Προς το περιεχόμενο

"Πότε ακούσατε τελευταία φορά για κατάρρευση των συστημάτων της Apple;" διερωτάται ο διευθύνων σύμβουλος της Delta


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις ούτε ένα απλό γράφημα και να αυτοακυρώνεσαι ακόμα και στην πιο απλή θέση που πήρες, φιλικά στο λέω και εγώ εάν δεν το καταλαβαίνεις ανάλυσε το.

Ανέφερες ότι η μετοχή της Crowdstrike ανεβαίνει, και σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής δηλαδή:

image.jpeg.4c2c0684204c8d1d9363e9e4385fa6ae.jpeg

Το επόμενο λογικό βήμα που θα έπρεπε να κάνεις είναι να ελέγξεις την αξία της μετοχής πριν οι βλαμμένοι που υποστηρίζεις τα κάνουν μαντάρα δηλαδή αυτή την αξία:

image.jpeg.08f52e31b2ee96ac4968ba2699b5d2f6.jpeg

Όπως θα διαπιστώσεις έχει πτωτική πορεία με αμελητέες εκλάμψεις που υποχωρούν στο κλείσιμο. Αντί να πεις ότι έκανες λάθος-ή έστω μια λογική δικαιολογία, συνεχίζεις τα ίδια σε επανάληψη λες και παίζεις την ίδια κασέτα. Πολύ φιλικά στο λέω, ανάρτησε κάτι που να αποδεικνύει τις θέσεις σου που μας αραδιάζεις και σε σεντόνια μάλιστα για να σε πάρουμε και στα σοβαρά, μέχρι τότε λυπάμαι αλλά....:

11 ώρες πριν, papp0us είπε

Υ.Γ.

Ξέρεις σε πόσα θέματα έχω μηδέν ή ελάχιστες γνώσεις; Σε εκατομμύρια. Ξέρεις σε πόσα από αυτά εκφέρω άποψη; Σε ΟΛΑ.

 

image.jpeg

Επεξ/σία από Ne0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Ne0n είπε

νέφερες ότι η μετοχή της Crowdstrike ανεβαίνει, και σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής δηλαδή:

Κοίτα να δεις, έχω συνηθίσει να μιλάω και να αντιλαμβάνομαι Ελληνικά. Εσυ δε ξέρω σε τι παραλαγή τα μιλάς, αλλα η ΗΜΕΡΗΣΙΑ εξέλιξη μιας μετοχής, δεν δείχνει εικόνα πτώσης ή ανόδου της μετοχής.

Κοίτα σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής, αρα η μετοχή της είναι στα ουράνια. Τι όχι;

2024-08-0822_06_59.jpg.0b9e9d06b75da18d851ae5b47757eed4.jpg

11 λεπτά πριν, Ne0n είπε

Το επόμενο λογικό βήμα που θα έπρεπε να κάνεις είναι να ελέγξεις την αξία της μετοχής πριν οι βλαμμένοι που υποστηρίζεις τα κάνουν μαντάρα δηλαδή αυτή την αξία:

2024-08-0822_08_33.jpg.7324a77b813c255dbb31f917ffe17d93.jpg

Αυτή είναι η 6μηνη διακύμανση της μετοχής. Παρατηρείς ΠΟΤΕ άρχισε να πέφτει; 4 μέρες πριν το συμβάν. Παρατήρησες τη συνέβη αφού βυθίστηκε η μετοχή μετά το συμβάν; Άρχισε να ανεβαίνει. Για την ακρίβεια η μετοχή της τώρα, είναι περίπου στα επίπεδα που ηταν πριν ένα χρόνο. Αυτές είναι οι κατακλυσμικές αλλαγές που έρχονται στο τοπίο επειδή ο άσχετος της Delta δεν ξέρει πως να κάνει τη δουλειά του;

13 λεπτά πριν, Ne0n είπε

Όπως θα διαπιστώσεις έχει κατακόρυφη πτωτική πορεία με αμελητέες εκλάμψεις που υποχωρούν στο κλείσιμο. Αντί να πεις ότι έκανες λάθος-ή έστω μια λογική δικαιολογία, συνεχίζεις τα ίδια σε επανάληψη λες και παίζεις την ίδια κασέτα. Πολύ φιλικά στο λέω, ανάρτησε κάτι που να αποδεικνύει τις θέσεις σου που μας αραδιάζεις και σε σεντόνια μάλιστα για να σε πάρουμε και στα σοβαρά, μέχρι τότε λυπάμαι αλλά....:

Με δυο απλές εικόνες σου απέδειξα για μια τελευταία φορά, οτι πραγματικά δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς, ούτε στο τεχνικό ούτε στο οικονομικό σκέλος. Εγώ παίζω την ίδια κασέτα; Εσύ λες οτι το πρόβλημα το προκάλεσε η Microsoft, οτι υπάρχουν απροβλημάτιστα λογισμικά, οτι οι CEO έχουν ευθύνες ταμία, και κατά τα άλλα είναι ψαράδες, οτι τα IT Departments δεν έχουν τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων προβλημάτων, ότι η Microsoft και η Crowdstrike "είχαν σηκώσει τα χέρια ψηλά".

