινητάραρες που λέγαμε με πολύ λιγότερα λεφτά από αυτά που ζητάνε όλες αυτές οι εταιρείες....

Έχουν ξεφύγει όλοι τους. Και το θέμα είναι ότι σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα δεν έχει και τις τρελές καινοτομίες, ουσιαστικά δεν χρειάζεται κάποιος να αποσύρει το κινητό του... 

Καλύτερα να αγοράζεις μοντέλο 2 χρόνια παλαιότερο. Το ίδιο είναι και συμφέρει στη τσέπη σου.

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, IcemanGr71 είπε

Θυμάμαι κάποτε παίρναμε κινητάραρες που λέγαμε με πολύ λιγότερα λεφτά από αυτά που ζητάνε όλες αυτές οι εταιρείες....

Έχουν ξεφύγει όλοι τους. Και το θέμα είναι ότι σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα δεν έχει και τις τρελές καινοτομίες, ουσιαστικά δεν χρειάζεται κάποιος να αποσύρει το κινητό του... 

Πριν μολις 2-3 χρονια αγοραζαμε 5 λιτρα λαδι 22 ευρω.. Τωρα πηγε  52 ευρω τα 4 λιτρα... Περαστικα μας..!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ALXIOA said:

Πριν μολις 2-3 χρονια αγοραζαμε 5 λιτρα λαδι 22 ευρω.. Τωρα πηγε  52 ευρω τα 4 λιτρα... Περαστικα μας..!!

Δυστυχώς χωρίς λάδι δεν μπορούμε να ζήσουμε, χωρίς το τελευταίο μοντέλο κινητού μπορούμε και παρα μπορούμε.... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Δυστυχώς χωρίς λάδι δεν μπορούμε να ζήσουμε, χωρίς το τελευταίο μοντέλο κινητού μπορούμε και παρα μπορούμε.... 

Συμφωνω και επαυξανω... Αλλα το ζητουμενο ειναι η ΥΠΕΡΑΚΡΙΒΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

παρτε Iphone

12 ώρες πριν, darkf είπε

2 χιλιάρικα.....

Η Google παραδοσιακά βγάζει στα πίξελ μετά το λανσάρισμά τους κάτι προσφορές λουκούμια.

10 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Το αυτό.

Για εμένα είναι εκτός λογικής το να δώσεις τόσα λεφτά, για να πάρεις μια συσκευή που μια στις χίλιες να πάθει κάτι θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.

Είναι παραεισαγωγή και από την στιγμή που δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία, αν πάθει κάτι στην ουσία το κατάστημα θα αναλάβει αυτό την αποστολή του στο εξωτερικό. 

Παραμένει βέβαια το ότι θα φας κάτι εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο.

Εννοείται ότι η τεχνική υποστήριξη έπρεπε και πρέπει να είναι μεγάλο μέρος της έρευνας αγορά που κάνουμε ως καταναλωτές. Δυστυχώς όμως, στην πραγματικότητα στο Ελλάντα είναι για γέλια από σχεδόν όλες τις εταιρείες. Το έχω βιώσει τόσο με premium μάρκες (Samsung, Apple), όσο και με "vfm" (ΧΙΑΟΜΙ), με αναμονές όχι εβδομάδες, αλλά μήνες!!! Γι αυτό σε αυτά τα μπουρμπούτσαλα περί επίσημης αντιπροσωπείας και υποστήριξης απαντάω: "άσε μας κουκλίτσα μου!".

Κάτοχος πλέον του pixel 8 εδώ κι ένα χρόνο, ούτε καν ελληνική παραεισαγωγή, κατευθείαν από Κίνα με τιμή κάτω από 400€. Πόνεσα την ελληνική οικονομία που δεν πλήρωσα το καπέλο 80% από το ελληνικό μαγαζάκι του τρόμου; Ίσως, αλλά ποιος κοροϊδεύει ποιον; Πήρα ρίσκο; Μπορεί, αλλά η αίσθηση του να έχω μια συσκευή bloatware free, ad free, με ΑΙ, με 5G, με e-sim, να δουλεύουν όλα αέρα, μέχρι στιγμής -για μένα- άξιζε αυτό το ρίσκο.

ΥΓ - Α, μην το ξεχνάμε, και με υποστήριξη sw 7 χρόνια.

Επεξ/σία από me00016
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, me00016 said:

Εννοείται ότι η τεχνική υποστήριξη έπρεπε και πρέπει να είναι μεγάλο μέρος της έρευνας αγορά που κάνουμε ως καταναλωτές. Δυστυχώς όμως, στην πραγματικότητα στο Ελλάντα είναι για γέλια από σχεδόν όλες τις εταιρείες. Το έχω βιώσει τόσο με premium μάρκες (Samsung, Apple), όσο και με "vfm" (ΧΙΑΟΜΙ), με αναμονές όχι εβδομάδες, αλλά μήνες!!! Γι αυτό σε αυτά τα μπουρμπούτσαλα περί επίσημης αντιπροσωπείας και υποστήριξης απαντάω: "άσε μας κουκλίτσα μου!".

