Προς το περιεχόμενο

Η Intel αρνείται την ανάκληση των ελαττωματικών επεξεργαστών 13ης και 14ης γενιάς


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Evangelos.A είπε

Στο ποσα χρόνια τα φτύνουν ; 

Αν λες για το ψυγείο είχα δει στα 2 χρόνια είχε τύχει σε κάποιους. Δεν ξέρω από πρώτο χέρι, ότι διάβασα και εγώ πριν πάω για αγορά. Φαντάζομαι θα το έχουν στρώσει πλέον στα νέα μοντέλα αλλά περιμένω να δω.

Σου στέλνω πμ ένα Reddit να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς αναφέρεται σε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα γιατί εγώ για παράδειγμα έχω των 13700 KF  και μάλιστα με overclocking  στα 5,5 GHz  εδώ και ένα χρόνο και δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό και μακάρι να μείνει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Θυμάμαι εποχές με Plextor SCSI DVD νομίζω ήταν late 90s πήγαινα ακόμα σχολείο. Μου χάλασε και μου έστειλαν από Γερμανία με δικά τους έξοδα σε 2 μέρες καινούργιο. Το μόνο που ζήτησαν ήταν να τρέξω ένα διαγνωστικό πρόγραμμα και να στείλω το Log. 
Ολοι αναρωτιόντουσαν γιατί να πάρω το ακριβό και εγώ μαζί τους. Μετά από αυτό κατάλαβα ότι πληρώνεις παίρνεις.

Δυστυχώς πλέον έχουν σταματήσει να δίνουν σοβαρό support σε HW.  Ήθελα να πάρω ακριβό ψυγείο ντουλάπα  και με το που διάβασα ότι βγάζει θέμα ο συμπίεσης και η εταιρία σε αφήνει στην μοίρα σου την έκανα με ελαφρά. Θα περιμένω να βγει κάποιο μοντέλο με μεγάλη αξιοπιστία.

Για πες την εταιρία του ψυγείου να ξέρουμε να μην την διαλέξουμε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μου χαλάσει 600€ cpu (13900k) και κάνουν την πάπια, γυρνάω σε amd επιτόπου. Ήδη το σκεφτόμουν για amd όταν έκανα την αναβάθμιση.

Επεξ/σία από Silverage
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια spectre,meltdown μια οι λανθασμένες τάσεις και αποζημίωση μηδέν.Οποτε δεν μετανιώνω καθόλου που η τωρινή μου αναβάθμιση έγινε με Ryzen.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ένας youtuber πρότεινε να κάνουμε install 5-6 φορές σερί τον NVIDIA driver(Γιατί κάνει αρκετή αποσυμπίεση κατά την εγκατάσταση) και να τσεκάρουμε αν θα βγάλει αποτυχία(η εγκατάσταση). Αν βγάλει αποτυχία, έχει θέμα ο CPU μας.

Ωχχχχ... Έχω τον 13700k.. λες??  Θα το ψαξω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για όσους επένδυσαν χρήματα για high end cpu και αντιμετωπίζονται έτσι από την intel. Νομίζω όσο συνεχίζουν την τακτική σφυρίζω αδιάφορα τόσο θα γιγαντώνεται το κύμα φυγής προς τους κόκκινους. Παρεμπιπτόντως για όσους χτίζουν τώρα gaming pc ο 7800x3d είναι μονόδρομος και πατάει τον 14900 στα περισσότερα games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Saggitaro είπε

Μια spectre,meltdown μια οι λανθασμένες τάσεις και αποζημίωση μηδέν.Οποτε δεν μετανιώνω καθόλου που η τωρινή μου αναβάθμιση έγινε με Ryzen.

 

Δεν έχετε καταλάβει ότι πλέον αυτά είναι features. Αλλιώς θα μείνεις εσύ 10 χρόνια με τον ίδιο επεξεργαστή και η Intel/AMD θα πεινάσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...