Γενικά είσαι παντελώς άσχετος, και μάλιστα άσχετος με δηθενιά, που είναι το χειρότερο είδος άσχετου, και συγνώμη που αναγκάζομαι να σε φέρω προ της απόλυτης ασχετοσύνης σου, αλλά δε μου αφήνεις περιθώρια. Είσαι προκλητικά άσχετος.

Τι θες να αναρτήσω; Σου έστειλα το Link που αναφέρει οτι όλοι οι άλλοι έλυσαν το πρόβλημα σε 48 ώρες TOP και ο άχρηστος της Delta έκανε 10 μέρες. Επίσης σου έστειλα το άρθρο που ανέφερε τις λύσεις που πρότεινε η Crowdstrike στον άσχετο της Delta, και αυτός αρνήθηκε τα πάντα "γιατι τα είχε υπό έλεγχο"

Πάρε εδώ το ποσοστό των web Servers που τρέχουν σε Unix λειτουργικά που δεν είναι Linux

Spoiler

2024-08-0822_19_22.jpg.44803f1a0a1c80c187138a13a12a367d.jpg

Λιγότερο απο 1% τα Unix (μη-linux) συστήματα στο οποίο 1% δεν περιλαμβάνετε καν το Mac. Παρόλα αυτά ο άσχετος της Delta δεν έχει ακούσει ποτέ σύστημα της Apple να καταρρέει.

Τι άλλο θες να σου στείλω για να κατανοήσεις και εσύ πόσο άσχετος με το θέμα είσαι;  Εμείς οι υπόλοιποι το καταλάβαμε.

Για στείλε μου εσυ τις κοσμογονικές αλλαγές που έρχονται, στείλε μου τα χιλιάδες συστήματα με Mac που δεν πέφτουν , στείλε μου τις δηλώσεις της Microsoft οτι είναι υπεύθυνη για το θέμα, αυτές της Crowdstrike ότι δεν είχαν ιδέα τι να κάνουν, και ότι άλλο αστείο τέλοσπάντων υπαινίσσεσαι να τελειώνουμε με αυτό το αστείο γιατι παρατράβηξε, και ενώ ξεκίνησε αστείο, έχεις γίνει κουραστικός.

Ψιτ, που είσαι, κάντο μάντρα θα σου κάνει καλό, γιατι από το Internet είσαι ανώνυμος, αλλα από κοντά γίνεσαι ξεφτίλα.

Υ.Γ.

Ξέρεις σε πόσα θέματα έχω μηδέν ή ελάχιστες γνώσεις; Σε εκατομμύρια. Ξέρεις σε πόσα από αυτά εκφέρω άποψη; Σε κανένα.

Και ένα bold για να καταλάβετε οτι είμαι σοβαρός.

Φάε και ένα ignore γιατι σπαμάρω τσάμπα το φόρουμ, και είναι κρίμα να διαβάζουν άνθρωποι που θα πέσουν εδώ καταλάθος "τις απόψεις σου" και να δουν την ημερήσια πορεία της μετοχής για να μας πουν πως πάει γενικά η μετοχή. Είναι ντροπή.

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, papp0us είπε

Κοίτα να δεις, έχω συνηθίσει να μιλάω και να αντιλαμβάνομαι Ελληνικά. Εσυ δε ξέρω σε τι παραλαγή τα μιλάς, αλλα η ΗΜΕΡΗΣΙΑ εξέλιξη μιας μετοχής, δεν δείχνει εικόνα πτώσης ή ανόδου της μετοχής.