H Samsung έχει εξαιρετική υποστήριξη και service στην Ελλάδα (Smartec), εκτός αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια, που δεν το νομίζω. 

Η Apple έχει 3 επίσημους συνεργάτες, για τη Document γράφονται καλά λόγια, προσωπικά δεν έχω χρειαστεί υποστήριξη τόσο χρόνια, οπότε δεν έχω προσωπική άποψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, me00016 said:

Η Google παραδοσιακά βγάζει στα πίξελ μετά το λανσάρισμά τους κάτι προσφορές λουκούμια.

Εννοείται ότι η τεχνική υποστήριξη έπρεπε και πρέπει να είναι μεγάλο μέρος της έρευνας αγορά που κάνουμε ως καταναλωτές. Δυστυχώς όμως, στην πραγματικότητα στο Ελλάντα είναι για γέλια από σχεδόν όλες τις εταιρείες. Το έχω βιώσει τόσο με premium μάρκες (Samsung, Apple), όσο και με "vfm" (ΧΙΑΟΜΙ), με αναμονές όχι εβδομάδες, αλλά μήνες!!! Γι αυτό σε αυτά τα μπουρμπούτσαλα περί επίσημης αντιπροσωπείας και υποστήριξης απαντάω: "άσε μας κουκλίτσα μου!".

Κάτοχος πλέον του pixel 8 εδώ κι ένα χρόνο, ούτε καν ελληνική παραεισαγωγή, κατευθείαν από Κίνα με τιμή κάτω από 400€. Πόνεσα την ελληνική οικονομία που δεν πλήρωσα το καπέλο 80% από το ελληνικό μαγαζάκι του τρόμου; Ίσως. Πήρα ρίσκο; Μπορεί, αλλά η αίσθηση του να έχω μια συσκευή bloatware free, ad free, με ΑΙ, με 5G, με e-sim, να δουλεύουν όλα αέρα, μέχρι στιγμής -για μένα- άξιζε αυτό το ρίσκο.

ΥΓ - Α, μην το ξεχνάμε, και με υποστήριξη sw 7 χρόνια.

Αυτα που αναφερεις τα εχει και η Samsung η οποια εχει εξαιρετικο service, τουλαχιστον στην Αθηνα. Επισης τα Pixel φορανε επεξεργαστες exynos της samsung, λιγο τροποποιημενους. Που ειναι και το μειονεκτημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα τα pro μοντέλα θα έχουν ακριβώς τις ίδιες κάμερες με το 8. Αυτό αποδεικνύει πως τα android ποτε δεν βρίσκονταν πίσω επειδή δεν είχαν καλό υλικό απλά επειδή δεν εκμεταλλευόντουσαν αυτό με σωστό τρόπο μέσω του λογισμικού. Πιστεύω πως αν οι εταιρείες σε κάθε συσκευή που έβγαζαν καθόταν να ξεζουμίσουν τις κάμερες με το λογισμικό θα είχαν αφήσει τα iphone χιλιόμετρα πίσω. Πάντως άντε να βγει το 9 να πέσει η τιμή στο 8 να το πάρουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

H Samsung έχει εξαιρετική υποστήριξη και service στην Ελλάδα (Smartec), εκτός αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια, που δεν το νομίζω. 

Η Apple έχει 3 επίσημους συνεργάτες, για τη Document γράφονται καλά λόγια, προσωπικά δεν έχω χρειαστεί υποστήριξη τόσο χρόνια, οπότε δεν έχω προσωπική άποψη.

25 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Αυτα που αναφερεις τα εχει και η Samsung η οποια εχει εξαιρετικο service, τουλαχιστον στην Αθηνα. Επισης τα Pixel φορανε επεξεργαστες exynos της samsung, λιγο τροποποιημενους. Που ειναι και το μειονεκτημα τους.

Δεν θέλω να μπω σε στενή αντιπαράθεση Google Pixel vs Samsung, η ομολογουμένως παλιά αρνητική εμπειρία μου από την Σάμυ είναι στο OMNIA και σε 2 από τα πρώτα Galaxy, όπου σταμάτησα να είμαι πελάτης τους. Είπα ότι πήρα ρίσκο μην έχοντας "τεχνική υποστήριξη", κερδίζοντας από την άλλη την χαμηλότερη τιμή, την απουσία bloatware, τις διαφημίσεις (ΧΙΑΟΜΙ) και τα 7 χρόνια υποστήριξης sw. Που ισχύουν.

Edit - Ξέχασα πάλι, αυτό με το ΑΙ μην το προσπερνάτε έτσι ελαφρά! Για παράδειγμα το magic eraser στις φώτο τα σπάει, ενώ η ρύθμιση 'adaptive' σχεδόν στα πάντα και κυρίως στην φόρτιση σου λύνει τα χέρια!

Επεξ/σία από me00016
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...