Προς το περιεχόμενο

Συνεχίζεται η ραγδαία πτώση των πωλήσεων του Xbox


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
3 minutes ago, alpha1005 said:

Ας ασχοληθεί να φτιάξει τα Windows και ας αφήσει την Sony να πάρει επ'ωμου τις κονσόλες ..

Δεν είναι το ίδιο τμήμα έτσι κι αλλιώς, ούτε κόβει από τα windows για να "δώσει" στο Xbox. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν είναι το ίδιο τμήμα έτσι κι αλλιώς, ούτε κόβει από τα windows για να "δώσει" στο Xbox. 😛

Δεν γίνεται να θέλει να χώσει παντού την μύτη της όμως και να περιμένει σε όλα να είναι η καλύτερη  απ' όλους 😁

Ας αποδεχτεί ότι στις κονσόλες έχει χάσει .. 

(Εγώ σταμάτησα στο 360 και δεν ξανά πήρα )

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που τα παιχνίδια του βγαίνουν και στο PC τέλος. Θα έπρεπε να ακολουθήσουν τακτική X360 με exclusives για να πουλάνε κονσόλες.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα παντως. Πραγματικα αυτη η κονσόλα ειναι υπεροχη, αλλα ειναι και λογικο, καποιος που εχει χτισει μια βιβλιοθηκη σε play δεν την πεταει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Από τη στιγμή που τα παιχνίδια του βγαίνουν και στο PC τέλος. Θα έπρεπε να ακολουθήσουν τακτική X360 με exclusives για να πουλάνε κονσόλες.

Preach GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα και για αύξηση της τιμής τους στην Ιαπωνία, εκεί όπου υποτίθεται πως έγινε σοβαρή προσπάθεια να διεισδύσει το brand του Xbox καλύτερα από το παρελθόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας λες το αυτονόητο, μόνο οι τρελαμένοι microsoft fans επιμένουν να στηρίζουν την απόλυτη αποτυχία αυτής της κονσόλας. Πληρώνεις games pass, πληρώνεις κονσόλα, και δεν έχεις να παίξεις τίποτα απολύτως.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση την Nintendo το κόβω να μην ξαναβγούν κονσόλες μετά την επόμενη γενιά.
Πιο πιθανό είναι να βγει ένα κοινό hardware από κάποιο κατασκευαστή cpu/gpu (βλέπε AMD και handheld pc gaming) και η κάθε εταιρεία ανάπτυξης/ παραγωγής παιχνιδιών (Sony, Microsoft, Epic κλπ) να έχει τη δική της πλατφόρμα/ εφαρμογή βιβλιοθήκης παιχνιδιών.
Το αμέσως επόμενο σενάριο που θα παιχτεί κάποια στιγμή (δυστυχώς) είναι το online streaming παιχνιδιών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

Εντελώς άκυρη σύγκριση, πόσο είσαι 16 χρόνων;  

PC με κόστος όσο το XBOX ή το PS5 δεν ανοίγει ούτε minesweeper. 

Οπότε πάμε παρακάτω.

Τί ψάχνεις τώρα να βρεις και εσύ, λογική στο insomnia? 😂

GMSzvvybQAArbrU.png

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

επίσης η Microsoft ποντάρει στο gamepass.

 

6 ώρες πριν, 360kias είπε

Για τσέκαρε ποσό άνοδο έχει το gamepass και μετέφρασε το λίγο 

1η φορα βλεπω συνδρομητικο μοντελο να ανακοινωνει τον ιδιο αριθμο συνδρομητων σε 2 ξεχωριστες χρονιες. Ανυπομονω το "νεο" νουμερο του 2024. Μην τσιμπατε απο το MAU που ανακοινωθηκε και ειναι 500mil. Ακομα και το δωρεαν warzone να ανοιξω στο battle.net, θα προστεθω και εγω σε αυτο το νουμερο ενεργων χρηστων ;) 

image.png.dc424a37c7d19d547f2214e67177eedf.png

image.png.818a3cc922c3b3df7cc968111cc2e9de.png

edit: τελικα αυξηθηκε το 2024. Βεβαια, οπως αναφερει το νουμερο αυτο αφορα αυξηση 2 ετων, οχι 1

image.png.d3a1cf4f331a18ccc3616fe1a996b826.png

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κλάματα ηταν αυτη η γενιά.

