Προς το περιεχόμενο

Το κλίμα αλλάζει τόσο γρήγορα ώστε δεν έχουμε δει ακόμη τη μέγιστη ένταση των ακραίων καιρικών φαινομένων


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι εδώ επιστήμονες οι κατέχοντες την απόλυτη αλήθεια δεν σας έχουν ενημερώσει για τις νέες εξελίξεις και την πρόοδο στην επίτευξη της σύντηξης. Μια ανεξάντλητη πηγή ενέργειας με ελάχιστα απόβλητα όπου σε μερικές δεκαετίες όταν επιτευχθεί και εξαπλωθεί σιγά σιγά στο πλανήτη δεν θα υπάρχουν πια τόσες εκπομπές co2. Φαντάζομαι ο πλανήτης να αντέξει ακόμα μερικές δεκαετίες και εμείς οι άνθρωποι θα αντέξουμε δέκα εκατοστά άνοδο της θάλασσας. Εδώ μετά το πέρας της εποχής τον παγετώνων η θάλασσα ανέβηκε δεκάδες μέτρα και η ανθρωπότητα επεβίωσε με τα τότε πενιχρά μέσα, όχι τώρα που έχουμε τόσες δυνατότητες.  

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ScorpioX777 said:

Βρηκες και εσυ τον ανθρωπο, δεν το λεω για να σε προσβαλω αλλα αυτα που εχω κανει εγω θελεις 3 ζωες...

Βασιλης Τερλεγκας.

Συγνωμη, αλλα μου βγηκε αυθορμητα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.protothema.gr/world/article/1178191/alla-leei-ki-alla-kanei-i-oursoula-fon-der-laien-gia-mia-diadromi-50-hiliometron-naulose-idiotiko-aeroplano/

Η καr#@λα "πράσινη" Ουρσουλα που μας κουνάει το δάκτυλο ,παίρνει Αεροπλάνο για μια απόστασή 65 χιλιομέτρων.

Αν υποθέσουμε ότι όντως ο άνθρωπος προκαλεί την υπερθέρμανση ,αυτοί που και καλά θέλουν να μας σώσουν από το πρόβλημα  είναι αυτοί που το δημιουργούν, άλλα θέλουν να το πληρώσουμε εμείς.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manolis940 είπε

Εγώ κρίνω με τα όσα βλέπω και όχι με τα όσα λένε οι άλλοι. 10+ Σελίδες τώρα σου έχουν πετάξει εμπεριστατωμένες μελέτες που έχουν περάσει peer reviews κτλ και έχεις δώσει ένα link από την ggwhether, που στο About us ούτε καν τις πιστοποιήσεις και από έχει δεν αναφέρει. Φυσικά πέντε δεδομένα, δεν αποτελούν μελέτη αλλά δεδομένα τα οποία μαζί με άλλα χρησιμοποιούνται στις μελέτες.

Αλήθεια πόσες από της μελέτες που παρέθεσαν διάβασες; Φαντάζομαι καμία. Οπότε πως ξέρεις τι ακριβός λένε και αν είναι αλήθεια; Δεν είναι όλα τα πράγματα μονόπλευρα είναι και θέμα ερμηνείας. Εγώ από την άλλη κάθομαι και τις διαβάζω και παίρνει πολύ χρόνο όχι απλά ένα google search για να απαντήσω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rockavlon είπε

https://www.protothema.gr/world/article/1178191/alla-leei-ki-alla-kanei-i-oursoula-fon-der-laien-gia-mia-diadromi-50-hiliometron-naulose-idiotiko-aeroplano/

Η καr#@λα "πράσινη" Ουρσουλα που μας κουνάει το δάκτυλο ,παίρνει Αεροπλάνο για μια απόστασή 65 χιλιομέτρων.

Αν υποθέσουμε ότι όντως ο άνθρωπος προκαλεί την υπερθέρμανση ,αυτοί που και καλά θέλουν να μας σώσουν από το πρόβλημα  είναι αυτοί που το δημιουργούν, άλλα θέλουν να το πληρώσουμε εμείς.

 

 

Το κάπνισμα κάνει κακό;

Γιατί ο γιατρός μου λέει να το σταματήσω αλλά είδα πάνω στο γραφείο του, σε μια άκρη, ένα κουτί τσιγάρα.

