Προς το περιεχόμενο

ΑΙΟ Lenovo Yoga 27'' QHD απόψεις...


Σπίθας Στο Σκοτάδι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.public.gr/product/computers-and-software/statheroi-ypologistes/all-in-one-pc/all-in-one-lenovo-yoga-aio-7-27aph8-27-qhd-ips-ryzen-7-7840hs16gb1tb-ssdradeon-780m-graphicswin11home/MRK3039138

Με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος η/υ ΑΙΟ -μπάτζετ- έως 1500€ μάξιμουμ, με 27αρα QHD οθόνη.. ήδη άρχισα να μαζεύω κάποια λεφτά να τον πάρω περίπου τα Χριστούγεννα, όχι τώρα έχω κάνει κάτι αγορές από Sony Center μου βγήκαν στα 1900+( tv 42'' OLED 4K, PS5 κτλ).

Απόψεις θα ήθελα...

QAZ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου ΑΙΟ? Και τώρα ΑΙΟ έχω ένα HP που είχα πάρει 700€ σε προσφορά... με 24'' οθόνη Full HD.

Απλά τώρα λέω να πάω σε μεγαλύτερη οθόνη με καλύτερη ανάλυση(QHD). 

Ενας φίλος μου είπε να περιμένω λίγο μήπως πέσει κι άλλο η τιμή..

https://www.public.gr/product/computers-and-software/statheroi-ypologistes/all-in-one-pc/all-in-one-lenovo-yoga-aio9-powerhouse-315-uhd-ips-core-i9-13900h16gb1tb-ssdiris-xe-graphicswin11home/MRK3015800

Ένας άλλος φίλος τεχνικός η/υ μου πρότεινε αυτόν εδώ, με 32'' οθόνη 4Κ UHD κτλ με i9 επεξεργαστή, αλλά τα 2200€ είναι απαγορευτική τιμή για μένα, είναι πάρα πολλά τα χρήματα, αλλά σίγουρα μιλάμε για υπερ-εργαλείο.image.png.cc3b11b6ff0f84bf12ee922261715355.png

Επεξ/σία από Σπίθας Στο Σκοτάδι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

τα ΑιΟ καλά ως design κ μαζεμένο χώρο, αλλά ΑΝ κάτι χαλάσει.......

γιατί δε φτιάχνεις πύργο κομμάτι - κομμάτι , εκτός αν είναι θέμα χώρου....

όπως κατάλαβες, για μένα τα ΑιΟ δεν αξίζουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Kthulhou είπε

καλησπέρα

τα ΑιΟ καλά ως design κ μαζεμένο χώρο, αλλά ΑΝ κάτι χαλάσει.......

γιατί δε φτιάχνεις πύργο κομμάτι - κομμάτι , εκτός αν είναι θέμα χώρου....

όπως κατάλαβες, για μένα τα ΑιΟ δεν αξίζουν.....

Είναι και θέμα ντιζάιν, αλλά και χώρου, θέλω να είναι όλα συμμαζεμένα όχι κουτιά και καλώδια κτλ

Δεν είχα ποτέ μου η/υ κομμάτι κομμάτι, αρχικά είχα Laptop HP, μετά πήρα ένα Lenovo AIO με 450€ και τώρα έχω HP AIO με 700€ περίπου και θέλω να πάρω κάτι καλύτερο, έχω σκεφτεί και Apple iMac που έχει την καλύτερη οθόνη σε ΑΙΟ, αλλά είναι διαφορετική η λειτουργία σε σχέση με Windows... άλλοι λένε καλύτερα τα Windows άλλοι πάλι πως αν μάθει κανείς το MacOS δεν ξαναχρησιμοποιείς Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα απόφαση και παράγγειλα τον YOGA AIO 7 27''' QHD στα 1399€ είπα να κάνω μία οικονομική υπέρβαση, ελπίζω να βγεί καλός, τόσα χρήματα κάνει... 

προσπάθησα να κάνω λίγο ''παζάρι'' στην τιμή, τίποτα ακατέβατα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές ήρθε ο η/υ ήρθε ένας φίλος τεχνικός και το ρυθμίσαμε, πολύ καλή οθόνη(27'' QHD) εξαιρετικός πραγματικά, ευχαριστιέται κανείς να βλέπει βίντεο και να σερφάρει στο ιντερνέτ και καλή κατασκευήimage.png.a5889727f4dc8fd8d0c1560107abbc9d.png θα μπορούσε βέβαια να ειναι λίγο φθηνότερος κάνα 200εύρω πιο κάτω, αλλά τέσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...