Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογές για torrents και για διαδικτυακά ραντεβού, καταφθάνουν στα ευρωπαικά iPhone


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξερω οτι οσοι την εφαγαν με το predator iphone ειχαν. Επισης παμπολλοι με αιφον πατανε να παρουνε την επιστροφη φορου η την κληρονιμια του 1 εκ ευρω.

Δηλαδη κανεις δεν καθεται να κανει εφαρμογη να σε κλεψει αφου η βλακεια ειναι σε αφθονια. Οι καλοι χακερς θα κανουν το πρεντατορ που δεν το πιανει τιποτα και θα στοχευσουν σε σοβαρες παρανομιες, μεγαλα ποσα κρυπτο, βιομηχανικη κατασκοπεια και οχι τον καθε γιδοβοσκο. Οποτε μην φοβαστε. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αφού έχετε άποψη χωρίς να ενδιαφέρεστε πραγματικά.

Εσείς πρέπει να ξεκολλήσετε.

εσύ εχεις βγάλει ενδιαφερομετρο για το πόσο με ενδιαφέρει;

ρε τι τραβαμε

Επεξ/σία από somt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, NickTG είπε

Το δικό μου δεν έχει google.

Μέχρι τώρα μια χαρά δουλεύει. 

Δεν έγραψα μόνο αυτό...

Πάρε ένα Google android κινητό, βγάλε τις υπηρεσίες της google αν μπορείς και κάντο να δουλέψει σωστά. Το να πάρεις ένα  κινητό και να περάσεις AOSP custom rom το ξέραμε.

Αν τα καταφέρεις να μου τρυπήσεις τη μύτη...

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Χαίρομαι που αναφέρεσαι στο κινητό μου!

Αν είναι android πες μου μοντέλο και custom rom.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, cat1967 said:

Εγω ξερω οτι οσοι την εφαγαν με το predator iphone ειχαν. Επισης παμπολλοι με αιφον πατανε να παρουνε την επιστροφη φορου η την κληρονιμια του 1 εκ ευρω.

Δηλαδη κανεις δεν καθεται να κανει εφαρμογη να σε κλεψει αφου η βλακεια ειναι σε αφθονια. Οι καλοι χακερς θα κανουν το πρεντατορ που δεν το πιανει τιποτα και θα στοχευσουν σε σοβαρες παρανομιες, μεγαλα ποσα κρυπτο, βιομηχανικη κατασκοπεια και οχι τον καθε γιδοβοσκο. Οποτε μην φοβαστε. 

Μου είχαν λείψει αυτά τα επιστημονικά επιχειρήματα και δεδομένα! 😛 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hellghan είπε

Έχει πολλά κλειστά πράγματα που είναι καθαρά θέμα θέσης και όχι ασφάλειας.

Bluetooth//NFC//Store// Emulators

Αυτό με την καραμέλα ότι δεν είμαστε κάτοχοι Apple πρέπει να το σταματήσετε. 

Πουθενά δεν την επηρεάζει όπως δεν την επηρεάζει και στο Android. 

Το Android είναι ίδιο με το iphone αν το λειτουργήσεις με το ίδιο σκεπτικό. Απλα μπορείς να κατεβάσεις ένα apk και να το κάνεις εγκατάσταση αφού δεχθείς 2 φορές το ρίσκο.

Πραγματικά δεν το έχω κάνει ποτέ στο κινητό μου.

Έχει βολέψει όμως σε πελάτες για κάτι παλιά κινητά που δεν μπαίνουν ενημερώσεις απο το Google Store.

ΤΙ σε πειράζει εσένα αν συνεχίζεις να κάνεις το ίδιο πράγμα όπως κάνεις τώρα;

Η Apple θα χάσει ποσοστό απο το 30% εσυ τι χάνεις; 

Γιατί έχεις την ψευδαίσθηση ότι αυτά στο Google android είναι ανοικτά; 

Bluetooth//NFC//Store, όλα κλειστά εκτός από τους Emulators.

Η Google αντικαθιστά ορισμένα αρχεία συστήματος που σχετίζονται με λειτουργίες όπως το WiFi, το Bluetooth, τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και το NFC. Αυτές οι αλλαγές επιτρέπουν στη Google να ενσωματώσει δικές της υπηρεσίες και εφαρμογές, προσθέτοντας λειτουργίες και δυνατότητες που δεν υπάρχουν στο βασικό AOSP.

Να αγοράσετε iphone, να αποκτήσετε πραγματική γνώση για το θέμα και μετά να έχετε άποψη.