Άρα το κάπνισμα δεν κάνει κακό γιατί άλλα λέει και άλλα κάνει;

  • Like 4
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το φτωχό μου το μυαλό

Ναι φαίνεται να αναβαίνει η θερμοκρασία τα τελευταία χρόνια.

Ενδεχόμενα αυξηση κατανάλωσης ορυκτών καυσίμων που συνεχίζεται (ή αύξηση), υπερπληθυσμός

Είναι καλές οι ανανεώσιμες πηγές , θεωρητικά ναι, με μεγάλο μείον ότι μπορεί να μην αποδίδουν την ώρα που τις χρειάζεσαι.

Η αποδοτική αποθήκευση ενέργειας ειναι ακόμα πολύ μακριά (για να μη λέμε για διαδικασία εξόρυξης λιθίου κλπ)

Τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, φορτίζονται από το δίκτυο που τροφοδοτείται από ορυκτά καύσιμα

Ακούω για "χρηματιστήριο ρύπων" και μυρίζομαι κερδοσκοπία, (όπως και χρηματιστήριο ενέργειας)

Σιγουρα όμως τεράστια τα συμφέροντα από πίσω, οπου ενδέχεται να "επηρεάζουν" και το γενικό κλίμα,

οπότε ναι κρατάω επιφυλάξεις

 

Ερ. Υπάρχει κανείς που διαφωνεί στο "τεράστια τα συμφέροντα "

Σημ. για covid και εκεί "τεράστια τα συμφέροντα " και ναι έχω εμβολιαστεί (με το κλίμα ή το παίρνεις ή πεθαίνεις)

Σημ 2. Σε όσους αναφέρονται σε ψεκ και θεωρίες συνομωσίας να υπενθυμίσω το παγκόσμιο campaign 

"για τα όπλα μαζικής καταστροφής του Σαντάμ"

 

 

Στη καθημερινότητα,

"τελος πλαστικής σακούλας" ναι , βοήθησε στη μείωση (αλλά τι νόημα έχει αφού όλα τα τρόφιμα είναι συσκευασμένα σε  πλαστικά)

"τελος ανακυκλωσης" οχι, ελάχιστα μείωσε την χρήση αλλά αυξησε φόρους.

(ισως αν έδινε 5 λεπτά για επιστροφή ή εντελώς κατάργηση να πηγαίνεις με την κούπα σου)

"χαρτινο καλαμάκι" .........

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, hunter2000 said:

Την στηρίζω με σοβαρά επιχειρήματα και μελέτες. Ενώ από την άλλη κάποια άτομα που παρουσιάζονται εδώ σαν μεγάλοι επιστήμονες και ότι κατέχουν την απόλυτη αλήθεια προσπαθούν να μου το αφαιρέσουν με προσβολές. Αυτό είναι ο ορισμός του φασισμού. 

Όχι μόνο λες ψέμματα (ένα λινκ πόσταρες που δεν είναι καν μελέτη) αλλά φαίνεται ότι έχεις και ισχυρό κόμπλεξ κατωτερώτητας απένταντι σε ανθρώπους με γνώσεις. Έχεις πει 10 φορές το ίδιο πράγμα για τους "επιστήμονες". Δεν μπορώ παρά να συμπεράνω ότι δεν έχεις καμία σχέση με καμία επιστήμη και απλώς προσπαθείς να το παίξεις κάτι που δεν είσαι. Εάν ήσουν και εσύ επιστήμονας (οποιουδήποτε πεδίου) δεν θα είχες τόσο απαξιωτική άποψη απέναντί τους.

Κράτα ότι αξιοπρέπεια σου έχει μείνει και απλώς σταμάτα το εδώ.

Επεξ/σία από Ai7isoLinear
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, manolis940 said:

Εγώ κρίνω με τα όσα βλέπω και όχι με τα όσα λένε οι άλλοι. 10+ Σελίδες τώρα σου έχουν πετάξει εμπεριστατωμένες μελέτες που έχουν περάσει peer reviews κτλ και έχεις δώσει ένα link από την ggwhether, που στο About us ούτε καν τις πιστοποιήσεις και από έχει δεν αναφέρει. Φυσικά πέντε δεδομένα, δεν αποτελούν μελέτη αλλά δεδομένα τα οποία μαζί με άλλα χρησιμοποιούνται στις μελέτες.

