Προς το περιεχόμενο

Να πώς θα εμποδίσετε το Χ να χρησιμοποιήσει τις αναρτήσεις σας για την εκπαίδευση του AI chatbot του


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντι να βαλουμε ολοι ενα χερακι για καλυτερη Τ.Ν που σχεδον αυτοματα οδηγει σε εναν πολυ καλυτερο κοσμο ,

να μηχανευομαστε προσκομματα ;

O Tempora , o Mores !

Παλιοκοινωνια.

Επεξ/σία από nepomuk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιστεύετε δηλαδή ότι άμα διαγράψεις το ιστορικό συνομιλιών αυτό διαγράφεται οριστικά? (τουλάχιστον για κάποιο χρονικό διάστημα)?

Σε λίγο θα μας πείτε ότι υπάρχουν και ροζ πόνυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adastra είπε

Για να γίνει αυτό όμως πρέπει ο Musk να ενδώσει στους εκβιασμούς και να δεχτεί την λογοκρισία, που δεν βλέπω να γίνεται.

Καλα εδώ ο ίδιος δημοσίευσε ψεύτικο βίντεο… μου αρέσει που ακόμα τον πιστεύετε…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Musk δεν ανέβασε κανένα ψεύτικο βίντεο. Ανέβασε ένα βίντεο παρωδία, όπως έγραφε καθαρά και ξάστερα ο τίτλος του.

Ο μόνος τρόπος να το παρεξηγήσει κάποιος αυτό είναι ή να πάσχει από παθολογική έλλειψη χιούμορ ή να είναι τελείως θύμα των απατεώνων που του λένε τι να σκεφτεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adastra είπε

Ο Musk δεν ανέβασε κανένα ψεύτικο βίντεο. Ανέβασε ένα βίντεο παρωδία, όπως έγραφε καθαρά και ξάστερα ο τίτλος του.

Ο μόνος τρόπος να το παρεξηγήσει κάποιος αυτό είναι ή να πάσχει από παθολογική έλλειψη χιούμορ ή να είναι τελείως θύμα των απατεώνων που του λένε τι να σκεφτεί.

Δεν σε είδα να υποστηρίζεις το ίδιο όταν κάποιοι άλλοι έβγαλαν παρωδία στο Χ για τον ίδιο και την κατέβασε στο άψε σβήσε…

αλήθεια επειδή δεν έχω Χ, ο λογαριασμός του είναι ο Mr Reagan?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν σε είδα να υποστηρίζεις το ίδιο όταν κάποιοι άλλοι έβγαλαν παρωδία στο Χ για τον ίδιο και την κατέβασε στο άψε σβήσε…

αλήθεια επειδή δεν έχω Χ, ο λογαριασμός του είναι ο Mr Reagan?

Δεν ξέρω για ποιο μιλάς θες να μου το θυμίσεις; Δεν παρακολουθώ τα posts του Musk από κοντά να ξέρω τι γράφει κάθε μέρα.

Mr Reagan είναι κάποιο parody account νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, adastra είπε

Δεν ξέρω για ποιο μιλάς θες να μου το θυμίσεις; Δεν παρακολουθώ τα posts του Musk από κοντά να ξέρω τι γράφει κάθε μέρα.

Mr Reagan είναι κάποιο parody account νομίζω.

Ήταν σε μια κουβέντα εδώ μέσα σε άσχετο θέμα για το Χ, που πήγε στην λογοκρισία… απλά το θυμάμαι γιατί τον υποστήριζες πολύ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρήσιμο άρθρο αλλά θα έπρεπε να επεκταθεί και για όλα τα υπόλοιπα AI chatbots που εκπαιδεύονται με τον ίδιο τρόπο. Φαντάζομαι ότι και στα υπόλοιπα θα δίνεται η  ανάλογη επιλογή.

Όσον αφορά τον Elon δυστυχώς οι περισσότεροι βγάζουν εκτός τα επιτεύγματα του και τον κρίνουν καθαρά "πολιτικά" κάτι που δικαιολογεί μερικώς το ανελέητο τρολάρισμα του γενικότερα. Καλή και δεκτή η πλάκα και το τρολάρισμα σε ανθρώπους που έχουν προσφέρει πολλά στην τεχνολογία, την επιστήμη και την εξέλιξη αλλά όταν αυτή ξεπερνάει το μέτρο τότε καταντά εμμονική και ιδιοτελής.

Επεξ/σία από Ne0n
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, AtiX είπε

Ήταν σε μια κουβέντα εδώ μέσα σε άσχετο θέμα για το Χ, που πήγε στην λογοκρισία… απλά το θυμάμαι γιατί τον υποστήριζες πολύ…

Ειλικρινά δεν θυμάμαι για ποιο πράγμα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, adastra είπε

Ειλικρινά δεν θυμάμαι για ποιο πράγμα λες.

Και εγώ δεν θυμάμαι σε πιο ακριβώς thread το είπες, απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση τότε…

το θέμα μας είναι ότι η χρονική στιγμή και το τεταμένο κλίμα που υπάρχει στην Αμερική, ακόμα και αθώα, δεν την κάνεις… μην ξεχνάμε ότι μέσω της πόλωσης έγινε μια απόπειρα δολοφονίας στον Tramp… 

δεν είναι παρωδία να βάζεις μέσω deepfake video που να λέει ή να κάνει ο άλλος κάτι…

αυτό το ξέρει ο Elon αφού ασχολείται με το ΑΙ εδώ και χρόνια… να θυμίσω ότι πριν λίγο καιρό έλεγε για τους κινδύνους από το ΑΙ και τώρα έρχεται και το χρησιμοποιεί με τον χειρότερο τρόπο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...