Προς το περιεχόμενο

Συνεχείς αποσυνδέσεις του ρούτερ μου στο χωριό


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόκεται για το ρούτερ για το οποίο άνοιξα αυτό το θέμα: 

Απομακρυσμενος έλεγχος του ρουτερ στο χωριό - Πώς γίνεται;

Δυστυχώς δεν είχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ για να επιτύχω την απομακρυσμένη πρόσβαση με τους τρόπους που πρότειναν οι συνφορουμίτες και να αντιμετωπίσω έτσι το πρόβλημα των αποσυνδέσεων. Οπότε τώρα προσανατολίζομαι στο να προσπαθήσω να λύσω το ίδιο το πρόβλημα των αποσυνδέσεων επειδή θα είμαι στο χωριό για 2 μέρες αλλά δεν έχω τον εξοπλισμό για να επιτύχω την απομακρυσμένη πρόσβαση.

Το ρούτερ είναι το TP-LINK Archer MR600 v2 Ασύρματο 4G Mobile Router Wi‑Fi 5 με 4 Θύρες Ethernet | Skroutz.gr

Χρησιμοποιώ μια κάρτα sim της cosmote. Το χρησιμοποιώ για πρόσβαση στις ip κάμερες και τον συναγερμό.

Περιγραφή προβλήματος:

Το έχω περίπου 1.5 χρόνια και όλα πήγαιναν καλά μέχρι τώρα καθώς δεν είχα αποσυνδέσεις.

Το πρόβλημα ξεκίνησε αυτό το καλοκαίρι. Ήταν αποσυνδεμένο για κάποιο διάστημα και όταν πήγα απο κοντά του έκανα ρισταρτ και πίστευα πως δεν θα ξανασυμβεί. Από τότε όμως δυστυχώς συμβαίνει συνεχώς. Σήμερα που είμαι στο χωριό το επανεκκίνησα τουλάχιστον 4-5 φορές. Όταν αποσυνδέεται, συνεχίζει να φαίνεται στο wifi του κινητού, δλδ δεν αποσυνδέεται το wifi του, αλλά αποσυνδέεται το 4G και δεν έχει ιντερνετ.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω;

 

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δες για firmware update επισης

On 24/07/2024 at 23:01, funbreaker said:

Πρόκεται για το ρούτερ για το οποίο άνοιξα αυτό το θέμα: 

Απομακρυσμενος έλεγχος του ρουτερ στο χωριό - Πώς γίνεται;

Δυστυχώς δεν είχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ για να επιτύχω την απομακρυσμένη πρόσβαση με τους τρόπους που πρότειναν οι συνφορουμίτες και να αντιμετωπίσω έτσι το πρόβλημα των αποσυνδέσεων. Οπότε τώρα προσανατολίζομαι στο να προσπαθήσω να λύσω το ίδιο το πρόβλημα των αποσυνδέσεων επειδή θα είμαι στο χωριό για 2 μέρες αλλά δεν έχω τον εξοπλισμό για να επιτύχω την απομακρυσμένη πρόσβαση.

Το ρούτερ είναι το TP-LINK Archer MR600 v2 Ασύρματο 4G Mobile Router Wi‑Fi 5 με 4 Θύρες Ethernet | Skroutz.gr

Χρησιμοποιώ μια κάρτα sim της cosmote. Το χρησιμοποιώ για πρόσβαση στις ip κάμερες και τον συναγερμό.

Περιγραφή προβλήματος:

Το έχω περίπου 1.5 χρόνια και όλα πήγαιναν καλά μέχρι τώρα καθώς δεν είχα αποσυνδέσεις.

Το πρόβλημα ξεκίνησε αυτό το καλοκαίρι. Ήταν αποσυνδεμένο για κάποιο διάστημα και όταν πήγα απο κοντά του έκανα ρισταρτ και πίστευα πως δεν θα ξανασυμβεί. Από τότε όμως δυστυχώς συμβαίνει συνεχώς. Σήμερα που είμαι στο χωριό το επανεκκίνησα τουλάχιστον 4-5 φορές. Όταν αποσυνδέεται, συνεχίζει να φαίνεται στο wifi του κινητού, δλδ δεν αποσυνδέεται το wifi του, αλλά αποσυνδέεται το 4G και δεν έχει ιντερνετ.

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...