Κοίτα σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής, αρα η μετοχή της είναι στα ουράνια. Τι όχι;

2024-08-0822_06_59.jpg.0b9e9d06b75da18d851ae5b47757eed4.jpg

2024-08-0822_08_33.jpg.7324a77b813c255dbb31f917ffe17d93.jpg

Αυτή είναι η 6μηνη διακύμανση της μετοχής. Παρατηρείς ΠΟΤΕ άρχισε να πέφτει; 4 μέρες πριν το συμβάν. Παρατήρησες τη συνέβη αφού βυθίστηκε η μετοχή μετά το συμβάν; Άρχισε να ανεβαίνει. Για την ακρίβεια η μετοχή της τώρα, είναι περίπου στα επίπεδα που ηταν πριν ένα χρόνο. Αυτές είναι οι κατακλυσμικές αλλαγές που έρχονται στο τοπίο επειδή ο άσχετος της Delta δεν ξέρει πως να κάνει τη δουλειά του;

Με δυο απλές εικόνες σου απέδειξα για μια τελευταία φορά, οτι πραγματικά δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς, ούτε στο τεχνικό ούτε στο οικονομικό σκέλος. Εγώ παίζω την ίδια κασέτα; Εσύ λες οτι το πρόβλημα το προκάλεσε η Microsoft, οτι υπάρχουν απροβλημάτιστα λογισμικά, οτι οι CEO έχουν ευθύνες ταμία, και κατά τα άλλα είναι ψαράδες, οτι τα IT Departments δεν έχουν τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων προβλημάτων, ότι η Microsoft και η Crowdstrike "είχαν σηκώσει τα χέρια ψηλά".

Γενικά είσαι παντελώς άσχετος, και μάλιστα άσχετος με δηθενιά, που είναι το χειρότερο είδος άσχετου, και συγνώμη που αναγκάζομαι να σε φέρω προ της απόλυτης ασχετοσύνης σου, αλλά δε μου αφήνεις περιθώρια. Είσαι προκλητικά άσχετος.

Τι θες να αναρτήσω; Σου έστειλα το Link που αναφέρει οτι όλοι οι άλλοι έλυσαν το πρόβλημα σε 48 ώρες TOP και ο άχρηστος της Delta έκανε 10 μέρες. Επίσης σου έστειλα το άρθρο που ανέφερε τις λύσεις που πρότεινε η Crowdstrike στον άσχετο της Delta, και αυτός αρνήθηκε τα πάντα "γιατι τα είχε υπό έλεγχο"

Πάρε εδώ το ποσοστό των web Servers που τρέχουν σε Unix λειτουργικά που δεν είναι Linux

  Απόκρυψη περιεχομένων

2024-08-0822_19_22.jpg.44803f1a0a1c80c187138a13a12a367d.jpg

Λιγότερο απο 1% τα Unix (μη-linux) συστήματα στο οποίο 1% δεν περιλαμβάνετε καν το Mac. Παρόλα αυτά ο άσχετος της Delta δεν έχει ακούσει ποτέ σύστημα της Apple να καταρρέει.

Τι άλλο θες να σου στείλω για να κατανοήσεις και εσύ πόσο άσχετος με το θέμα είσαι;  Εμείς οι υπόλοιποι το καταλάβαμε.

Για στείλε μου εσυ τις κοσμογονικές αλλαγές που έρχονται, στείλε μου τα χιλιάδες συστήματα με Mac που δεν πέφτουν , στείλε μου τις δηλώσεις της Microsoft οτι είναι υπεύθυνη για το θέμα, αυτές της Crowdstrike ότι δεν είχαν ιδέα τι να κάνουν, και ότι άλλο αστείο τέλοσπάντων υπαινίσσεσαι να τελειώνουμε με αυτό το αστείο γιατι παρατράβηξε, και ενώ ξεκίνησε αστείο, έχεις γίνει κουραστικός.

Ψιτ, που είσαι, κάντο μάντρα θα σου κάνει καλό, γιατι από το Internet είσαι ανώνυμος, αλλα από κοντά γίνεσαι ξεφτίλα.

Υ.Γ.

Ξέρεις σε πόσα θέματα έχω μηδέν ή ελάχιστες γνώσεις; Σε εκατομμύρια. Ξέρεις σε πόσα από αυτά εκφέρω άποψη; Σε κανένα.

Και ένα bold για να καταλάβετε οτι είμαι σοβαρός.

Φάε και ένα ignore γιατι σπαμάρω τσάμπα το φόρουμ, και είναι κρίμα να διαβάζουν άνθρωποι που θα πέσουν εδώ καταλάθος "τις απόψεις σου" και να δουν την ημερήσια πορεία της μετοχής για να μας πουν πως πάει γενικά η μετοχή. Είναι ντροπή.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