Κατάλαβες γιατί σταμάτησα να απαντάω;

Γιατί έχω να κάνω από τη μία με ένα troll που έκανε λογαριασμό πριν λίγο επειδή ή είχε φάει ban ή είναι ένας από τους εδώ αρνητές και θέλει να φαίνονται περισσότεροι και από την άλλη με έναν τύπο που ζητάει μελέτες, του ποσταρεις μελέτες, τις προσπερνάει χωρίς να απαντήσει, πετάει άκυρα raw data στα οποία έχουν σχολιάσει οι ίδιοι οι μελετητές και λένε τα αντίθετα από αυτά που λέει αυτός και, το καλύτερο;

Του έχουμε ζητήσει εγώ, εσύ και ο @NickTG, εδώ και τόσα σχόλια, να ποσταρει τις μελέτες που ισχυρίζεται ότι προέβλεπαν αύξηση της στάθμης της θάλασσας κατά ένα μέτρο και λιώσιμο των πάγων ως το 2000 και αρνείται πεισματικά να απαντήσει νομίζοντας ότι "γλύτωσε". Στην πραγματικότητα, απλά όλοι γελάμε με τους "αφυπνισμένους" της Google.

Όσο και να ξεμπροστιαζεις όσα λένε με επιχειρήματα, μελέτες και στοιχεία, αυτοί επιμένουν επαναλαμβάνοντας ακριβώς τα ίδια γιατί δεν έχουν την ικανότητα ή την όρεξη να ανοίξουν τα μάτια τους να διαβάσουν τι τους στελνεις. Καταντάει κουραστικό. Η επιμονή δεν προϋποθέτει αρτιότητα επιχειρημάτων.

Έχουν μπερδέψει το δικαίωμα να εκφέρουμε γνώμη (που το έχουμε όλοι ανεξαιρέτως) με την ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ να εκφέρουμε γνώμη, η οποία προϋποθέτει γνώση. Όταν εκφέρεις μια λανθασμένη, επιστημονικά, γνώμη, θα περιμένεις την αντίστοιχη απάντηση. Και, φυσικά, όταν δουν ότι δεν έχουν επιχειρήματα, παίζουν το χαρτί του "φιμωμενου" που τους κυνηγάει το σύστημα λες και τους μπλόκαρε κανένας από το να γράψουν.

Η γνώση δεν κατεβαίνει στο κεφάλι μας εξ' ουρανού, ούτε είναι φυλαγμένη για τους λίγους εκλεκτούς. Θέλει να κοπιάσεις, να περάσεις νύχτες πάνω από τα δεδομένα και τις μελέτες για να μάθεις, έστω λίγο, ένα αντικείμενο. Όχι να μιλάς με την ασφάλεια του ωχαδερφισμού πίσω από ένα πληκτρολόγιο, τρώγοντας πατατάκια επειδή "έκανες την έρευνα σου στο Google".

Αν δε "στρώσεις τον κώλο σου" να μάθεις πέντε πράγματα, δε σε γελοιοποιεί κανένας, το κάνεις εσύ μόνος σου.

Αλλά όταν όλοι είναι γιατροί, προπονητές, οικονομολόγοι, στρατιωτικοί αναλυτές κλπ του καναπέ, έχουμε αυτά τα αποτελέσματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.visualcapitalist.com/cp/visualized-ocean-plastic-waste-pollution-by-country/

Εδώ σας παραθέτω ένα γράφημα με το ποσοστό πλαστικών που καταλήγουν στις θάλασσες και θα καταλάβετε πόσο ανούσια μέτρα είναι αυτά για τα καλαμάκια και τα πλαστικά καπάκια, για να καταλάβουν ακόμα και οι επιστήμονες εδώ ότι υπάρχουν μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα πίσω από τις πράσινες πολιτικές που προωθούνται στο όνομα της κλιματικής ''κρίσης''  και δεν είναι όλα τόσο αγνά. 

