Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το office 2016


dimitrisnasiopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, φίλοι μου!

Σήμερα απεγκατέστησα το office 2016 από το Η/Υ του γιου μου και δεν μπορώ να το εγκαταστήσω ξανά. Δεν ξέρω τι διάολο φταίει. Είχε την 32 bit έκδοση. Όταν πάω να βάλω την ίδια μου βγάζει ότι υπάρχουν εγκατεστημένα στοιχεία 64bit και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση. Όταν πάω να εγκαταστήσω το 64bit μου λέει ότι υπάρχουν εγκαταστημένα στοιχεία από την 32bit  και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση.  Και στις δύο περιπτώσεις μου ζητάει να κάνω επεγκατάσταση. Έκανα απεγατάσταση και έσβησα ότι φάκελο είχε απομείνει. καθάρισα το registry. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Αν μπορεί κάποιος φίλος, ας βοηθήσει. Κι επειδή χρειάζεται το laptop προσωρινά έβαλα το open office. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια εφαρμογή της MS για απεγκατάσταση του office. Ένα αρχείο με όνομα SetupProd_OffScrub.exe κατεβάζεις και τρέχεις. Δοκίμασέ το μήπως λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Δεν ξέρω κατά πόσο θα πετύχει. Το  λέω γιατί το offoce  το απεγκατέστησα και δεν υπάρχει στον υπολογιστή. Τώρα αν αυτό το πρόγραμμα μπορεί και αφαιρεί εντελώς και τα κατάλοιπα του Office, θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hi @dimitrisnasiopoulos,

Try these steps:

  1. Check Compatibility: Ensure your computer meets the system requirements for Office 2016.
  2. Remove Previous Versions: Uninstall any older versions of Office first.
  3. Use the Office Uninstall Tool: Download the tool from Microsoft's website to remove previous Office installations completely.
  4. Run as Administrator: Right-click the setup file and select "Run as administrator."
  5. Check Internet Connection: Make sure you have a stable internet connection during the installation.
  6. Disable Antivirus: Temporarily turn off your antivirus software, as it might be blocking the installation.

If these steps don’t work, please provide more details about the error message you're seeing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έλεγα να δεις από το "installed apps" ή γενικά εκεί που βλέπεις όλα τα εγκατεστημένα προγράμματα και έχει απεγκατάσταση, να βγάλεις ότι άλλο έχει μείνει από το office γιατί μπορεί να έφυγε το κύριο πρόγραμμα αλλά αυτό θα σου έχει περάσει μερικά εξτρά καλούδια πχ ODBC ή κάνε το μια αναζήτηση να δεις τι άλλο περνάει μαζί με το office και βγάλε και τα 32bit και τα 64bit που παίζει να δεις. Το έκανα πρόσφατα αυτό και είχα το ίδιο πρόβλημα, μόλις έστειλα τα καλούδια που είχε περάσει στην εγκατάσταση αλλά δεν τα βγάζει με την απεγκατάσταση, μετά με άφησε να το κάνω setup πάλι.

Επίσης όταν πας για το setup μην τρέχεις το πρώτο setup.exe αλλά θα δεις μέσα σε φακέλους έχει 2 άλλα setup, 1 32bit και 1 64bit, τρέξε το 64bit πιο καλά. Το αρχικό setup περνάει την 32bit έκδοση του Office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...