έγραψες πάλι κατεβατά άσχετα , η μετοχή κατακρυμνίστηκε σύμφωνα με το γράφημα που δείχνει ελάχιστες ως μηδαμινές εκλάμψεις και αυτό εσύ το αποκαλείς άνοδο. Η μετοχή έκανε έναν ολόκληρο χρόνο για να ανέβει και επέστρεψε σε χειρότερα επίπεδα από ότι ήταν πριν από έναν χρόνο και όπου να ναι έρχονται και οι αποζημιώσεις, τι νομίζεις δηλαδή , ότι θα ανακάμψει μετά από όλες τις αποζημιώσεις που θα πρέπει να καταβάλει σε όλες τις εταιρίες παγκόσμια, είναι δυνατόν να είσαι τόσο αφελής και να μας το παρουσιάζεις και ως επιχείρημα; Ψάξου λίγο καλύτερα γιατί έχεις χάσει μεγάλο κομμάτι της πληροφορίας. Να είσαι καλά με έκανες και γέλασα, παρά ταύτα όταν δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις κάποιον με σοβαρά επιχειρήματα την κάνεις Λούης, ε δεν περίμενα και κάτι λιγότερο από αυτό, άλλωστε το έκανες ξανά όταν τα βρήκες σκούρα εδώ :

 

Στις 6/8/2024 στις 4:46 ΜΜ, papp0us είπε

Ναι. Η ποσότητα είναι πρόβλημα επειδή κάνουν επανεκκινήσεις το κάθε μηχάνημα, και μάλιστα με φυσική παρουσία.

Όχι, δεν λειτουργούν ως απλά home pcs , καλά τα ξέρεις, δεν μπορώ να ξεκινήσω αντιπαράθεση που έχω χαμένη.

Ας σταματήσουμε εδώ, είχα άδικο για όλα.

 

Φιλική συμβουλή και δεν ασχολούμαι άλλο γιατί πολύ χρόνο σπατάλησα ήδη και πραγματικά άρχισα ήδη να βαριέμαι :

Εάν δεν το καταλαβαίνεις ανέλυσε το στον εαυτό σου και ίσως εξελιχθείς, μέχρι τότε συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. 

Επεξ/σία από Ne0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ne0n είπε

νέφερες ότι η μετοχή της Crowdstrike ανεβαίνει, και σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής δηλαδή:

Κοίτα να δεις, έχω συνηθίσει να μιλάω και να αντιλαμβάνομαι Ελληνικά. Εσυ δε ξέρω σε τι παραλαγή τα μιλάς, αλλα η ΗΜΕΡΗΣΙΑ εξέλιξη μιας μετοχής, δεν δείχνει εικόνα πτώσης ή ανόδου της μετοχής.

Κοίτα σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής, αρα η μετοχή της ειναι στα ουράνια

2024-08-0822_06_59.jpg.0b9e9d06b75da18d851ae5b47757eed4.jpg

"Συγκρινες την 6μηνη μετοχή με την ημερήσια".

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ούτε την ΑΒ, μόνο το bold κουμπί σου μάθανε.

Ακόμα μια πηγή για να κλείσουμε:

https://el.wiktionary.org/wiki/ελληνικά

Και να ήθελες, δεν μπορείς να ασχοληθείς μαζί μου, μπορείς απλά να με ενοχλήσεις, αλλα δυστυχώς για εσένα, δεν είσαι ικανός ούτε για τρολ.

Καλή συνέχεια στα υπόλοιπα θέματα που θα μοιράσεις τις απέραντες γνώσεις σου, για να τους δείχνεις τις ημερήσιες αξίες  της μετοχής για να εξηγήσεις την εξέλιξη της 🤣🤣🤣🤣

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papp0us είπε

Κοίτα να δεις, έχω συνηθίσει να μιλάω και να αντιλαμβάνομαι Ελληνικά. Εσυ δε ξέρω σε τι παραλαγή τα μιλάς, αλλα η ΗΜΕΡΗΣΙΑ εξέλιξη μιας μετοχής, δεν δείχνει εικόνα πτώσης ή ανόδου της μετοχής.

Κοίτα σου αναρτώ την ημερήσια αξία της μετοχής, αρα η μετοχή της ειναι στα ουράνια

2024-08-0822_06_59.jpg.0b9e9d06b75da18d851ae5b47757eed4.jpg

"Συγκρινες την 6μηνη μετοχή με την ημερήσια".

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ούτε την ΑΒ, μόνο το bold κουμπί σου μάθανε.

Ακόμα μια πηγή για να κλείσουμε:

https://el.wiktionary.org/wiki/ελληνικά

Και να ήθελες, δεν μπορείς να ασχοληθείς μαζί μου, μπορείς απλά να με ενοχλήσεις, αλλα δυστυχώς για εσένα, δεν είσαι ικανός ούτε για τρολ.