Δεν είναι το ίδιο με το iphone αν το λειτουργήσεις με το ίδιο σκεπτικό. Καμία σχέση. Σε επίπεδο ασφάλειας είναι καλύτερο γιατί έχει μακράν λιγότερα περιστατικά malware από το store. Δεν τρέχουν στο παρασκήνιο ένα σωρό εφαρμογές που δίνουν μάχες ποια θα σου πρωτοπάρει τα δεδομένα και η συνολική εμπειρία είναι ανώτερη.

Τέλος, δε με νοιάζει τί χάνει ή τι κερδίζει η Apple. Έχω μπει στη λογική "τί δίνω, τί παίρνω και πόσο με ενδιαφέρει να το πάρω σε σχέση με αυτά που δίνω". Κοινώς: δε με νοιάζει να πληρώσω, θέλω να δουλεύει σωστά. Η Apple έχει αποδείξει ότι είναι η ικανότερη στο χώρο των κινητών να διαχειριστεί ένα store. Ας πληρωθεί. 

 

4 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Είναι η εκδοχή που ψηφίστηκε από την ΕΕ, τεκμηριώνεται με ολόκληρο νομικό κείμενο και για το ίδιο θέμα ερευνάται η Apple σε πολλά μέρη του πλανήτη. Συγγνώμη που το "πάτε στο Android, iOS για πάντα κλειστό" δεν αποτελεί σοβαρότερο επιχείρημα για κάτι άλλο πέρα από συζήτηση console wars 15χρονων

Δεν τεκμηριώνεται. Ξεκάθαρα αυθαιρετεί και δεν είναι η πρώτη φορά που κάνει λάθος επιλογές. Ο υπόλοιπος κόσμος δε συμφωνεί.

Στη μέχρι τώρα συζήτηση το μόνο που βλέπω είναι "ανοίγουμε το store και μπορείτε να κατεβάσετε torrents (πρακτικά παράνομο) και stremio (ομοίως παράνομο)". Αυτό βλέπω από τα σχόλια των "υπέρμαχων της ελευθερίας του iphone"... Επαναστάτες...

Σε ένα σωστότερο κόσμο, όπου η πειρατεία θα τιμωρούνταν πραγματικά και άμεσα δε θα ασχολούνταν κανένας. Κανένας από τους χρήστες του iphone δε νοιάζεται γι αυτά και ξέρεις γιατί; Δεν τα είχε ποτέ και δεν του έλειπαν. Δεν ήθελε να τα έχει. 

Άρα γιατί όλη αυτή η φασαρία; Για την πειρατεία. Sorry, αλλά δε θα συμφωνήσω μαζί σου ποτέ όταν μιλάς για κάτι παράνομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μου είχαν λείψει αυτά τα επιστημονικά επιχειρήματα και δεδομένα! 😛 

Μην ανησυχεις δεν ασχολειται κανεις μαζι σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω οταν ειχα το iMac και κατοπιν το Mac mini ειχε παρει φωτια το Transmittion μου εβγαζε την παρανομια η Apple... ουτε καν πλησιασα σε αυτο το επιπεδο με Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Πάντως για να πούμε και κάτι επί της ουσίας, προσωπικά πιστεύω πως αν ολα αυτά θα έθεταν σε πραγματικό κίνδυνο βασικά στοιχεία και χαρακτηριστικά του λειτουργικού της Apple, θα αποφάσιζε η ίδια να αποσυρθεί από την ΕΕ... 

Μα φυσικά, άλλωστε το μήλο είναι μια εταιρεία που ενδιαφέρεται πραγματικά για τον καταναλωτή. 

Όπως όλες οι άλλες 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, cat1967 said:

Μην ανησυχεις δεν ασχολειται κανεις μαζι σου. 

Ναι μωρε Κλάιν.
 

Τώρα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την ΕΥΠ. Μου έλεγαν πως η διαφορά στα θύματα είναι πως στα iPhones έπρεπε να πατήσει κάπου ο χρήστης πρώτα ενώ  στο android άκουγαν by default, χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσουν κάτι! 😛 

Η μόνη δυσκολία που είχαν ήταν με όσους φορούσαν αλουμινόχαρτο στο κεφάλι τους! 

5 minutes ago, Razgriz said:

Μα φυσικά, άλλωστε το μήλο είναι μια εταιρεία που ενδιαφέρεται πραγματικά για τον καταναλωτή. 

Όπως όλες οι άλλες 😉

Για τα κέρδη της και τις ζημιές ενδιαφέρεται. Και αν αυτά κινδύνευαν, άνετα θα θυσίαζε την αγορά της Ευρώπης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ναι μωρε Κλάιν.
 

Τώρα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την ΕΥΠ. Μου έλεγαν πως η διαφορά στα θύματα είναι πως στα iPhones έπρεπε να πατήσει κάπου ο χρήστης πρώτα ενώ  στο android άκουγαν by default, χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσουν κάτι! 😛 

Η μόνη δυσκολία που είχαν ήταν με όσους φορούσαν αλουμινόχαρτο στο κεφάλι τους! 

