Προς το περιεχόμενο

Ιρλανδικό δικαστήριο εξετάζει παράνομη χρήση δεδομένων Ευρωπαίων χρηστών από την X, για εκπαίδευση του AI της [Ενημέρωση]


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το σχέση έχει η ΕΕ με έναν αρθρογράφο στο insomnia?

Έκανε καμία προσωπική επίθεση η ΕΕ στον ιδιοκτήτη του X… μην μπερδεύεις τις τακτικές του που απειλεί και να εκβιάζει με ψέματα, με την Ευρωπαϊκή Ένωση…

να θυμίσω ότι ακόμα περιμένουμε τις αποδείξεις που του πρότειναν παράνομη μυστική συμφωνία για να αποφύγει ένα πρόστιμο συμφωνώντας να λογοκρίνει αθόρυβα τους χρήστες… δυο μήνες πέρασαν και ακόμα τίποτα…

Θα σου πω ,άλλο εννοούσα εγώ και άλλο κατάλαβες εσύ αυτή είναι η σχέση ,   δε χρειάζεται να το συζητάμε περαιτέρω . Αν έχει αποδείξεις για αυτό που λες  πιστεύεις ότι θα τις παραθέσει σε σένα και μένα ?  Πραγματικά την έχετε δει κάπως ορισμένοι εδω μέσα .

Και τέλος δε μπορώ να ακούω για την καλή ΕΕ πλέον έχει καταντησει βαρετό ,μας έχει @&+€ η ΕΕ και μεις συνεχίζουμε και λέμε και άλλο για να μην πω τίποτα χειρότερο και φάω μπαν ως σεξιστης .  

Και τέλος αυτό που ήθελα εγώ να πω και είναι νομίζω σαφές για όποιον δεν ειναι εμμονικος με το μάσκ είναι ότι βαρέθηκα να βλέπω νέα και προσωπικές επιθέσεις για το μάσκ και τις εταιρίες του , κάθε μέρα πλέον τα ίδια , προφανώς για clickbait και flaming .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fast8 είπε

Ξέρεις ανάγνωση; Διαβάζεις μόνο τίτλους;

Αναφορά σε κείμενο

...xAI is planning to build the world’s largest supercomputer in Memphis...

Αναφορά σε κείμενο

 ... assuming it takes shape as promised. And assuming Musk doesn’t screw Memphis over.

Και...

12 λεπτά πριν, fast8 είπε

Ακόμα και σήμερα το Twitter είναι μαζικά προς τα αριστερά.

εδώ γελάμε. Θα το στηρίξεις κι αυτό με κάποιο λινκ που τελικά γράφει κάτι άλλο από αυτό που νόμιζες πως λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Θα σου πω ,άλλο εννοούσα εγώ και άλλο κατάλαβες εσύ αυτή είναι η σχέση ,   δε χρειάζεται να το συζητάμε περαιτέρω . Αν έχει αποδείξεις για αυτό που λες  πιστεύεις ότι θα τις παραθέσει σε σένα και μένα ?  Πραγματικά την έχετε δει κάπως ορισμένοι εδω μέσα .

Και τέλος δε μπορώ να ακούω για την καλή ΕΕ πλέον έχει καταντησει βαρετό ,μας έχει @&+€ η ΕΕ και μεις συνεχίζουμε και λέμε και άλλο για να μην πω τίποτα χειρότερο και φάω μπαν ως σεξιστης .  

Και τέλος αυτό που ήθελα εγώ να πω και είναι νομίζω σαφές για όποιον δεν ειναι εμμονικος με το μάσκ είναι ότι βαρέθηκα να βλέπω νέα και προσωπικές επιθέσεις για το μάσκ και τις εταιρίες του , κάθε μέρα πλέον τα ίδια , προφανώς για clickbait και flaming .

Πολλά από αυτά που σε ταλανίζουν, θα λυνόντουσαν άμεσα, αν κατέβαζες από τον θρόνο που έβαλες τον Elon και να παραδεχόσουν ότι πίστεψες έναν ψεύτη και εκβιαστή… ούτε ο πρώτος θα είσαι, ούτε ο τελευταίος…

δεν απάντησες που είναι οι αποδείξεις που είχε για τον εκβιασμό που υποτίθεται του έκανε η ΕΕ και θα τις δημοσίευε για να τη ξεμπροστιάσει?

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Πολλά από αυτά που σε ταλανίζουν, θα λυνόντουσαν άμεσα, αν κατέβαζες από τον θρόνο που έβαλες τον Elon και να παραδεχόσουν ότι πίστεψες έναν ψεύτη και εκβιαστή… ούτε ο πρώτος θα είσαι, ούτε ο τελευταίος…

δεν απάντησες που είναι οι αποδείξεις που είχε για τον εκβιασμό που υποτίθεται του έκανε η ΕΕ?