Αν ο Spencer βγει χωρις απόλυση μετα απο αυτο το φιάσκο δεν τον νικάει τιποτα τον βλέπω χαλαρα CEO της Microsoft 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alpha1005 είπε

Ας ασχοληθεί να φτιάξει τα Windows και ας αφήσει την Sony να πάρει επ'ωμου τις κονσόλες ..

Τι να πάρει ; 150 μύρια το σουίτς ...ξέρω ..μπλα μπλα ..μπλα ..150 μύρια...κονσόλες .σχεδόν δύο δις παιχνίδια ...τι ακριβώς θα πάρει η Σόνυ ;

5 ώρες πριν, fanourisfz6 είπε

σιγα μην περιμενει κερδη απο κονσολες μικρο ποσοστο στα υπολοιπα τρελα λεφτα.......

Από τις κονσόλες και οι Σόνυ και ΜΣ χάνουν ...τις πουλάνε με ζημιά .

6 ώρες πριν, svartevarg είπε

Με εξαίρεση την Nintendo το κόβω να μην ξαναβγούν κονσόλες μετά την επόμενη γενιά.
Πιο πιθανό είναι να βγει ένα κοινό hardware από κάποιο κατασκευαστή cpu/gpu (βλέπε AMD και handheld pc gaming) και η κάθε εταιρεία ανάπτυξης/ παραγωγής παιχνιδιών (Sony, Microsoft, Epic κλπ) να έχει τη δική της πλατφόρμα/ εφαρμογή βιβλιοθήκης παιχνιδιών.
Το αμέσως επόμενο σενάριο που θα παιχτεί κάποια στιγμή (δυστυχώς) είναι το online streaming παιχνιδιών.

Για την ΜΣ το έχω στάνταρ .για την Σόνυ δεν ξέρω. Ακόμα μια γενιά σίγουρα την έχει.Αν εξεγέρσεις την Ν . Οι άλλοι δεν έχουν καν αποκλειστικά παιχνίδια .το πας το έχεις στον υπολ .και σχεδόν όλα του πσ5 βγήκαν πορτ σε υπολ .

12 ώρες πριν, Arkin είπε

E λογικο οταν η διαφορα με pc ειναι η παρακατω τι να σου κανει

1029a91b1f9ac8b57f5c114d8d8a3199.jpg

Αυτό φίλε μέχρι το 1995 ..μετά το πσ3 δεν είχε και δεν έχει να ζηλέψει η κονσόλα σε γραφικά . Και μην το πάμε παρακάτω ..εδώ και χρόνια πορτ από κονσόλες τρώμε στον υπολογιστή ....με 500 που κάνει μια κονσόλα ..αν φτιάξεις υπολογιστή θα είναι αρκετός να βλέπεις τα παιχνίδια στο ..γιου τιουμπ .όχι να τα παίζεις ..την καλημέρα μου .

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Arkin είπε

E λογικο οταν η διαφορα με pc ειναι η παρακατω τι να σου κανει

1029a91b1f9ac8b57f5c114d8d8a3199.jpg

Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι τα γραφικα ειναι καλυτερα στο PC, ομως οι cheaters στο FIFA ας πουμε(θεατης ειμαι) ειναι μεγαλο προβλημα στο PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω φτιαξει με περιπου το ιδιο κοστος pc που με μια παλιοτερης γενιας μτχ καρτα απαφτονει το box . Anyway υπαρχουν και scripts τωρα για πρωτη φορα ας πουμε tinkering και των box οποτε τα εχω βγαλει offline παρατημενα ετσι και αλλιως .... με φιφες και cod δεν ασχολουμαι ειναι για παιδακια και παντα ειχαν θεματα με cheaters

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...