Προς το περιεχόμενο

Βελτιωμένη οθόνη και νέα ναυαρχίδα για τη σειρά iPhone 17 αποκαλύπτει νέα διαρροή


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Έχει ήδη LTPO στα Pro μοντέλα.

Όσο για το fingerprint , κατάργησε το TouchID  γιατί το FaceID είναι επίσης αξιόπιστο και πιο εύκολο. Ψάξε όμως την διαφορά του TouchID της Apple σε σχέση με τα ημίμετρα που μας πούλαγαν στο android. Θα δεις ότι το Android για πολλά χρόνια ήταν λιγότερο αξιόπιστο και λιγότερο ασφαλές. Στα καινούργια android δεν ξέρω τι ισχύει.

Παρότι δεν ήμουν fan του Jobs είχε πει κάτι που η Apple το τηρεί σαν φιλοσοφία παρά κάποιες αστοχίες-γκάφες. Δεν πουλάνε σκουπίδια εν γνώσει τους....

Επειδή ήμουν χρόνια σε Android Flagships και ξέρω και τα 2,. όταν συνειδητοποίησα ότι θέλω μια συσκευή που θα δουλεύει για μένα και όχι εγώ για αυτή πήρα iPhone. Με τα καλά του και τα κακά του....
 

Η αλήθεια είναι ότι πέρσι για πρώτη φορά είχα ένα δίλημμα να επιλέξω ανάμεσα σε  s23 ultra & 14 pro max… Τελικά επέλεξα το πρώτο και βλέποντας σχεδόν καθημερινά το 14 προ Max του αδερφού μου δεν το μετάνιωσα στιγμή που πήγα (ξανά) σε android 

Υπόψιν ότι έχω και ένα iPad pro 12.9 Μ1 5G Όποτε έχω μια άποψη για το OS 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Dimitris_1981 said:

Έχει ήδη LTPO στα Pro μοντέλα.

Όσο για το fingerprint , κατάργησε το TouchID  γιατί το FaceID είναι επίσης αξιόπιστο και πιο εύκολο. Ψάξε όμως την διαφορά του TouchID της Apple σε σχέση με τα ημίμετρα που μας πούλαγαν στο android. Θα δεις ότι το Android για πολλά χρόνια ήταν λιγότερο αξιόπιστο και λιγότερο ασφαλές. Στα καινούργια android δεν ξέρω τι ισχύει.

Παρότι δεν ήμουν fan του Jobs είχε πει κάτι που η Apple το τηρεί σαν φιλοσοφία παρά κάποιες αστοχίες-γκάφες. Δεν πουλάνε σκουπίδια εν γνώσει τους....

Επειδή ήμουν χρόνια σε Android Flagships και ξέρω και τα 2,. όταν συνειδητοποίησα ότι θέλω μια συσκευή που θα δουλεύει για μένα και όχι εγώ για αυτή πήρα iPhone. Με τα καλά του και τα κακά του....
 

Βασικά αντίστοιχο face ID και ίσως καλύτερο της Apple, υπήρξε και στο Android σε ορισμένες συσκευές, όπως τα Pixel 4/4XL και σε κάποια Huawei Mate αν θυμάμαι καλά τα μοντέλα. Αν δεν κάνω λαθος βγαίνουν ακόμα κάποια με αντίστοιχο face ID.

Το πρόβλημα είναι ότι η Google δεν ασχολήθηκε σοβαρά ούτε πίεσε τους devs των εφαρμογών να περάσουν το API σε αυτές κι έτσι δεν προχώρησε ποτέ. Αν και σήμερα απ' όσο ξέρω δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές που τουλάχιστον ζητάνε βιομετρικά δεδομένα.

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Η αλήθεια είναι ότι πέρσι για πρώτη φορά είχα ένα δίλημμα να επιλέξω ανάμεσα σε  s23 ultra & 14 pro max… Τελικά επέλεξα το πρώτο και βλέποντας σχεδόν καθημερινά το 14 προ Max του αδερφού μου δεν το μετάνιωσα στιγμή που πήγα (ξανά) σε android 

Υπόψιν ότι έχω και ένα iPad pro 12.9 Μ1 5G Όποτε έχω μια άποψη για το OS 

Γιατί αυτό; σοβαρά ρωτάω αν μπορείς να το αναλύσεις λίγο. Δεν είχα ποτέ iphone samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dpl900 είπε

Ευτυχώς για την apple υπάρχει αυτή η Samsung και καινοτομεί στις οθόνες 

Λιγοτερα nits, ppi, αναλυση απο το S24U, αλλα θα παραδεχτω οτι καινοτομει και αυτη στο ονομα Super Retina XDR display, η πλακα ειναι οτι πιστευουν οτι "δειχνει" καλυτερα απο την Samsung.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, o_shaolin είπε

To κάψανε το κακόμοιρο το 16 με αυτή την " ανακοίνωση " ...

Πάμε όλοι στο 17 slim να φλεξάρουμε άπειρα... χαχαχαχα

έπρεπε το slim αντι για 6.65 να έχει οθόνη 6.66 ... να γίνει χαμός

Πάντως εγώ έχω το 13 και θα πάρω το 16 και μετά ξανά από 3 χρόνια... Δεν αλλάζω έτσι εύκολα κάθε χρόνο για το flex. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Iamkontzo είπε

Πάντως εγώ έχω το 13 και θα πάρω το 16 και μετά ξανά από 3 χρόνια... Δεν αλλάζω έτσι εύκολα κάθε χρόνο για το flex. 😇

κι εγω 13 pro.

4 μοντέλα μετά αλλάζω. Το τηλέφωνο ακόμη δουλεύει υπέροχα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, o_shaolin είπε

κι εγω 13 pro.

4 μοντέλα μετά αλλάζω. Το τηλέφωνο ακόμη δουλεύει υπέροχα.
 

εσύ πας κατευθείαν για 17αρι δλδ. Εγώ κάθε τρία χρόνια γιατί νομίζω οτι κάθε τότε αλλάζει πραγματικά η τεχνολογία και έχει να σου προσφέρει κάτι έξτρα ένα κινητό τηλέφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει το 16 να μη διαφέρει και πολύ από το 15. Δίνουν από τώρα βάρος στο 17 και μάλλον στο 20 θα παιχτεί καποια καλή αναβάθμιση και εκεί θα μπουν αρκετοί να αγοράσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...