Καλή συνέχεια στα υπόλοιπα θέματα που θα μοιράσεις τις απέραντες γνώσεις σου, για να τους δείχνεις τις ημερήσιες αξίες  της μετοχής για να εξηγήσεις την εξέλιξη της 🤣🤣🤣🤣

Μην εκτίθεσαι άλλο 🤣🤣🤣😆😆

LIVE - Παγκόσμιο χάος δια χειρός Crowdstrike, Microsoft - Kατάρρευση συστημάτων σε αερομεταφορές, τράπεζες, νοσοκομεία (naftemporiki.gr) 

Microsoft: Νέο κύμα διακοπών λειτουργίας δύο εβδομάδες μετά το μεγάλο μπλακ άουτ (naftemporiki.gr) 

Ξεκίνησαν οι αγωγές εναντίον της CrowdStrike (naftemporiki.gr) τρία από τα πολλά αλλά δεν θέλω να σε blastάρω με facts γιατί νοιώθω ότι θα σου γκρεμίσω το αφήγημα σου και θα σε πονέσει αρκετά από ότι φαίνεται...μπορώ και εγώ να αλλοιώσω τα λεγόμενα σου πολύ εύκολα αλλά δεν πρόκειται να πέσω στην δική σου λογική γιατί δεν θέλω να σε τρολάρω,  διότι ούτε αυτό θα το καταλάβεις, οπότε καλή τύχη😆.

(Πάντως σου το αναγνωρίζω , ακόμα και αν δεν καταλαβαίνεις γράφεις σαν τυπογραφείο με αρκετά ορθογραφικά λάθη βέβαια, οπότε η τελευταία "πηγή" που ανάρτησες θα σου φανεί χρήσιμη 🤣)

Επεξ/σία από Ne0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ne0n είπε

 

Αναφορά σε κείμενο

Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2024 15:05

Η αιτία του προβλήματος έχει επιδιορθωθεί για τις εφαρμογές της, έκανε γνωστό η Microsoft.

Λίγες ώρες μόλις μετά το συμβάν, το πρόβλημα είχε λυθεί. Το πρόβλημα ήταν ο όγκος των τερματικών που έπρεπε να γίνουν οι αλλαγές. Όλοι τα κατάφεραν σε 48 ώρες ΤΟ ΠΟΛΥ. Ο άσχετος της Delta ήθελε 10 μέρες, και ακόμα προβλήματα είχε.

11 ώρες πριν, Ne0n είπε

ΑΣΧΕΤΟ τελείως με το θέμα. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από έναν άσχετο βέβαια. Λογικό να τα συγχέεις στο μυαλό σου. Εδώ μου έδειχνες ημερήσια εξέλιξη μετοχής για να μου πεις οτι είναι σε πτώση η μετοχή χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

11 ώρες πριν, Ne0n είπε

Ξεκίνησαν οι αγωγές, σωστά και; Που είναι οι κοσμογονικές αλλαγές που έρχονται, τις οποίες μας είπες τρίβοντας τη μπάλα της ασχετοσύνης για να σου πει και άλλα παραμύθια να μας πεις: Είναι δυνατόν μετά από τέτοια ζημιά να μην της έκαναν αγωγές; Ποιος είπε το αντίθετο; Θα τις πληρώσει, και θα συνεχίσουμε τη μέρα μας, για αυτό υπάρχουν τα συμβόλαια, όλα στο παιχνίδι είναι.

Και τα άλλα "facts" που έχεις τέτοιου χαμηλότατου επιπέδου είναι; Για αυτό τα κρύβεις; Η δεν έβγαλε τίποτα άλλο το Google search που έκανες και αντέγραψες στην τύχη 3 link;

Αχουυυ σε ενόχλησαν τα ορθογραφικά μου; Πολύ αστεία από κάποιον που δεν έχει ούτε την δυνατότητα να διαβάσει τα δεδομένα από ένα απλό γράφημα, πριν με "blasτάρει με facts".

Για να κάνεις ορθογραφικά, πρέπει αρχικά να γράφεις Ελληνικά, και το να κάνεις edit ΟΛΑ σου τα post για να διορθώσεις όλες τις ανορθογραφίες σου, πριν μου "την πεις" εμένα , κάνει το όλο αστείο δύο φορές καλύτερο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣.

Με το χαμηλό σου επίπεδο, όπως σου ξαναείπα , δεν είσαι ούτε για τρολ. Παρανυχίδα στην καλύτερη. Ενοχλητικός, μέχρι εκεί.

Τρείς πηγές λοιπόν, απο το ίδιο Site αφού αυτό έβγαλε πρώτο το Google Search, για να μη πεις τίποτα, να επιβεβαιώσεις οτι δεν έχεις ιδέα για τι γράφεις, και να προσφέρεις νέες πληροφορίες, όπως το οτι δεν έχεις ιδέα ΟΥΤΕ για τι διαβάζεις, αφού έκρινες το δεύτερο άρθρο σχετικό με το θέμα. Αρα αυτό που μας μένει είναι ότι εγώ κάνω ορθογραφικά, και εσύ είσαι άσχετος και κάνεις ορθογραφικά, απλά τα κάνεις edit μετά, πριν προσπαθήσεις "να μου την πείς".

