Προς το περιεχόμενο

Η προσπάθεια της Disney για πάταξη του διαμοιρασμού κωδικών πρόσβασης ξεκινά "δυναμικά" το Σεπτέμβριο


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτό βαζεις RD για να μην έχεις torrents και buffering.

Ψάξε αν θες να δεις τι είναι δεν ξέρω αν μπορώ να το γράψω εδώ γράψε στο google.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος ασχολειται ακομα με τη σκουπιδο Disney? Καλο πατο ευχομαι ειναι μια αθλια υπηρεσια που οκ αξιζουν οι παλιες της ταινιες που εχουμε δει 100 φορες βεβαια μιας και οι καινουργιες ειναι η μια χειροτερη απο την αλλη με το woke να εχει βαρεσει κοκκινο και η ποιοτητα να εχει πιασει πατο. Συνεχιστε.

Cosmote tv 3 ταυτοχρονες θεασεις ας εισαι και στην αλλη μερια της Ελλαδας 12 το μηνα και τελος με replay 7 ημερων καναλια καθε λογης ταινιες σειρες και στηριζουμε και Ελληνικη υπηρεσια οχι τις ξενες. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, user2163 said:

Για αυτό βαζεις RD για να μην έχεις torrents και buffering.

Ψάξε αν θες να δεις τι είναι δεν ξέρω αν μπορώ να το γράψω εδώ γράψε στο google.

Έγινε, το βρήκα ;) thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που το Hollywood εγκαταλείπει την αδυσώπητη πλύση εγκεφάλου μετά την κατραπακιά που έφαγε από τους θεατές η Disney του εκβιαστή Iger κάνει double down.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το μοντέλο χρήσης μιας συνδρομητικής υπηρεσίας είναι ως εξής: την βάζεις για 2-3 μήνες και βλέπεις ότι σειρές/ταινίες σε ενδιαφέρουν. Μετά την αφήνεις σε "αγρανάπαυση" για ένα χρόνο να δημιουργηθεί νέο περιεχόμενο και ξανά για 2-3 μήνες. Τον διαμοιρασμό τον θεωρώ σωστό για άτομα μέχρι φοιτητές. Άπαξ και γίνεις οικογενειάρχης κράτα ένα Disney+ για τα παιδιά ή μια cosmotetv όσο είναι μικρά. Όχι και τα δύο. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή επιλογή. Έχτισε πελατολόγιο, όσοι ήταν να αποκτήσουν συνδρομή απέκτησαν, καιρός να φύγουν οι τζαμπατζήδες και πέσουν και τα λειτουργικά κόστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα τον πρωτο χρονο με την προσφορα στα 70 και αναθεμα αν ειδα συνολο 2-3 σειρες και 5-10 ταινιες και δεν το ξαναεβαλα..Τσαμπα τα λεφτα που εδωσα καλυτερα να τα εδινα για κανενα hbo.Ακομη και το νετφλιξ εχει καταντησει σκουπιδαριο, δυσκολα βρισκεις κατι της προκοπης και οσα ειναι της προκοπης σιγουρα τα εχεις δει.

Ο μονος λογος που εχω ακομη νετφλιξ ειναι επειδη το πληρωνει η μανα μου γιατι εχει καλομαθει απο την ευκολια που προσφερει + οτι δεν εχει διαφημισεις που εχει η δημοσια τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι κατέβασα ένα σκασμό σειρές και ταινίες τοπικά με πρόγραμμα από φίλο που έχει netflix και βάζουμε από εκεί στα ανίψια όταν έρχονται στο σπίτι.

Γνωστός μου που είχε συνδρομή για ποδόσφαιρο πριν καιρό έκανε streaming στο discord έναν αγώνα (ούτε ξέρω, τι αγώνας και τι ομάδες κτλ ιδέα δεν έχω από ποδόσφαιρο) και την είδαν όλοι οι φίλοι του live τσάμπα και σε καλή ποιότητα μέσω discord από το σπίτι τους.

Η πειρατεία σώζει την τσέπη.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Άραγε πώς ξέρουν ότι είμαστε στο ίδιο σπίτι εάν η IP

Household είναι όταν όλες οι συσκευές έχουν την ίδια εξωτερική ip με την συσκευή που έχει δηλωθεί σαν "σπίτι".

