Προς το περιεχόμενο

Φορητό ίντερνετ vodafone, βλαβη router η δεν έχει data?


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Ukforthemoment,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πρίν απο μερικούς μήνες κοντινός συγγενής πήρε ένα πακέτο ασύρματου ίντερνετ με sim απο την vodafone το οποίο υποτίθεται ήταν άπειρα gigabyte με 25 € το μήνα για 2 έτη ώστε να το χρησιμοποιεί στο εξοχικό του και όταν μένει με τα αδέρφια του σε άλλη περιοχή, σήμερα πήγε στο σπίτι του και όταν έβαλε το συγκεκριμένο ρούτερ στο ρεύμα αυτό έκλεισε μετά  απο 2-3 λεπτά λειτουργίας, έκανε μερικές απόπειρες ακόμα και το ρούτερ έκλεινε συνεχώς μετα απο 2-3 λεπτα λειτουργίας, πήγε στο κατάστημα και τον ενημέρωσαν πως ο λόγος που κλείνει είναι πως του έχουν τελειώσει τα δεδομένα,ας αγνοήσουμε το γεγονός πως του είπαν ψεμματα για τα δεδομένα (έχει 100gb το μήνα), ξέρει κανείς αν τα ασύρματα ρουτερ κλείνουν μόνα τους αν δεν έχουν data?, το ρούτερ είναι ένα ZTE MF286 R και όσο να έψαξα δέν βεν βρήκα κάτι που να επιβεβαιώνει αυτα που του είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Δεν έχει καμιά δουλειά να σβήνει αν δεν έχει δεδομένα.Επίσης γιατί δεν μπαίνει στον λογαριασμό του να δει πόσα δεδομένα έχει;

Για χαλασμένο ρούτερ το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν έχει καμιά δουλειά να σβήνει αν δεν έχει δεδομένα.Επίσης γιατί δεν μπαίνει στον λογαριασμό του να δει πόσα δεδομένα έχει;

Αυτό ξέρω και εγώ,αν δεν έχεις δεδομένα σου κόβει την προσβαση,δεν κλεινει το ρούτερ, ο λόγος που δεν μπαίνει στον λογαριασμό είναι γιατί δέν μπορεί, μιλάμε για άνθρωπο πάνω απο 70,και οτι χειρίζεται κάπως το ταμπλετ και μία smart tv που έχει πολύ είναι.

Μιλάμε για κάκιστη εξυπηρέτηση, γιατί αν του είπαν ψέματα για το ρούτερ θα τον αφήσουν χωρίς ίντερνετ όλο τον Αύγουστο, να μην πούμε και για το συμβόλαιο που του φόρτωσαν για 2 χρονια.

Επεξ/σία από cpc464
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά ακούω πως κάποιο ρούτερ κλείνει αν δεν έχει data.

Για να μην υπάρχει παρανόηση, μιλάμε πως κλείνει τελείως και όχι πως σβήνουν κάποια φωτάκια σύνδεσης.

Για το τι είπαν στον άνθρωπο, αν ήταν τηλεφωνικά, ζητήστε απομαγνητοφώνηση της συνομιλίας.

Αν ήταν σε κατάστημα πηγαίνε μαζί και κάνε φασαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sakis.kom είπε

Για να μην υπάρχει παρανόηση, μιλάμε πως κλείνει τελείως και όχι πως σβήνουν κάποια φωτάκια σύνδεσης.

Ναι σβήνει τελείως, το είδα και εγώ σήμερα απο κοντά, ξεκινάει ανάβει το σήμα 4g, δείχνει ένταση σήματος και μετά σβήνουν όλα,και το λαμπάκι 0/1,προσπάθησα μαζί του να στείλω και αίτημα στο τεχνικό τμήμα αλλά δεν το παίρνει το σύστημα,μόνος δε νμπορεί να βγάλει άκρη, μάλλον θα πάει δευτέρα σε κατάστημα να ακυρώσει το πακέτο , αγανάκτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαλασμένο το ρούτερ ή είναι χαλασμένο το τροφοδοτικό.

Θα πω και την χαζομάρα μου, μήπως έχει μπει λάθος τροφοδοτικό? Γιατί αυτή την συμπεριφορά θα είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sakis.kom είπε

Θα πω και την χαζομάρα μου, μήπως έχει μπει λάθος τροφοδοτικό? Γιατί αυτή την συμπεριφορά θα είχε.

Όχι, το ίδιο τροφοδοτικό είναι στην αρχική συσκευασία τα βάζει όλα όταν ταξιδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν ξερω μαλλον το δικο σου ρουτερ ειναι χαλασμενο, εγω ομως την πατησα ετσι επισης. Ενω μου ειπαν unlimited data, μετα απο μια εβδομαδα χρησης ακριβως μου περιορισαν την γραμμη στα 4mbps το οποιο θα ανανεωθει παλι σε 15 ημερες. Δηλαδη αγορασα 2χρονια συμβολαιο για να εχω μια εβδομαδα data

Kαι επισης ειναι δυνατον να εχω φαει 300giga σε μια εβδομαδα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...