Προς το περιεχόμενο

CanvasTV: Η αντιπρόταση της Hisense στο The Frame της Samsung έρχεται με ανταγωνιστική τιμή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

9 ώρες πριν, KarlBarks είπε

Ετσι ακριβώς οπως τα λες ειναι ,  να πρεπει να βάλω τον αποκοδικοποιητη στο μπαλκόνι - στον γείτονα - στο πατωμα μέσα  η στο λεβητοστάσιο που το έβαλες εσυ μου εξακολουθεί να μου φαίνεται λιγο υπερβολικό.  ( Μην ξεχνάς οτι εγω την πήρα την TV  γνωρίζοντας αυτούς τους περιορισμους γιατι προφανώς είχα πλάνο που θα μπει τι) 

Δεν καταλαβαίνω επίσης γιατι να μην έχει    FRAME  μεσα στην συσκευασία μια TV  που πουλίεται ως  FRAME !!!!! Βάση τοιχου γιατι έχει ?   Επίσης αν δεν είχε χειρηστήριο παλι θα μου ελεγες  αν πάρεις 2-4χιλ ευρώ τηλεόραση και δεν θες να δώσεις 100€  για τηλεχειρηστήριο !!!! ? 

Η ερωτηση μου ομως παραμένει  στο τι κάνει η  Hisense   αν εχει  connection box  ή ειναι λύση   ολα σε 1 ?  Αν καταλαβαίνω καλα απο το site  της  https://www.hisense-canada.com/en/home-entertainment/view-all/65S7N_hisense-65-canvastv-4k-qled-google-tv    ειναι ολα σε 1 . 
 

S7N-55-65-5__ScaleMaxHeightWzc1MF0.jpg

Αν αυτό είναι το cross section defacto μιλάμε για πολύ πιο χοντρή τηλεόραση από τη frame. 

Το δε frame έχει πολλά διαφορετικά χρώματα δε ταιριάζει ένα σε όλα τα σπίτια.

Επίσης, αν την έχεις πάνω από έπιπλο, απλά θάψε ένα πλακέ κανάλι στον τοίχο κάνε ένα καλό μερεμετι και εξαφανίστηκε. Τι διαφορά έχει με τη γυψοσανίδα;

Εγώ την έβαλα όπως λες στο λεβητοστάσιο (όχι ακριβώς) μαζί με άλλα 5 πράγματα xbox, server, nas, modem, συναγερμό. Ούτως ή άλλως το χειριστήριο είναι bt.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, fylatos είπε

 

Αν αυτό είναι το cross section defacto μιλάμε για πολύ πιο χοντρή τηλεόραση από τη frame. 

Το δε frame έχει πολλά διαφορετικά χρώματα δε ταιριάζει ένα σε όλα τα σπίτια.

Επίσης, αν την έχεις πάνω από έπιπλο, απλά θάψε ένα πλακέ κανάλι στον τοίχο κάνε ένα καλό μερεμετι και εξαφανίστηκε. Τι διαφορά έχει με τη γυψοσανίδα;

Εγώ την έβαλα όπως λες στο λεβητοστάσιο (όχι ακριβώς) μαζί με άλλα 5 πράγματα xbox, server, nas, modem, συναγερμό. Ούτως ή άλλως το χειριστήριο είναι bt.

 

Αυτό που θελω να πω με την γυψοσανίδα ειναι οτι μπορείς να εγκιβωτίσεις το  one connection  box  στην γυψοσανίδα . 

oneconnect.jpg

2.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KarlBarks είπε

Αυτό που θελω να πω με την γυψοσανίδα ειναι οτι μπορείς να εγκιβωτίσεις το  one connection  box  στην γυψοσανίδα . 

oneconnect.jpg

2.webp

Ακριβώς να ακριβώς το ίδιο μπορείς να κάνεις και σε έναν τοίχο από τούβλο, αν όχι καλύτερα, σκάβεις το βάζεις με αφρό, καθαρίζεις τον αφρό, κάνεις μερεμετι.

Η μόνη διαφορά με γυψοσανίδα είναι ότι σκάβεις αντί να κόψεις. Και η γυψοσανίδα έχει περιορισμούς σημαντικούς στο mounting κλπ.

Προσωπική άποψη ωστόσο ότι έτσι είναι εντελώς άχρηστο το one connect, επίσης, θα χαλάσει από τη ζέστη. Ζεσταίνεται πολύ τουλάχιστον στην 85.

Οπότε καλύτερα, σκάψιμο, κανάλι αρκετά φαρδύ για να περνάει η φυσσα του one connect, μερεμέτι και το one connect στο έπιπλο tv.

Κάτι τέτοιο 

https://www.amazon.de/-/en/Flush-Mounted-Multimedia-Invisible-Electric-Installation-gray/dp/B0BPHXQ9F6/ref=pd_aw_ci_mcx_pspc_dp_m_m_i_1?pd_rd_w=NaSZJ&content-id=amzn1.sym.ae696bb8-6789-4331-a371-2d0aa5ecf5a7&pf_rd_p=ae696bb8-6789-4331-a371-2d0aa5ecf5a7&pf_rd_r=6GC4FGVWK9GQQH1JXHRM&pd_rd_wg=GYvtA&pd_rd_r=da9160ab-989d-4d68-a717-e25bde9eb278&pd_rd_i=B0BPHXQ9F6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...