Καλά και συ ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είσαι ,για τα λοιπά δεν ξέρω καν τι λες ούτε τι σχέση έχει με αυτό που έγραψα ( άλλωστε εσύ είπε ότι δε σου έχει δώσει αποδείξεις ο μάσκ άρα αφού δε τις έχει δώσει, εγώ γιατί να τις ξέρω) απλά με επιβεβαιωνεις . Το ότι επίσης συνεχίσεις να κάνεις προσωπική επίθεση  να υποτιμάς το συνομιλητή σου και να του απευθύνεσαι σαν να τον ανακρινείς ( ''δεν απάντησες '' , ποιος είσαι για να σου απαντήσω ? )με επιτακτικό τρόπο είναι ενδεικτικό του χαρακτήρα σου και θα έλεγα ότι θα έπρεπε να σε ανησυχεί . Πήγαινε τώρα να με κάνεις report και καλή σου νύχτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 minutes ago, SeaLion said:

Ξέρεις ανάγνωση; Διαβάζεις μόνο τίτλους;

Μια χαρά ξέρω ανάγνωση, εσυ; O αρθρογράφος αναρωτιέται αν θα γίνουν όσα έχουν υποσχεθεί και όσα φαντάζονται όσο αφορά τις δουλειές στην τοπική κοινωνία, όχι αν η xAi θα κατασκευάσει υποδομές. Είδες κάπου να γράψαμε ότι είναι έτοιμο; Τα λεφτά των επενδυτών έχουν ηδη συγκεντρωθεί και προς το τέλος του χρόνου θα δουλεύει. (Το εργοστάσιο υπάρχει ήδη, εξαγόρασαν προϋπάρχουσα βιομηχανική εγκατάσταση). Ποιό είναι το πρόβλημα σου τέλος πάντων. 

50 minutes ago, SeaLion said:

εδώ γελάμε. Θα το στηρίξεις κι αυτό με κάποιο λινκ που τελικά γράφει κάτι άλλο από αυτό που νόμιζες πως λέει;

Συγνώμμη ρε φίλε αλλά που πήγανε οι αριστεροί χρήστες του Twitter, στο Tik Tok? Στην Meta? Μέχρι και η Αμερικανική κυβέρνηση και ο δημοκρατικός πρόεδρος συνεχίζουν απο το Twitter να κάνουν τις ανακοινώσεις τους, δεν υπάρχει εναλλακτική στον ρόλο του Twitter. Και το λέω αυτό γιατί υπάρχει νόημα μόνο στο να κάνουν ανακοινώσεις εκεί που θα τις δουν οι οπαδοί τους. Αυτό που σε μπερδεύει είναι ότι δεν ακους μόνο αριστερές φωνές πλέον.

Επεξ/σία από fast8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Καλά και συ ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είσαι ,για τα λοιπά δεν ξέρω καν τι λες ούτε τι σχέση έχει με αυτό που έγραψα ( άλλωστε εσύ είπε ότι δε σου έχει δώσει αποδείξεις ο μάσκ άρα αφού δε τις έχει δώσει, εγώ γιατί να τις ξέρω) απλά με επιβεβαιωνεις . Το ότι επίσης συνεχίσεις να κάνεις προσωπική επίθεση  να υποτιμάς το συνομιλητή σου και να του απευθύνεσαι σαν να τον ανακρινείς ( ''δεν απάντησες '' , ποιος είσαι για να σου απαντήσω ? )με επιτακτικό τρόπο είναι ενδεικτικό του χαρακτήρα σου και θα έλεγα ότι θα έπρεπε να σε ανησυχεί . Πήγαινε τώρα να με κάνεις report και καλή σου νύχτα .

 

Πάμε στα βασικά, έκανες μια τοποθέτηση, ζήτησα να αποδείξεις αυτή την τοποθέτηση, δεν μπόρεσες, προσπάθησες να πετάξεις την μπάλα στην εξέδρα, την επανέφερα και τώρα το παίζεις θιγμένος…

report κάνω όταν ο άλλος βρίζει ή μου επιτίθεται, οπότε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα από εμένα…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fast8 είπε

Είδες κάπου να γράψαμε ότι είναι έτοιμο;

Μην ταράζεσαι... Απλά σχολίασα πως το "πανίσχυρο" Grok είναι μια φούσκα όπως και κάποια άλλα projects του Elon που ΘΑ και... ΘΑ... και ΘΑ...

6 λεπτά πριν, fast8 είπε

Αυτό που σε μπερδεύει είναι ότι δεν ακους μόνο αριστερές φωνές πλέον.

Αυτό που σε μπερδεύει είναι πως θεωρείς "δεξιά" τα bots και ποικίλα τάχα-μου-σοβαρά accounts που έχουν στόχο μόνο την παραπληροφόρηση και το rage-engagement. Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν στην Αμερική...

