Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογές για torrents και για διαδικτυακά ραντεβού, καταφθάνουν στα ευρωπαικά iPhone


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι και τοσο ευκολο να χωνεψεις οτι η καραμελα της ασφαλειας τοσων χρονων παει κουβα... τωρα θα πιουν ολο το πικρο ποτηρι.

Και μην ακουσω κανα επιχειρημα οτι αν θελουμε το βαζουμε γιατι και εμεις αν θελουμε κατεβαζουμε στο Android...

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Τα torrents υπόψιν είναι νόμιμα. Το υλικό είναι υπό εξέταση. Και στο Google drive μπορεί να ανεβάσουν παράνομο υλικό. 

Είναι νόμιμα, αλλά χρησιμοποιούνται με παράνομο τρόπο. Δεν είμαστε 5χρονα... 

Πόσα από αυτά, που κατεβαίνουν μέσω torrents, είναι νόμιμα; 0,1%; 1%; Άρα χρησιμοποιούνται για διακίνηση παράνομου υλικού.

Για διακίνηση νόμιμου υλικού υπάρχουν πολλοί άλλοι τρόποι. Πχ το Google drive, το wetransfer και ένα σωρό άλλα που υπάρχουν και τώρα σε iphone.

Στο Gdrive ανα ανεβάσεις παράνομο υλικό έχεις συνέπειες από τη Google. Σε torrent όχι.

11 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Όχι, δεν θα κάνεις λογικά άλματα, θα πεις εσένα που δουλεύεις μόνο μέσω Apple Store που σε επηρεάζει η αλλαγή αυτή

Λογικό άλμα κάνεις εσύ. Θέλεις να αλλάξει κάτι, αλλά δεν λες το γιατί. Βάζεις εμένα στην λογική να αποδείξω γιατί εσύ θέλεις ή όχι να το άλλαξεις;

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tlykog said:

Στο Gdrive ανα ανεβάσεις παράνομο υλικό έχεις συνέπειες από τη Google. Σε torrent όχι.

Ναι τρομερές, σου κλείνουν το ένα edu Gdrive και αγοράζεις άλλο, στα torrents που φαίνεται η IP στο swarm και πέφτουν copyright letters στους ISP μόνο 1000€ πρόστιμο έχει σε χώρες όπως η Γερμανία. Εμ δεν ξέρετε ένα θέμα, εμ έχετε και ισχυρή γνώμη πάνω σε αυτό.

 

Δεν με ενδιαφέρει τι γράφεις για να μην απαντήσεις στο τι σε επηρεάζει εσένα, σε πειράζει να γράψεις ΤΙΠΟΤΑ και γράφεις 50 άσχετες αμπελοφιλοσοφίες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Δεν ειναι και τοσο ευκολο να χωνεψεις οτι η καραμελα της ασφαλειας τοσων χρονων παει κουβα... τωρα θα πιουν ολο το πικρο ποτηρι.

Και μην ακουσω κανα επιχειρημα οτι αν θελουμε το βαζουμε γιατι και εμεις αν θελουμε κατεβαζουμε στο Android...

Το μεγαλύτερο κενό ασφαλείας είναι ο χρήστης.

Η Apple περιόριζε τις επιλογές που θα μπορούσαν να θέσουν σε κίνδυνο την ασφάλειά του και παράλληλα εξασφαλιζε την ποιότητα και την ασφάλεια των εφαρμογών στο store της. 

Προφανώς δεν έκανε κάποιο μαγικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tlykog said:

Η Apple περιόριζε τις επιλογές που θα μπορούσαν να θέσουν σε κίνδυνο την ασφάλειά του και παράλληλα εξασφαλιζε την ποιότητα και την ασφάλεια των εφαρμογών στο store της.

Να μην χρησιμοποιείς αόριστο και αλλοιώνεις τα δεδομένα για να κάνεις το λογικό άλμα που σε συμφέρει, εξασφαλΙΖΕΙ τις εφαρμογές στο store της, τίποτα δεν αλλάζει σε αυτό, δεν θα μπουν πειρατικά torrents στο app store ξαφνικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Το μεγαλύτερο κενό ασφαλείας είναι ο χρήστης.

Η Apple περιόριζε τις επιλογές που θα μπορούσαν να θέσουν σε κίνδυνο την ασφάλειά του και παράλληλα εξασφαλιζε την ποιότητα και την ασφάλεια των εφαρμογών στο store της. 