Θλιβερός

Ακόμα μια πηγή για να κλείσουμε:

https://el.wiktionary.org/wiki/ελληνικά

Ξέρεις σε πόσα θέματα έχω μηδέν ή ελάχιστες γνώσεις; Σε εκατομμύρια. Ξέρεις σε πόσα από αυτά εκφέρω άποψη; Σε κανένα.

Και ένα bold για να καταλάβετε οτι είμαι σοβαρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, papp0us είπε

Λιγότερο απο 1% τα Unix (μη-linux) συστήματα στο οποίο 1% δεν περιλαμβάνετε καν το Mac.

Darwin ? Ξέρεις τι είναι αυτό? Η Apple σταμάτησε να φτιάχνει server   συστήματα και από τα λίγα που κατασκεύασε δουλεύουν ακόμα . Το δεν περιλαμβάνεται καν Mac , καλύτερα να το διορθώσεις.

13 ώρες πριν, papp0us είπε

Παρόλα αυτά ο άσχετος της Delta δεν έχει ακούσει ποτέ σύστημα της Apple να καταρρέει.

Δεν είναι και τόσο άσχετος. Καλό θα ήταν να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς , οι οποίοι μπορούν να γυρίσουν μπούμερανγκ….

ΥΓ. Για να τελειώνουμε , τα Mac όπως και τα Linux , δεν σχεδιάστηκαν να κάνουν πάρτι οι εταιρείες λογισμικού με τo κάθε bloatware τους , για αυτό δεν έχουν εμπορική επιτυχία.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Darwin ? Ξέρεις τι είναι αυτό? Η Apple σταμάτησε να φτιάχνει server   συστήματα και από τα λίγα που κατασκεύασε δουλεύουν ακόμα . Το δεν περιλαμβάνεται καν Mac , καλύτερα να το διορθώσεις.

Δεν είναι και τόσο άσχετος. Καλό θα ήταν να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς , οι οποίοι μπορούν να γυρίσουν μπούμερανγκ….

Ωραία, περιλαμβάνεται το mac, με λιγότερο από  0.1%. Τι αλλάζει στο προκείμενο;  Δουλεύουν δε δουλεύουν οι servers που κάποτε έφτιαξε η Αpple, κανείς δεν τους χρησιμοποιεί για εμπορική χρήση.

Απο αυτά που λέει και από την αντιμετώπιση του προβλήματος, αποδεικνύεται άσχετος στο συγκεκριμένο τομέα;. Τι θα γυρίσει μπούμερανγκ; Δε θα με προσλάβει στη Delta ο άσχετος;  Αυτή την εικόνα έχω σχηματίσει, αυτό λέω, αν αποδειχτεί είναι ότι τεχνολογικός guru και όλα αυτά ήταν τυχαία, εδώ θα είμαι να πω τα αντίθετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Ωραία, περιλαμβάνεται το mac, με λιγότερο από  0.1%. Τι αλλάζει στο προκείμενο;  Δουλεύουν δε δουλεύουν οι servers που κάποτε έφτιαξε η Αpple, κανείς δεν τους χρησιμοποιεί για εμπορική χρήση.

Απο αυτά που λέει και από την αντιμετώπιση του προβλήματος, αποδεικνύεται άσχετος στο συγκεκριμένο τομέα;. Τι θα γυρίσει μπούμερανγκ; Δε θα με προσλάβει στη Delta ο άσχετος;  Αυτή την εικόνα έχω σχηματίσει, αυτό λέω, αν αποδειχτεί είναι ότι τεχνολογικός guru και όλα αυτά ήταν τυχαία, εδώ θα είμαι να πω τα αντίθετα.

Εγραψες αρκετά πράγματα και έβρισες αρκετούς . Μπορώ να καταλάβω το γιατί? Έχω μια υποψία αλλά δεν θέλω να σε προσβάλω. Έχεις εκτεθεί ήδη όπως και πολλοί άλλοι που γράφουν σε θέμα με Mac , χωρίς να έχουν ιδέα από Mac. 
Αν συνεχίσεις το μπούμερανγκ θα είναι, να είσαι εσυ άσχετος του θέματος …

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, atheatos είπε

Εγραψες αρκετά πράγματα και έβρισες αρκετούς . Μπορώ να καταλάβω το γιατί? Έχω μια υποψία αλλά δεν θέλω να σε προσβάλω. Έχεις εκτεθεί ήδη όπως και πολλοί άλλοι που γράφουν σε θέμα με Mac , χωρίς να έχουν ιδέα από Mac. 
Αν συνεχίσεις το μπούμερανγκ θα είναι, να είσαι εσυ άσχετος του θέματος …