4 ώρες πριν, nickolasemp είπε

RD τί είναι;

Real debrid. Είναι υπηρεσίες που σου κατεβάζουν τα torrent που θέλεις και στα προσφέρουν σε σταθερά υψηλή ταχύτητα. Γκουγκλαρε το.

4 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Επίσης, stremio δεν στηρίζεται σε torrent φάση και μπορεί να κρεμάσει η ταινία στη μέση εάν δεν βρίσκει peers?

Αν ξεκινήσει να στριμάρει δεν θα έχει πρόβλημα. Δες παραπάνω για το real debrid.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενο ήταν να το κάνει. Από τη στιγμή που το ξεκίνησε το Netflix και δηλώνει ότι έχει νέους συνδρομητές και έσοδα ήταν λογικό να ακολουθήσει και ο ανταγωνισμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Άραγε πώς ξέρουν ότι είμαστε στο ίδιο σπίτι εάν η IP όταν βγαίενις εκτός αλλάζει για μερικούς από εμάς (on the mobile device etc)?

RD τί είναι; Επίσης, stremio δεν στηρίζεται σε torrent φάση και μπορεί να κρεμάσει η ταινία στη μέση εάν δεν βρίσκει peers? Δεν θα μιλήσω για MPAA και τα συναφή, θεωρώ ότι θα υπάρχει add-on για VPN με Kill switch, σωστά;

Ποτέ δεν μου έχει κολλήσει ταινία στο στρέμιο... Παίζω κυρίως από torrendio και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι καλά που το έκοψα. Από τα 70 που ξεκινήσαμε, περάσαμε τα 100 χωρίς να δικαιολογείται το περιεχόμενο. Να μην πω για το wokeness που τους δέρνει.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, micos000 said:

Household είναι όταν όλες οι συσκευές έχουν την ίδια εξωτερική ip με την συσκευή που έχει δηλωθεί σαν "σπίτι".

Αν ξεκινήσει να στριμάρει δεν θα έχει πρόβλημα. Δες παραπάνω για το real debrid.

Ναι, αλλά εάν τίς βάζουμε στα κινητά με 100GB και κατεβάζει το μικρό για να βλέπει μέσα κινητού, παπαλα το household. Ίσως βλέπουν κιόλας ποιες συσκευές είναι TVs και ποιες κινητά/tablet. Σε αυτές τις τελευταίες να βάζουν exceptions.

Καλά, μπορεί να κοπεί και στο RD. Λογικά θες συνδυασμό stremio+RD+torrentio.

Βλέπω και boxάκια στο σκρουτζ/bestprice. Είναι τόσα πολλά που χάνεται η μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nickolasemp είπε

Ναι, αλλά εάν τίς βάζουμε στα κινητά με 100GB και κατεβάζει το μικρό για να βλέπει μέσα κινητού, παπαλα το household. Ίσως βλέπουν κιόλας ποιες συσκευές είναι TVs και ποιες κινητά/tablet. Σε αυτές τις τελευταίες να βάζουν exceptions.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ.

Οι φορητές συσκευές παίζουν με το mobile app που έχει μαύρο εικονίδιο, το ίδιο και τα  μποξάκια που δεν είναι Netflix certified (το 90% δηλαδή). Οπότε εκεί παίζει μέχρι 720p. Οι certified συσκευές παίζουν με το tv app που έχει άσπρο εικονίδιο και αναπαράγουν μέχρι 4k (ανάλογα φυσικά με το πρόγραμμα μας).

Με αυτόν τον διαχωρισμό ξέρουν ποιες συσκευές είναι tv και ποιες όχι.

51 λεπτά πριν, nickolasemp είπε

Καλά, μπορεί να κοπεί και στο RD. Λογικά θες συνδυασμό stremio+RD+torrentio.

Όχι, αν ξεκινήσει το rd δεν κόβεται και το στρημινγκ δε γίνεται με torrent αλλά σαν κανονικό λινκ αρχείου. Διάβασε στο λινκ από το pc step που έδωσα πριν πως λειτουργεί το rd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...