Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Φθινόπωρο με 50% μεγαλύτερες FTTH ταχύτητες στο upload και νέο πακέτο στα 3Gbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
23 minutes ago, cornix said:

Πάντως αν επιλέξεις με cosmote tv και μετά σκέτο εμφανίζει την τιμή χωρίς τα +3€

Ναι αλλά μετά αν πατήσεις το κουμπί της αγοράς, μέσα δείχνει πάλι +3 ευρώ. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι αλλά μετά αν πατήσεις το κουμπί της αγοράς, μέσα δείχνει πάλι +3 ευρώ. :(

Εγώ περίμενα ότι θα ανεβάσουν τις τιμές πριν εμφανιστεί διαθεσιμότητα για το κουπόνι.αν μείνουν αυτές οι τιμές μέχρι τον Οκτώβριο τότε να μην βγάζουν δηλώσεις ότι θέλουν να μειώσουν τις τιμές χονδρικής για να πέσουν οι εμπορικές τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω που είμαι στην Vodafone με 300Mbps FTTH αλλά συνδεδεμένος στο δίκτυο οπτικών ινών της Cosmote τι ισχύει; θα έχω μετέπειτα upload με ταχύτητα 150Mbps? Ας απαντήσει κάποιο άτομο που γνωρίζει παρακαλώ. 

Επεξ/σία από LUCKX2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, LUCKX2 said:

Έχω που είμαι στην Vodafone με 300Mbps FTTH αλλά συνδεδεμένος στο δίκτυο οπτικών ινών της Cosmote τι ισχύει; θα έχω μετέπειτα upload με ταχύτητα 150Mbps? Ας απαντήσει κάποιο άτομο που γνωρίζει παρακαλώ. 

Αυτό είναι στην ευχέρεια της Vodafone, αν θελήσει να δώσει κι αυτή περισσότερο upload. Τη δυνατότητα θα την έχει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slowpoke απάντηση περί τιμών cosmote, μόλις έκανα αναβάθμιση από (τα ανύπαρκτα πλέον) 200 σε 300, κόστος 37,κάτι.

Μου είπαν 1-10 εργάσιμες μέχρι να περαστεί, αλλά η αναβάθμιση έγινε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ μετά την ολοκλήρωση της κλήσης μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lucifer είπε

slowpoke απάντηση περί τιμών cosmote, μόλις έκανα αναβάθμιση από (τα ανύπαρκτα πλέον) 200 σε 300, κόστος 37,κάτι.

Μου είπαν 1-10 εργάσιμες μέχρι να περαστεί, αλλά η αναβάθμιση έγινε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ μετά την ολοκλήρωση της κλήσης μου.

Η αναβάθμιση έγινε σε δευτερόλεπτα μετά την κλήση σου , εννοείς ότι είδες άμεση αύξηση στο upload/download σου, ή απλά σου πήραν άμεσα τα χρήματα και σε 1-10 ημέρες θα έχεις τις ταχύτητες που σου υποσχέθηκαν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ne0n είπε

Η αναβάθμιση έγινε σε δευτερόλεπτα μετά την κλήση σου , εννοείς ότι είδες άμεση αύξηση στο upload/download σου, ή απλά σου πήραν άμεσα τα χρήματα και σε 1-10 ημέρες θα έχεις τις ταχύτητες που σου υποσχέθηκαν ;

'Εκλεισα το τηλέφωνο, έκατσα στο PC να σερφάρω και μετά από λίγο "δεν είχα ίντερνετ" για λίγο. Μόλις επανήλθε, έκανα speedtest και είμαι πλέον 300/30

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lucifer είπε

'Εκλεισα το τηλέφωνο, έκατσα στο PC να σερφάρω και μετά από λίγο "δεν είχα ίντερνετ" για λίγο. Μόλις επανήλθε, έκανα speedtest και είμαι πλέον 300/30

Αυτό είναι ευχάριστη έκπληξη και για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα ειδικά από την cosmote, ελπίζω να ισχύει για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενα κουμπί πατάνε οι πάροχοι για αύξηση ταχύτητας στο FTTH. Θα ήταν παράλογο να παίρνει περισσότερες μέρες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Ενα κουμπί πατάνε οι πάροχοι για αύξηση ταχύτητας στο FTTH. Θα ήταν παράλογο να παίρνει περισσότερες μέρες...

Συμφωνώ απλά με όλα αυτά που έχουμε ακούσει κατά καιρούς, ακόμα και από αυτά που είπαν στον Lucifer σχετικά με τις 1-10 ημέρες σε βάζουν σε σκέψεις. Ελπίζω να είναι αποτέλεσμα κάποιας πρόσφατης πολιτικής τους και να δούμε θετικές αλλαγές επιτελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, Ne0n said:

Συμφωνώ απλά με όλα αυτά που έχουμε ακούσει κατά καιρούς, ακόμα και από αυτά που είπαν στον Lucifer σχετικά με τις 1-10 ημέρες σε βάζουν σε σκέψεις. Ελπίζω να είναι αποτέλεσμα κάποιας πρόσφατης πολιτικής τους και να δούμε θετικές αλλαγές επιτελους.

Μάλλον λένε την χειρότερη των περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Lucifer said:

'Εκλεισα το τηλέφωνο, έκατσα στο PC να σερφάρω και μετά από λίγο "δεν είχα ίντερνετ" για λίγο. Μόλις επανήλθε, έκανα speedtest και είμαι πλέον 300/30

Γιατί 300/30 και όχι 300/150; Δεν έχουν ακόμη αρχίσει να εφαρμόζουν το νέο πλάνο με ratio 1:2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Γιατί 300/30 και όχι 300/150; Δεν έχουν ακόμη αρχίσει να εφαρμόζουν το νέο πλάνο με ratio 1:2;

Η διαβούλευση θα διαρκέσει μέχρι αρχές Σεπτέμβρη, πριν από την ολοκλήρωσή της δε νομίζω να προχωρήσουν στην αύξηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...