Προς το περιεχόμενο

Την οργή του επικεφαλής της Samsung προκάλεσε η τάση του τομέα κινητών να αντιγράφει την Apple


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 λεπτά πριν, mixalis2285 είπε

μην φοβάστε την αλήθεια γίνατε οι μαϊμού apple

βλέπεις τι καντράν είχες όλα τα χρονια πηγες και μου το έβαλες σε τετράγωνο πλαίσιο?

Εγώ είχα και έχω στρογγυλό καντράν, δεν μου ταιριάζει το τετράγωνο σε ρολόι. Πληρώνω πάντως όσο όσο για ένα τίμιο smartwatch σε οκτάγωνο πλαίσιο τύπου CasiOak για όσους ξέρουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια ειναι πως η Samsung έδειξε να ωριμάζει λίγο σχεδιαστικά τα τελευταία 2 χρόνια.
Τα galaxy εγιναν πιο όμορφα, οι κάμερες δεν έχουν εξογκώματα και δεν τραμπαλίζουν στα τραπέζια, είναι πιο στυλάτα και απλά στο μάτι απο ποτέ και οι κάτοχοι δεν νιώθουν παρωχημένοι χρησιμοποιώντας το προηγούμενο μοντέλο.
Ας ελπίσουμε ότι αυτο θα επηρεάσει και τον σχεδιασμό του υπερτετράγωνου Ultra .
Η ύπαρξη των flip και Fold επίσης δείχνει την διαφορετικότητα της εταιρίας.
Δεν καταλαβαίνω γιατί φρικαρε ο πρόεδρος αφού αυτός ήταν προφανώς ο στόχος της εταιρίας.

το ρολόι σίγουρα έχασε την ταυτότητα του... ειναι σαν προέκυψε από το ζευγάρωμα του apple watch με galaxy watch ...
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Nakis93 είπε

Άρα ίδια λουράκια. Οκ κατανοητό. Γιατί τα πλαίσια είναι η μέρα με τη νύχτα για όποιον έχει κάτω από 5 βαθμούς μυωπίας. Αλλά και πάλι κακόγουστο από την Samsung να αντιγράψει σε τέτοιο βαθμό ένα λουράκι που στην τελική είναι και άσχημο.

Πες το στον κύριο Λι της Samsung και σε όλους στο Ίντερνετ είτε  reviewers είτε απλοί tech fans που το σχολίασαν.

Όντας επί χρόνια πελάτης της Samsung , έχω να πω ότι έχει πέσει στα μάτια μου και χαίρομαι που άλλαξα σε Apple.  Το ξέρω ότι χέστ… η Samsung για να προλάβω σχετικά σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικο. Και η Apple αντιγράφει 30 χρόνια την Braun αλλά κανεις δεν παραπονιέται. Η αντιγραφή είναι καλή. Πιάνεις ένα κομμάτι και το πας παρακάτω. Δινεις τη δική σου πινελιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Volga said:

Αδικο. Και η Apple αντιγράφει 30 χρόνια την Braun αλλά κανεις δεν παραπονιέται. Η αντιγραφή είναι καλή. Πιάνεις ένα κομμάτι και το πας παρακάτω. Δινεις τη δική σου πινελιά.

Braun έχω ξυριστική μηχανή, φαντάζομαι και οι μισοί άντρες του insomnia. 

Δε μοιάζει με καμία συσκευή Apple. 😂

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζει λι τα παιδια δε κάνουνε το βλεπεις τοσα χρονια..δεν.

Τραβα πάρε κανα παλικαρακι απτο RD της LG μπας κ βγαλετε κανα τηλεφωνο που δε μοιάζει στα 5 προηγουμενα

2 ώρες πριν, gorge18 είπε

Δλδ ο πρόεδρος της Samsung Electronics δεν εχει ιδέα που κατευθύνετε η εταιρεία που είναι πρόεδρος; 

Οκ...

Α μη σου κανει εντυπωση. Η lg ειχε ετοιμο για κυκλοφορια το rollable κ απλα εκλεισαν πριν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος θα λένε ότι οποιοδήποτε στρογγυλό / τετράγωνο ρολόι ή οποιοδήποτε μακρόστενο κινητό, είναι αντιγραφή προϊόντος της Apple…

Κάπου έχετε ξεφύγει…

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί του τα buds είναι απαράδεκτα και τα προτιμούσα όπως ήταν πριν

Το ρολόι δεν με ενδιαφέρει δεν θα ξόδευα ποτέ χρήματα που κάνει ένα αξιοπρεπές ρολόι για να έχω χαζομάρα στο χέρι μου

Ελπίζω τα επόμενα buds πάντως να γίνουν όπως ήταν σε περίπτωση που χρειαστώ νέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το περισσότερο αστείο με την Samsung υπήρξε το (πετυχημένο για κάποιο καιρό) μαρκετινγκ της που έλεγε ότι iphone = άκρατος καπιταλισμός, σνομπ, πρόβατα, νδ και android = σοσιαλισμός, δημοκρατία, ψαγμένος καταναλωτής, επανάσταση, σύριζα. Μεγάλη επιτυχία και στην Ελλάδα βεβαιως βεβαιως που ψοφάμε για κάτι τέτοια κολοκοτρωναίικα (ή βελουχιώτικα αν είστε από τους άλλους).

Ιδεολογία στα smartphones  🤦

Επεξ/σία από Evangelos Anagnostou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...