Προς το περιεχόμενο

Bluetooth ηχείο επιλογή! Help😛


tsep12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα insomniacs ειμαι μεταξύ 3ων ηχείων για τις διακοπές και καμιά φορά στο σπίτι χαλαρά! Τα specs πολλές φορές ξεγελάνε, αν δεις κ reviews, αλλα έχουν 4-5 μεγάφωνα και δεν είναι stereo κτλ. Είμαι μεταξύ των:

Marshall emberton 2

Jbl flip 6

Souncore by anker motion +

Αν κάποιο παιδί έχει κανένα η έχει εικόνα να μου πει! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marshall έχω δοκιμάσει αρκετά.
JBL επίσης.

Anker (Soundcore) κανένα.

Μεταξύ Marshall και JBL τα πράγματα είναι υπέρ της JBL όσον αφορά την απόδοση.

Θα πήγαινα όμως στο Charge 5 και όχι στο Flip (εφόσον πας και στα λεφτά του Marshall Emberton II, γιατί να μην πας στα αντίστοιχα λεφτά σε JBL ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, tsep12 said:

Τέλεια θα το δω κ αυτό φίλε, marshall λες όχι ε?

Πολύ πιο κοντά στον σωστό ήχο το JBL Charge 5 σε σχέση με το αντίστοιχο Marshall.

Ωραίες οι Vintage-ιές και οι designιές των Marshall (και άλλων εταιριών), αλλά αν ο ήχος είναι επίπεδο Σεφερλή, τι να το κάνω;

Ειδικά αν έχεις ακούσει σωστό ήχο, δύσκολα θα δεχτείς έστω και σε φορητό, ένα κακό έως πολύ κακό ηχείο.
Εγω τουλάχιστον δεν αντέχω να ακούσω μουσική, έστω και έξω στην φύση, από ηχείο που παίζει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σε πολλά σχόλια γράφουν ότι το change 5 έχει θέματα φθοράς, ξεβαφει και φθείρεται εύκολα, ξέρεις αν ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tsep12 said:

Είδα σε πολλά σχόλια γράφουν ότι το change 5 έχει θέματα φθοράς, ξεβαφει και φθείρεται εύκολα, ξέρεις αν ισχύει κάτι τέτοιο?

Δεν ξέρω, το είχα στην κατοχή μου για καμμιά 25αριά μέρες.
Όσο το είχα, δεν είδα κάποια φθορά.
Βεβαίως αυτό είναι και λίγο... υποκειμενικό τεστ, γιατί δεν ξέρεις πως το μεταχειρίζεται ο καθένας.
Άλλο να φέρεσαι σαν να μην σε νοιάζει, άλλο να είσαι υπερπροστατευτικός, άλλο να είσαι "ντεμί'-λογικός.
Δεν το πήρα σε εκδρομές σε βουνά και λαγκάδια.
Έκανε βόλτες με το αμάξι, ίσως έφυγε και σε ένα φρενάρισμα κάτω (δεν έπαθε τίποτα απολύτως, ούτε σημαδάκι πουθενά). Το πήγαινα σε διαφορετικά δωμάτια συχνά.
Ήταν οκ, σαν καινούργιο όταν έφυγε από εμένα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...