Προφανώς δεν έκανε κάποιο μαγικό.

Εσύ νομίζεις ακόμα ότι θα κάτσει να γράψει κάποιος εφαρμογή για να την βάλεις και να σου κλέψει τα λεφτά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Ναι τρομερές, σου κλείνουν το ένα edu Gdrive και αγοράζεις άλλο, στα torrents που φαίνεται η IP στο swarm και πέφτουν copyright letters στους ISP μόνο 1000€ πρόστιμο έχει σε χώρες όπως η Γερμανία. Εμ δεν ξέρετε ένα θέμα, εμ έχετε και ισχυρή γνώμη πάνω σε αυτό.

 

Δεν με ενδιαφέρει τι γράφεις για να μην απαντήσεις στο τι σε επηρεάζει εσένα, σε πειράζει να γράψεις ΤΙΠΟΤΑ και γράφεις 50 άσχετες αμπελοφιλοσοφίες;

Το ξέρουμε βρε γνώστη... Είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν VPNs, PeerBlock, Ιδιωτικοί Trackers, Κρυπτογραφημένοι Torrents, Δημιουργία Ψεύτικων IP Διευθύνσεων κτλ... Άμα είσαι γνώστης...

Αυτό για τη Γερμανία είναι νέο από την εποχή που ο Παρθενώνας ήταν γιαπί... Φρέσκα νέα μας φέρνεις βρε γνώστη...:D

H Google, από την άλλη θα σου κάνει τη χάρη να μη δώσει τα στοιχεία σου στις αρχές αν εντοπίσει παράνομο υλικό... γιατί σε αγαπάει... Καλως ήρθες στη νεραϊδοχώρα...

https://www.engadget.com/authorities-reportedly-ordered-google-to-reveal-the-identities-of-some-youtube-videos-viewers-140018019.html

Αμπελοφιλοσοφίες γράφεις εσύ. Είσαι υπέρ του να αλλάξει μία εταιρεία την πολιτική της, αλλά ΔΕΝ είσαι πελάτης της. Πιθανόν δε σε ενδιαφέρει να γίνεις κιόλας... Έχω γράψει μέχρι τώρα ένα σωρό πράγματα και εσύ δεν έχεις γράψει ΤΙΠΟΤΑ πραγματικά.

Θέλεις να αλλάξει κάτι, αλλά δε λες γιατί. ΕΣΕΝΑ τί σε πείραζε μέχρι σήμερα δε μας είπες. Γιατί θέλεις να μην υπάρχουν 2 ξεκάθαρες επιλογές; Ανοικτό λειτουργικό (... ο Θεός να το κάνει...) και κλειστό λειτουργικό. 

Έχω να σου γράψω αρκετά επιχειρήματα. Τα έχω ξαναγράψει σε παλιότερα θέματα. Ποτέ όμως δε διάβασα κάποιο επιχείρημα από τους "υπέρμαχους της ελευθερίας των iphones" (που εκτός εξαιρέσεων δεν είναι κάν κάτοχοι των συσκευών), εκτός του ότι δε μπορούν να ασκήσουν το δικαίωμά τους στη χρήση παράνομου υλικού, το οποίο υπάρχει μόνο μέσα στο κεφάλι τους...

Δηλώνουν ότι δεν είναι πελάτες της εταιρείας, αλλά τους νοιάζει... Ένας εξ αυτών με ρώτησε, εμένα που ΕΙΜΑΙ πελάτης, τί με νοιάζει, αντί να ρωτήσει τον εαυτό του τί τον νοιάζει... Fuck logic...:D 

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Να μην χρησιμοποιείς αόριστο και αλλοιώνεις τα δεδομένα για να κάνεις το λογικό άλμα που σε συμφέρει, εξασφαλΙΖΕΙ τις εφαρμογές στο store της, τίποτα δεν αλλάζει σε αυτό, δεν θα μπουν πειρατικά torrents στο app store ξαφνικά

Μπορούμε να το πάμε από την αρχή? Γιατί να μην υπάρχουν δυο επιλογές? Ένα κλειστού τύπου λειτουργικό και ένα ανοικτού και να κάνει ο κάθε ένας καταναλωτής την επιλογή του?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Να μην χρησιμοποιείς αόριστο και αλλοιώνεις τα δεδομένα για να κάνεις το λογικό άλμα που σε συμφέρει, εξασφαλΙΖΕΙ τις εφαρμογές στο store της, τίποτα δεν αλλάζει σε αυτό, δεν θα μπουν πειρατικά torrents στο app store ξαφνικά

Το άρθρο το διάβασες ή μπα;..