Για την ώρα περιμένουμε "αντικειμενική" εμφάνιση Trump στον Elon που πριν λίγο καιρό δεν θα χρηματοδοτούσε κανέναν υποψήφιο αλλά τελικά υποστηρίζει πλήρως Trump και αρχικά στηρίζει (αλλά μετά δεν στηρίζει 🤔) οικονομικά την καμπάνια του και τέλος πάντων προσοχή γιατί θα μας φάνε οι κομμουνιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, SeaLion said:

Μην ταράζεσαι... Απλά σχολίασα πως το "πανίσχυρο" Grok είναι μια φούσκα όπως και κάποια άλλα projects του Elon που ΘΑ και... ΘΑ... και ΘΑ...

ΘΑ έκανε ηλεκτρικά αμάξια, ΘΑ έκανε δίκτυα φόρτησης, ΘΑ έκανε διαστημόπλοια, ΘΑ έκανε εμφυτεύματα. ΘΑ ΘΑ ΘΑ. Λογικό λοιπόν με την δική σου λογική και η εταιρεία του η xAi να μην κάνει τίποτα με τα δις απο επενδύσεις που έχει ήδη. Λες και το να χτίσεις ΑΙ hardware είναι μια τέχνη που δεν ξέρουν όλοι.

2 hours ago, SeaLion said:

Αυτό που σε μπερδεύει είναι πως θεωρείς "δεξιά" τα bots και ποικίλα τάχα-μου-σοβαρά accounts που έχουν στόχο μόνο την παραπληροφόρηση και το rage-engagement. Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν στην Αμερική...

Δεν βγάζει νόημα αυτό. Αν δεν είναι ανθρωποι όσοι έχουν αντίθετη άποψη με εσένα, αλλά είναι bots, σημαίνει ότι είναι κυρίως αριστεροί στο X. Αντίθετο με αυτό που έλεγες πιο πάνω.

2 hours ago, SeaLion said:

Για την ώρα περιμένουμε "αντικειμενική" εμφάνιση Trump στον Elon που πριν λίγο καιρό δεν θα χρηματοδοτούσε κανέναν υποψήφιο αλλά τελικά υποστηρίζει πλήρως Trump και αρχικά στηρίζει (αλλά μετά δεν στηρίζει 🤔) οικονομικά την καμπάνια του και τέλος πάντων προσοχή γιατί θα μας φάνε οι κομμουνιστές.

Λες ψέματα. Πουθενά δεν είπε ότι ΔΕΝ ΘΑ χρηματοδοτήσει κάποιον υποψήφιο, είπε ότι δεν χρηματοδοτεί κάποιον (εκείνη την στιγμή). Ούτε τώρα χρηματοδοτεί, έκανε super-pack για το ρεπουμπλικανό κόμμα, δεν έχει πρόσβαση ο Trump και η ομάδα του στα λεφτά. Εχεις κάποιο tweet του Elon που να λέει διαφορετικά ή τα στηρίζει δεν στηρίζει, χρηματοδοτεί δεν χρηματοδοτεί τα διάβασες σε κάποια κίτρινη φυλλάδα;

Επιπλέον τι σχέση έχουν αυτά με το θέμα του Grok, του Twitter και της xAi; Καμία και αυτό απλά αποδεικνύει ότι δεν έχεις κανένα επιχείρημα για όλο το trolling, πέρα απο το ότι δεν χωνεύεις τον Elon και αυτό είναι αρκετό για να μας φωνάζεις στα μούτρα, πως δεν ξέρουμε τι λέμε και δεν ξέρουμε ανάγνωση και ποτέ δεν ΘΑ κατασκευάσει εγκαταστάσεις για την xAi. Μάλιστα.

Επεξ/σία από fast8
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, fast8 είπε

Δεν βγάζει νόημα αυτό. Αν δεν είναι ανθρωποι όσοι έχουν αντίθετη άποψη με εσένα, αλλά είναι bots, σημαίνει ότι είναι κυρίως αριστεροί στο X. Αντίθετο με αυτό που έλεγες πιο πάνω.

Το ποιοι είναι άνθρωποι και ποια accounts είναι είτε bots είτε operated από ομάδες προπαγάνδας φαίνεται. 

Και εννοούσα πως δεν αντιπροσωπεύουν καν σωστά την δεξιά, δεν είναι δεξιά αυτό, είναι μια νεοσυντηρητική χριστιανο-αντί-woke μπούρδα που επικρατεί εκεί μέσα πλέον. Τα στρατευμένα αριστερά accounts προφανώς και συνεχίζουν να υπάρχουν - αλίμονο. Το αριστερό crowd όμως νομίζω έχει γενικά πέσει, κι από αντίδραση κιόλας και μαζεύεται πιο πολύ σε Tik Tok ή και Mastodon. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...