Για τα κέρδη της και τις ζημιές ενδιαφέρεται. Και αν αυτά κινδύνευαν, άνετα θα θυσίαζε την αγορά της Ευρώπης. 

Η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 20-25% του τζίρου του μήλου. 

Έχω αμφιβολίες ότι θα έκανε αυτό που λες. 

Το πραγματικό ερώτημα είναι κατά πόσο όντως αλλάζει κάτι ριζικά στα ευρωπαϊκά μήλα. 

Όσο εύκολα λες εσύ ως χρήστης ότι σε ανησυχεί ότι κάτι θα αλλάξει, τόσο εύκολα θα πει κάποιος στο αντίθετο στρατόπεδο πως δεν αλλάζει κάτι. 

Κανένας από εμάς δεν είναι μηχανικός στο μήλο ώστε να απαντήσει πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, somt είπε

εσύ εχεις βγάλει ενδιαφερομετρο για το πόσο με ενδιαφέρει;

ρε τι τραβαμε

Αυτό ρωτάω: γιατί σε ενδιαφέρει;

Μέχρι τώρα οι απαντήσεις είναι: "πειρατεία" και "εσενα τί σε νοιάζει;"

Μες στο επιχείρημα είστε...:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Dimitris_1981 said:

Το point με την Φεράρι ήταν το discrimination και πως αδιαφορεί η ΕΕ όταν αφορά δικά της παιδιά.

Επειδή αναφέρεται πράγματα που είστε άσχετοι. Δεν απαγορεύει σε κανένα να μεταπωλησει τα προϊόντα της εκτός από τα μη street leagal μοντέλα που με τη πώληση βάζει όρο να έχει πρώτη την oprion αγοράς αν θες να πουλήσεις. Και όχι δεν κάνει discrimination, τα κομμάτια που παράγει είναι τόσο λίγα σε σχέση με τη ζήτηση που πραγματικά δεν προλαβαίνει. Πάει καθαρά πρώτα σε πρώην πελάτες της και ότι μείνει μπαίνει σε λίστα αναμονής. Το ίδιο ακριβώς μοντέλο ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι κατασκευαστές αντιστοίχων αυτοκινήτων. Μόνο στα πιο μαζικής παραγωγής δεν το πράττουν όλοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αυτό ρωτάω: γιατί σε ενδιαφέρει;

Μέχρι τώρα οι απαντήσεις είναι: "πειρατεία" και "εσενα τί σε νοιάζει;"

Μες στο επιχείρημα είστε...:D

σου έχουν απαντησει ολοι αλλα φαντάζομαι αναδουλειες στο λογιστήριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Razgriz said:

Η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 20-25% του τζίρου του μήλου. 

Έχω αμφιβολίες ότι θα έκανε αυτό που λες. 

Το πραγματικό ερώτημα είναι κατά πόσο όντως αλλάζει κάτι ριζικά στα ευρωπαϊκά μήλα. 

Όσο εύκολα λες εσύ ως χρήστης ότι σε ανησυχεί ότι κάτι θα αλλάξει, τόσο εύκολα θα πει κάποιος στο αντίθετο στρατόπεδο πως δεν αλλάζει κάτι. 

Κανένας από εμάς δεν είναι μηχανικός στο μήλο ώστε να απαντήσει πραγματικά.

Δεν λέω πως θα το έκανε για να πει «να και εγώ», αλλά μόνο στην περίπτωση που θα κινδύνευε να χάσει περισσότερα από αυτά που αντιστοιχούν στον τζίρο από την Ευρώπη! Απίθανο σενάριο προφανώς αλλά αν παρακολουθήσεις μερικές συνελεύσεις αυτής της επιτροπής στην ΕΕ, θα τραβάς τα μαλλιά σου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, somt είπε

σου έχουν απαντησει ολοι αλλα φαντάζομαι αναδουλειες στο λογιστήριο

Ταυτοχρονα κάνω αιτήσεις για vouchers παιδιών και έχω και υπαλλήλους. Εσύ φαντάζομαι πνίγεσαι...

Παρόλα αυτά, όταν γίνεις εργοδότης μου με ρωτάς, αλλιώς δε σου δίνω λογαριασμό.

Για λέγε τη δική σου απάντηση στο θέμα... Μέχρι πριν από λίγα μηνύματα άλλα σου έγραφα και άλλα απαντούσες. Δεν ήσουν καν εντός θέματος... 

Ζητάς και τα ρέστα... Θράσος... Μου αρέσει, αλλά ταυτόχρονα δεν πιάνει πάντα. 

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...