Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Watch Ultra Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Voodooman said:

Το 10 atm (όπως και το 100m water resistant) είναι τυποποίηση, δεν δείχνει μέχρι ποιο βάθος πάει το ρολόι. Όποια ρολόγια είναι πιστοποιημένα για 100m  ή 10atm, είναι πιστοποιημένα μέχρι για snorkeling.

@Tasman, ποιο Garmin αντέχει 1-2 μήνες;

 

κατηγορια ηξερα οτι επιαναν τα 100m που δεν ηταν μετρα και οχι τις ατμοσφαιρες.

τωρα που ειδα σε  wikipedia  τα διαχωριζουν σε diver 100m και water resistant 100m. tragic τελειως.ενα πραγμα και δεν μπορει να γινει σωστο  classification. και τελειως χαζο να μιλας για μετρα και ειδικα για ατμοσφαιρες και να εννοεις οτι να νε. το iwatch βεβαια νομιζω ηταν και για recreational diving.  αφησε την samsung πισω.οχι βεβαια οτι θα χρησιμοποιουσα  iwatch για καταδυσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2024 στις 11:51 ΜΜ, Nvidiaman είπε

Σιγα το θεμα ρε παιδια πια με αυτη τη μπαταρια. Που μενετε στα ΗΜΙΑ και θελετε 1 μηνα φορτιση. Ελεος δηλαδη. Βαλτο να φορτισει πριν κοιμηθεις και ολα καλα.

Αν θέλεις ομως να σου καταγραφει τον υπνο δεν γίνεται να το φορτίζεις κάθε βράδυ οπως είναι ωραίο να μπορείς να φύγεις εν σαββατοκύριακό χωρίς τον φορτιστή του ρολογιού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2024 στις 6:21 ΜΜ, TasMan είπε

Με το που βλέπω γενικά σε smartwatches αυτονομία 2-4 μέρες απλά σταματάω να διαβάζω. Garmin με 1-2 ΜΗΝΕΣ αυτονομία και δεν κοιτάζω πίσω!

Το ιδιο και εγω με τα ταξιδια στο διαστημα που κανω χρειαζομαι μηνες μεχρι να εισελθω στην γηινη ατμοσφαιρα. Οποτε χρειαζομαι ρολοι που να κρατα ΧΡΟΝΟ. Αλλιως πλεμπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω άλλο να μου μετράνε τον ύπνο τα βήματα την αναπνοή την χοληστερίνη και ότι άλλο σκεφτούν. Τα παράτησα μετά από χρόνια και ηρέμησα. 

Το είπα και ξελαφρωσα. Σας μερσω.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/8/2024 στις 5:29 ΜΜ, kodorevi8ulis είπε

επίσης κάντε μια λίστα με το τι είναι smartwatch και τι όχι , να ξέρουμε , μην θίγουμε την μπαταρία τους τζάμπα :)

Παρε ενα με wear os ρολοι κ θα καταλαβεις τι ειναι smartwatch,τι απλο pager ειδοποιησεων κ τι αθλητικο ρολοι.

Το smartwatch βλεπεις στελνεις πληρη μειλ,εχει gboard με φωνητικη πληκτρολογηση,βαζεις εφαρμογες απο playstore πχ whatsup κ στελνεις ηχογραφημενα ηχητικα σαν να τσαταρεις απτο κινητο σου,η πληκτρολογεις με τη φωνη. βαζεις shazam κ σου βρισκει τραγουδια. Περνας μεσα φωτο κ τραγουδια. Εχει browser κ βλεπεις youtube..θες κ αλλα?😅Βασικα ειναι κατα 80% ενα κινητο στον καρπο σου περιοριζεται μονο απο τη φαντασια των προγραμματιστων που για καποιο λογο τα εχουν παραμελημενα.

Τα υπολοιπα ρολογια που κρατανε 2 βδομαδες μπαταρια δε κανουν ουτε το 1/3. Τα αθλητικα ρολογια ειναι σα τα Casio που ειχαμε στο δημοτικο μονο που μετρανε κ καρδια😁κ κατι αλλα για να τους παιρνουν τα λεφτα.😁εννοειται με αυτη την οθονη κραταει η μπαταρια 2 χρονια κ γω στο κομπιουτερακι καθε τοσο την αλλαζω😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί να τα έχεις όλα αυτά όταν ακόμα και στην τουαλέτα κουβαλάς το smartphone σου?