Έβρισα αρκετούς; Ποιους έβρισα; Απαντάω πάντα στο ύφος των μηνυμάτων που δέχομαι, σου είναι αρκετό αυτό;

Εσύ γιατι υπερασπίζεσαι τα Mac;  Έχω μια υποψία, αλλά δε θέλω να σε προσβάλω. Ποιος στα έθιξε και πήρες την ασπίδα σου; Τι με εκθέτει; Τι έγραψα και δεν ισχύει;

Ελεύθερη κουβέντα είναι, αν νομίζεις ότι είμαι άσχετος προχώρα, αλλά μη μου βάλεις και εσύ ημερήσιες διακυμάνσεις μετοχής για να μου εξηγήσεις οτι δεν ανακάμπτει.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, papp0us είπε

Έβρισα αρκετούς; Ποιους έβρισα; Απαντάω πάντα στο ύφος των μηνυμάτων που δέχομαι, σου είναι αρκετό αυτό;

Εσύ γιατι υπερασπίζεσαι τα Mac;  Έχω μια υποψία, αλλά δε θέλω να σε προσβάλω. Ποιος στα έθιξε και πήρες την ασπίδα σου; Τι με εκθέτει; Τι έγραψα και δεν ισχύει;

Ελεύθερη κουβέντα είναι, αν νομίζεις ότι είμαι άσχετος προχώρα, αλλά μη μου βάλεις και εσύ ημερήσιες διακυμάνσεις μετοχής για να μου εξηγήσεις οτι δεν ανακάμπτει.

Οκ. Αρκετά έβρισες όχι αρκετούς . Αν και αυτό είναι σχετικό.

Αν μπορείς να με προσβάλεις κάνε το και άσε τις υπεκφυγές.

Έγραψα  ήδη τι δεν ισχύει και είσαι τυχερός που δεν χρησιμοποιώ μέσα που χρησιμοποιείς εσυ για να υπερασπιστείς το windows με τα  bloatware του.

Δεν είσαι άσχετος αλλά από την στιγμή που χαρακτηρίζεις κάποιον άσχετο , καλό είναι να περιμένεις το ίδιο να γίνει και για σένα. Σε ένα καυγά φταίνε και δυο….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atheatos είπε

Οκ. Αρκετά έβρισες όχι αρκετούς . Αν και αυτό είναι σχετικό.

Αν μπορείς να με προσβάλεις κάνε το και άσε τις υπεκφυγές.

Έγραψα  ήδη τι δεν ισχύει και είσαι τυχερός που δεν χρησιμοποιώ μέσα που χρησιμοποιείς εσύ για να υπερασπιστείς το windows με τα  bloatware του.

Δεν είσαι άσχετος αλλά από την στιγμή που χαρακτηρίζεις κάποιον άσχετο , καλό είναι να περιμένεις το ίδιο να γίνει και για σένα. Σε ένα καυγά φταίνε και δυο….

Εσυ ξεκίνησες με τις υπεκφυγές, και όπως σου είπα, απαντάω στο ύφος των μηνυμάτων που δέχομαι. Σου επιστρέφω την απάντηση λοιπόν. Αν μπορείς να με προσβάλλεις κάντο.

Δεν έχω ΚΑΜΙΑ , μα απολύτως ΚΑΜΙΑ πρόθεση να υπερασπιστώ κανέναν, πόσο δε μάλλον τα windows. Ήμουν ξεκάθαρος, τα έκαναν και οι δύο σκ@τ@ και αν η λύση είναι να κλείσουν και οι δύο στο καλό να πάνε, ελάχιστα με ενδιαφέρει.

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι προβλήματα σαν αυτό είναι λίγο πολύ αναπόφευκτα, και όσο οι περισσότερες υποδομές βασίζονται πλέον σε απομακρυσμένους Servers, και μάλιστα πολλοί από αυτούς έχουν κοινά χαρακτηριστικά (Windows + Falcon driver που πολύ κακώς είχε πρόσβαση στο Kernel σε αυτή την περίπτωση) τότε είναι όλο και πιο πιθανό ένα απλό πρόβλημα σαν αυτό να δημιουργήσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα.