4 λεπτά πριν, Ai7isoLinear είπε

Όχι μόνο λες ψέμματα (ένα λινκ πόσταρες που δεν είναι καν μελέτη) αλλά φαίνεται ότι έχεις και ισχυρό κόμπλεξ κατωτερώτητας απένταντι σε ανθρώπους με γνώσεις. Έχεις πει 10 φορές το ίδιο πράγμα για τους "επιστήμονες". Δεν μπορώ παρά να συμπεράνω ότι δεν έχεις καμία σχέση με καμία επιστήμη και απλώς προσπαθείς να το παίξεις κάτι που δεν είσαι. Εάν ήσουν και εσύ επιστήμονας (οποιουδήποτε πεδίου) δεν θα είχες τόσο απαξιωτική άποψη απέναντί τους.

Κράτα ότι αξιοπρέπεια σου έχει μείνει και απλώς σταμάτα το εδώ.

Ούτε αυτοί αν ήταν σοβαροί επιστήμονες δεν θα είχαν τόσο απαξιωτική στάση απέναντί μου, το να είσαι επιστήμονας σημαίνει να έχεις ήθος και χαρακτήρα. Το να προσπαθείς με φασιστικές μεθόδους με απαξιώση και προσβολές να μειώσεις τον συνομιλητή σου δείχνει ότι είσαι αδίστακτο άτομο χωρίς αρχές και νοιάζεσαι μόνο για την καριέρα και το χρήμα τα οποία κρύβεις πίσω απο πράσινες ιδεοληψίες. Αν είχα κόμπλεξ απέναντι σε ''μορφωμένους'' ανθρώπους δεν θα είχα το θάρρος να είμαι εδώ να παραθέτω την άποψη μου. Δεν έχεις καταλάβει ότι η παιδεία είναι αυτή που μετράει και ότι το να έχεις βγάλει ένα πανεπιστήμιο με μια εξειδίκευση δεν σε κάνει μορφωμένο αλλά σου φορά παρωπίδες μην μπορώντας να δεις τίποτα δεξιά ή αριστερά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Nazar said:

Με το φτωχό μου το μυαλό

Ναι φαίνεται να αναβαίνει η θερμοκρασία τα τελευταία χρόνια.

Ενδεχόμενα αυξηση κατανάλωσης ορυκτών καυσίμων που συνεχίζεται (ή αύξηση), υπερπληθυσμός

Είναι καλές οι ανανεώσιμες πηγές , θεωρητικά ναι, με μεγάλο μείον ότι μπορεί να μην αποδίδουν την ώρα που τις χρειάζεσαι.

Η αποδοτική αποθήκευση ενέργειας ειναι ακόμα πολύ μακριά (για να μη λέμε για διαδικασία εξόρυξης λιθίου κλπ)

Τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, φορτίζονται από το δίκτυο που τροφοδοτείται από ορυκτά καύσιμα

Ακούω για "χρηματιστήριο ρύπων" και μυρίζομαι κερδοσκοπία, (όπως και χρηματιστήριο ενέργειας)

Σιγουρα όμως τεράστια τα συμφέροντα από πίσω, οπου ενδέχεται να "επηρεάζουν" και το γενικό κλίμα,

οπότε ναι κρατάω επιφυλάξεις

Ερ. Υπάρχει κανείς που διαφωνεί στο "τεράστια τα συμφέροντα "

Σημ. για covid και εκεί "τεράστια τα συμφέροντα " και ναι έχω εμβολιαστεί (με το κλίμα ή το παίρνεις ή πεθαίνεις)

Σημ 2. Σε όσους αναφέρονται σε ψεκ και θεωρίες συνομωσίας να υπενθυμίσω το παγκόσμιο campaign 

"για τα όπλα μαζικής καταστροφής του Σαντάμ"

Στη καθημερινότητα,

"τελος πλαστικής σακούλας" ναι , βοήθησε στη μείωση (αλλά τι νόημα έχει αφού όλα τα τρόφιμα είναι συσκευασμένα σε  πλαστικά)

"τελος ανακυκλωσης" οχι, ελάχιστα μείωσε την χρήση αλλά αυξησε φόρους.

(ισως αν έδινε 5 λεπτά για επιστροφή ή εντελώς κατάργηση να πηγαίνεις με την κούπα σου)

"χαρτινο καλαμάκι" .........