Μια χαρά θα μπουν torrent σε altsrtore, γιατί η χρήση τους είναι grey area νομικά. Επιτρέπονται όταν δε χρησιμοποιούνται για διακίνηση παράνομου υλικού... Για το 0,00001% των περιπτώσεων δηλαδή...

39 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Εσύ νομίζεις ακόμα ότι θα κάτσει να γράψει κάποιος εφαρμογή για να την βάλεις και να σου κλέψει τα λεφτά. 

 

Το θέμα είναι να μου πεις τί νομίζεις εσύ. Τι δική σου γνώμη γράφεις. Τη δική μου τη γράφω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μπορούμε να το πάμε από την αρχή? Γιατί να μην υπάρχουν δυο επιλογές? Ένα κλειστού τύπου λειτουργικό και ένα ανοικτού και να κάνει ο κάθε ένας καταναλωτής την επιλογή του?

Εσυ ως ανοιχτομυαλος... φανταζομαι θα επελεγες του ανοιχτου τυπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hacker?pcs είπε

Όχι, δεν θα κάνεις λογικά άλματα, θα πεις εσένα που δουλεύεις μόνο μέσω Apple Store που σε επηρεάζει η αλλαγή αυτή

Ξαναγράφω: ισχυρίζεσαι ότι η τρέχουσα κατάσταση δε σου αρέσει. Εμένα μου αρέσει. Θέλεις να αλλάξει. Κάνεις έναν ισχυρισμό, αλλά πουθενά επιχείρημα...

7 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εσυ ως ανοιχτομυαλος... φανταζομαι θα επελεγες του ανοιχτου τυπου...

Αυτό δεν είναι απάντηση. Ποιος είπε ότι το να είσαι ανοιχτόμυαλος συνεπάγεται και προτίμηση λειτουργικό ανοικτού τύπου; Οι άλλοι τί είναι; Στενόμυαλοι;

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tlykog said:

Ξαναγράφω: ισχυρίζεσαι ότι η τρέχουσα κατάσταση δε σου αρέσει. Εμένα μου αρέσει. Θάλεις να αλλάξει. Κάνεις έναν ισχυρισμό, αλλά πουθενά επιχείρημα...

https://digital-markets-act.ec.europa.eu/about-dma_en?prefLang=el#what-does-this-mean-for-consumers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Εσένα τί σε πειράζει δε μου απάντησες. Όχι την ΕΕ. Σαν καταναλωτή. Δεν είσαι κάτοχος και χρήστης.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tlykog said:

Εσένα τί σε πειράζει δε μου απάντησες. Όχι την ΕΕ. Σαν καταναλωτή. Δεν είσαι κάτοχος και χρήστης.

Το λινκ δεν είναι νομικό κείμενο, εξηγεί με απλή γλώσσα γιατί πρέπει ο καταναλωτής να έχει την ελευθερία. Στην ερώτηση για μένα, θα απαντήσω όταν εσύ απαντήσεις τι σε επηρεάζει εσένα η αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εσυ ως ανοιχτομυαλος... φανταζομαι θα επελεγες του ανοιχτου τυπου...

Δεν είναι θέμα ανοιχτόμυαλου και το ξέρεις, είναι θέμα επιλογής…

Ξανά λέω, τι το κακό υπάρχει στο να υπάρχουν δυο λειτουργικά, ένα ανοικτού και ένα κλειστού τύπου?

1 λεπτό πριν, Hacker?pcs είπε

Το λινκ δεν είναι νομικό κείμενο, εξηγεί με απλή γλώσσα γιατί πρέπει ο καταναλωτής να έχει την ελευθερία. Στην ερώτηση για μένα, θα απαντήσω όταν εσύ απαντήσεις τι σε επηρεάζει εσένα η αλλαγή

Άρα στην πυρά και χωρίς επιλογές για όσους καταναλωτές θέλουν ένα οικοσύστημα κλειστό και ελεγχόμενο…?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...