Όταν διαβάζω όμως ότι:

  • Δεν νοείται Software να έχει bug
  • Η Microsοft δεν είχε ιδέα τι να κάνει
  • Τα IT Departments των εταιριών είναι ηθοποιοί, και απλά καθόντουσαν με τα χέρια διπλωμένα
  • Οι CEO είναι ταμίες, και αφού φέρνουν κέρδη δεν έχουν καμιά άλλη ευθύνη
  • Έρχονται "τεκτονικές αλλαγές" σε μια παγιωμένη αγορά με μεγάλους παίκτες, λόγω ενός bug

Και άλλες τέτοιες ομορφιές, ε συγνώμη αλλά δε θα πω και "μπράβο, ωραία ανάλυση".

Τα Mac είναι εξαιρετικό λειτουργικό σύστημα, είναι πολύ πιο σταθερό από τα Windows, έχει και αυτό τα προβλήματά του και είναι δύσκολα προσβάσιμο στους πολλούς γιατι είναι δεμένο με συγκεκριμένο hardware (με ελεύθερη εγκατάσταση ίσως είχαμε άλλα δεδομένα στη θέση του στην αγορά, αλλά και στη σταθερότητα του), αλλά ταυτόχρονα, δεν χρησιμοποιείται σε Servers, και αυτό είναι γεγονός.

Δεν είμαι υπέρ των Windows, ούτε κανα των Mac, για την ακρίβεια δε θίγω καν τέτοιο θέμα εδώ, εγώ απλά λέω ότι αυτό που είπε ο CEO της Delta, ήταν σουτ της μπάλας στην εξέδρα, για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα, γιατι επίσης πραγματικότητα είναι ότι η εταιρία του δεν το αντιμετώπισε σωστά το πρόβλημα.

Γενικά αρπάζομαι πολύ δύσκολα, και φυσικά οι γνώσεις μου είναι άκρως περιορισμένες, ακόμα και στο θέμα που μιλάμε, αλλά όταν αντιμετωπίζω ανθρώπους που παρότι πραγματικά δεν έχουν ιδέα, έχουν και τουπέ, ξεφεύγω.

Συγνώμη απο τους υπόλοιπους για όλο αυτό, αλλά απο τον συγκεκριμένο, ουτε καν. Κανονικά θέλει τα διπλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Τα Mac είναι εξαιρετικό λειτουργικό σύστημα, είναι πολύ πιο σταθερό από τα Windows, έχει και αυτό τα προβλήματά του και είναι δύσκολα προσβάσιμο στους πολλούς γιατι είναι δεμένο με συγκεκριμένο hardware (με ελεύθερη εγκατάσταση ίσως είχαμε άλλα δεδομένα στη θέση του στην αγορά, αλλά και στη σταθερότητα του), αλλά ταυτόχρονα, δεν χρησιμοποιείται σε Servers, και αυτό είναι γεγονός.

Άρα που διαφέρει, αυτό που έγραψες από αυτό  που δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος της Delta και που τόσο τα έχεις πάρει κρανίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, papp0us είπε

δεν χρησιμοποιείται σε Servers, και αυτό είναι γεγονός.

Όπως έγραψα προηγουμένως και όπως έδειξε το πινακακι που έβαλες υπάρχει ακόμα server με Mac.

Γιατί αποκλείεις το γεγονός ο πρόεδρος της Delta να είχε γνωση αυτου του server?

Δεν ξέρω για πιο τουπέ μιλάς . Εγώ το μόνο που βλέπω είναι να γράφει κάποιος αν υπάρχει server σε Mac , να απαντάει μόνος του και 10 άσχετοι από κάτω να του κάνουν like.

Είπαμε ότι το Mac έγινε  γνωστό στους περισσότερους μετά το 2010 . Δικαιολογείται να μην ξέρουν. Όμως στην Αμερική τουλάχιστον γνωριζουν ότι υπήρχε Mac server που δουλεύει ακόμα και δεν κρασαρε, όπως επίσης γνωριζουν πολλά συστήματα που βασίζονται σε Mac. Αυτό το γνωρίζει και η ίδια Microsoft και δεν βγήκε να κράξει κανέναν από αυτούς που την κατηγορούν , ούτε να το παιξει ιστορία με τα Mac.

ΥΓ. Αν πρόσεξες μάλιστα εμμέσως πλην σαφώς υποστήριξε ότι δεν μπορεί να είναι σαν τα Mac λόγω ευρωπαϊκής ένωσης….

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άρα που διαφέρει, αυτό που έγραψες από αυτό  που δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος της Delta και που τόσο τα έχεις πάρει κρανίο?

Οτι ο CEO της Delta μιλούσε για συστήματα Servers, όχι για τον υπολογιστή του σπιτιού του. Στην περίπτωση δε που σύγκρινε τον υπολογιστή του σπιτιού του, με τους Servers, η δήλωση είναι ακόμα πιο λάθος απο οτι την υπολογίζω αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...