Νομιζω οτι ο απο κατω τα ειπε ολα.
Ξερουν οτι κανουν κακο, κανουν επιτηδες μεγαλο κακο για να μας φερουν προ τετελεσμενου. 

34 minutes ago, atheatos said:

Και που να ήξερες, ότι αυτό που κάνουν ξερουν οτι καταστρέφει το περιβάλλον με σκοπό να στο επιβάλλουν δια της ανάγκης.

Νομιζεις οτι δεν ξερουν οτι αντιδράς . Αλλά αν σου κάψουν το σπίτι θα τους πεις και ευχαριστώ που σε έσωσαν . Τέλος και εσυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, hunter2000 είπε

Αλήθεια πόσες από της μελέτες που παρέθεσαν διάβασες; Φαντάζομαι καμία. Οπότε πως ξέρεις τι ακριβός λένε και αν είναι αλήθεια; Δεν είναι όλα τα πράγματα μονόπλευρα είναι και θέμα ερμηνείας. Εγώ από την άλλη κάθομαι και τις διαβάζω και παίρνει πολύ χρόνο όχι απλά ένα google search για να απαντήσω. 

Επειδή είμαστε λίγο χαζούλιδες και εμείς και η επιστημονική κοινότητα και με ένα google search δεν μπορούμε εμείς να τις διαψεύσουμε, γιατί δεν κάνεις τον κόπο να κάνεις και ένα copy paste το link ή τα links στα οποία σε βοήθησαν να κάνεις αυτό που χιλιάδες άλλοι δεν μπορούμε;

15 λεπτά πριν, hunter2000 είπε

https://www.visualcapitalist.com/cp/visualized-ocean-plastic-waste-pollution-by-country/

Εδώ σας παραθέτω ένα γράφημα με το ποσοστό πλαστικών που καταλήγουν στις θάλασσες και θα καταλάβετε πόσο ανούσια μέτρα είναι αυτά για τα καλαμάκια και τα πλαστικά καπάκια, για να καταλάβουν ακόμα και οι επιστήμονες εδώ ότι υπάρχουν μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα πίσω από τις πράσινες πολιτικές που προωθούνται στο όνομα της κλιματικής ''κρίσης''  και δεν είναι όλα τόσο αγνά. 

Ούτε αυτοί αν ήταν σοβαροί επιστήμονες δεν θα είχαν τόσο απαξιωτική στάση απέναντί μου, το να είσαι επιστήμονας σημαίνει να έχεις ήθος και χαρακτήρα. Το να προσπαθείς με φασιστικές μεθόδους με απαξιώση και προσβολές να μειώσεις τον συνομιλητή σου δείχνει ότι είσαι αδίστακτο άτομο χωρίς αρχές και νοιάζεσαι μόνο για την καριέρα και το χρήμα τα οποία κρύβεις πίσω απο πράσινες ιδεοληψίες. Αν είχα κόμπλεξ απέναντι σε ''μορφωμένους'' ανθρώπους δεν θα είχα το θάρρος να είμαι εδώ να παραθέτω την άποψη μου. Δεν έχεις καταλάβει ότι η παιδεία είναι αυτή που μετράει και ότι το να έχεις βγάλει ένα πανεπιστήμιο με μια εξειδίκευση δεν σε κάνει μορφωμένο αλλά σου φορά παρωπίδες μην μπορώντας να δεις τίποτα δεξιά ή αριστερά. 

Ίσα ίσα το παραπάνω είναι λόγος για γενική κατάργηση του πλαστικού ! Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνει είναι ότι οι επιστήμονες δίνουν τα δεδομένα τις αποφάσεις τις παίρνουν άλλοι!

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Επειδή είμαστε λίγο χαζούλιδες και εμείς και η επιστημονική κοινότητα και με ένα google search δεν μπορούμε εμείς να τις διαψεύσουμε, γιατί δεν κάνεις τον κόπο να κάνεις και ένα copy paste το link ή τα links στα οποία σε βοήθησαν να κάνεις αυτό που χιλιάδες άλλοι δεν μπορούμε;

Ίσα ίσα το παραπάνω είναι λόγος για γενική κατάργηση του πλαστικού ! Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνει είναι ότι οι επιστήμονες δίνουν τα δεδομένα τις αποφάσεις τις παίρνουν άλλοι!