1 λεπτό πριν, magicnumbers είπε

 

Το smartwatch βλεπεις στελνεις πληρη μειλ,εχει gboard με φωνητικη πληκτρολογηση,βαζεις εφαρμογες απο playstore πχ whatsup κ στελνεις ηχογραφημενα ηχητικα σαν να τσαταρεις απτο κινητο σου,η πληκτρολογεις με τη φωνη. βαζεις shazam κ σου βρισκει τραγουδια. Περνας μεσα φωτο κ τραγουδια. Εχει browser κ βλεπεις youtube..θες κ αλλα?😅Βασικα ειναι κατα 80% ενα κινητο στον καρπο σου περιοριζεται μονο απο τη φαντασια των προγραμματιστων που για καποιο λογο τα εχουν παραμελημενα.

Τα υπολοιπα ρολογια που κρατανε 2 βδομαδες μπαταρια δε κανουν ουτε το 1/3. Τα αθλητικα ρολογια ειναι σα τα Casio που ειχαμε στο δημοτικο μονο που μετρανε κ καρδια😁κ κατι αλλα για να τους παιρνουν τα λεφτα.😁εννοειται με αυτη την οθονη κραταει η μπαταρια 2 χρονια κ γω στο κομπιουτερακι καθε τοσο την αλλαζω😁

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

και γιατί να τα έχεις όλα αυτά όταν ακόμα και στην τουαλέτα κουβαλάς το smartphone σου?

 

Γιατι παιρνει 4G esim κ μπορεις να αφησεις το κινητο σπιτι κ να πας για τρεξιμο πχ. Η να πεταχτεις σουπερμαρκετ η μια δουλεια μονο με το ρολοι να πληρωσεις μαυτο. Μπορεις να τοχεις να φορτιζει διχως νασαι απο πανω του. Σου δινει μια μορφη αποσυνδεσης διχως να χασεις επαφη σε χρησιμες πληροφοριες,ενα sms μια κληση ενα μειλ.

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

το 99% έχει χωρίς esim οπότε?

Μη το λες ξερω πολλούς που εχουν περασμενη esim.Στη τελικη ειναι τι θες απο ενα ρολοι. Αν θες ναχει νοημα ύπαρξης κ οχι ενα pager που σκαει ειδοποίηση κ δεν ξερεις αν ειναι σμς μεσεντζερ η μειλ επειδη δεν υποστηριζει ουτε καν τα εικονιδια τους πας για wear os. Αν θες να μιλας οπως οδηγας κ μονο σου κάνει ενα πιο απλο.

Ενας αλλος λογος ειναι οτι τα τηλεφωνα εχουν γινει μεγαλα πλεον κ δε γινεται να τα κρατας συνέχεια στο χερι η να το βγαζεις απτη τσεπη για καθε χαχα η ειδοποίηση που σου στέλνουν. Εκει κούμπωσε το smartwatch.

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Μη το λες ξερω πολλούς που εχουν περασμενη esim.Στη τελικη ειναι τι θες απο ενα ρολοι. Αν θες ναχει νοημα ύπαρξης κ οχι ενα pager που σκαει ειδοποίηση κ δεν ξερεις αν ειναι σμς μεσεντζερ η μειλ επειδη δεν υποστηριζει ουτε καν τα εικονιδια τους πας για wear os. Αν θες να μιλας οπως οδηγας κ μονο σου κάνει ενα πιο απλο.

Ενας αλλος λογος ειναι οτι τα τηλεφωνα εχουν γινει μεγαλα πλεον κ δε γινεται να τα κρατας συνέχεια στο χερι η να το βγαζεις απτη τσεπη για καθε χαχα η ειδοποίηση που σου στέλνουν. Εκει κούμπωσε το smartwatch.

Επιμένω στο ποσοστό αλλά τεσπα.

Εγώ θεωρώ καψονι να κάνω πράγματα στην οθόνη του ρολογιού που μπορώ πολύ εύκολα να κάνω στο κινητό που έχω πάντα μαζί μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Επιμένω στο ποσοστό αλλά τεσπα.

Εγώ θεωρώ καψονι να κάνω πράγματα στην οθόνη του ρολογιού που μπορώ πολύ εύκολα να κάνω στο κινητό που έχω πάντα μαζί μου. 

Δεν το αντικαθιστα ειναι ενα συμπληρωμα. Με τη ορουποθεση οτι εχεις ενα αλφα ευρος γεγονότων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...