Α μάλιστα και άλλος επιστήμονας... Βλέπεις ότι αυτό είναι το πρόβλημα; η πολύ εξειδίκευση σας έχει φορέσει παρωπίδες και δεν μπορείτε να έχετε μια στοιχειώδη κοινή λογική και δεν σου το λέω για να σε προσβάλω. Σου παραθέτω το γράφημα για δεις ότι είναι ανούσια τα μέτρα για τις σακούλες τα καλαμάκια κτλ στην ΕΕ σε σχέση με τα παγκόσμια μεγέθη και εσύ δεν βλέπεις σε αυτά τα μέτρα πράσινα χαράτσια και άλλα οικονομικά συμφέροντα και απλά λες να καταργηθεί τελείως το πλαστικό. Έχει καμία λογική αυτό; Με τι θα το αντικαταστήσεις; Με μέταλλό ή ξύλο; που θα επιφέρει ακόμα μεγαλύτερη οικολογική καταστροφή. Δεν νομίζεις ότι πιο λογικό θα ήταν να βοηθήσουν και να πιέσουν αυτά τα κράτη να έχουν μια σωστή διαχείριση των πλαστικών αποβλήτων ώστε να μην τα ξεπλένουν οι μουσώνες στις θάλασσες παρά να τα καταργήσουμε τελείως;    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, hunter2000 said:

https://www.visualcapitalist.com/cp/visualized-ocean-plastic-waste-pollution-by-country/

Εδώ σας παραθέτω ένα γράφημα με το ποσοστό πλαστικών που καταλήγουν στις θάλασσες και θα καταλάβετε πόσο ανούσια μέτρα είναι αυτά για τα καλαμάκια και τα πλαστικά καπάκια, για να καταλάβουν ακόμα και οι επιστήμονες εδώ ότι υπάρχουν μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα πίσω από τις πράσινες πολιτικές που προωθούνται στο όνομα της κλιματικής ''κρίσης''  και δεν είναι όλα τόσο αγνά. 

Ούτε αυτοί αν ήταν σοβαροί επιστήμονες δεν θα είχαν τόσο απαξιωτική στάση απέναντί μου, το να είσαι επιστήμονας σημαίνει να έχεις ήθος και χαρακτήρα. Το να προσπαθείς με φασιστικές μεθόδους με απαξιώση και προσβολές να μειώσεις τον συνομιλητή σου δείχνει ότι είσαι αδίστακτο άτομο χωρίς αρχές και νοιάζεσαι μόνο για την καριέρα και το χρήμα τα οποία κρύβεις πίσω απο πράσινες ιδεοληψίες. Αν είχα κόμπλεξ απέναντι σε ''μορφωμένους'' ανθρώπους δεν θα είχα το θάρρος να είμαι εδώ να παραθέτω την άποψη μου. Δεν έχεις καταλάβει ότι η παιδεία είναι αυτή που μετράει και ότι το να έχεις βγάλει ένα πανεπιστήμιο με μια εξειδίκευση δεν σε κάνει μορφωμένο αλλά σου φορά παρωπίδες μην μπορώντας να δεις τίποτα δεξιά ή αριστερά. 

Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για ένα pattern συμπεριφοράς από πλευράς σου & εσύ μιλάς με ασυναρτησίες. Φυσικά και δε χρειάζεται να πάμε όλοι πανεπιστήμιο για να αποκτήσουμε γνώσεις αλλά εσύ το υποβάθμισες τελείως.

Ένας κακός χαμός ρε παιδί μου. Καλή τύχη στη συναρμολόγηση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hunter2000 είπε

α; η πολύ εξειδίκευση σας έχει φορέσει παρωπίδες και δεν μπορείτε να έχετε μια στοιχειώδη κοινή λογική

Αυτό το βρήκες στο Google ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, hunter2000 said:

Α μάλιστα και άλλος επιστήμονας... Βλέπεις ότι αυτό είναι το πρόβλημα; η πολύ εξειδίκευση σας έχει φορέσει παρωπίδες και δεν μπορείτε να έχετε μια στοιχειώδη κοινή λογική και δεν σου το λέω για να σε προσβάλω

Λίγο αργά δεν είναι αδερφέ? Τον πρόσβαλες ήδη.

Επεξ/σία από Ai7isoLinear
  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...