Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Φθινόπωρο με 50% μεγαλύτερες FTTH ταχύτητες στο upload και νέο πακέτο στα 3Gbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Waiss είπε

Αυτό κανονικά δωρεάν θα έπρεπε να μας το δίνουν.

Το κακο ειναι οτι στην επαρχια ειναι μονοπώλιο χωρίς ανταγωνισμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pcos είπε

κλαψ, μια οπτικη περιμενω εδω και χρονια να περασει εξω απτο σπιτι :(

Δυστυχώς όσοι ζούμε στην επαρχία και ιδίως σε κωμοπόλεις και χωριά είμαστε παιδιά ενός κατώτερου θεού  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν δεν έχεις πάρει το προηγούμενο κουπόνι του SFBB, τότε λογικά θα μπορείς εφόσον δεν έχεις ήδη πρόγραμμα άνω των 100mbps.

Ναι δεν εχω παρει κατι αλλο, απλα επειδη ειμαι 100αρα οπτικη φοβαμαι μη το δωσουν μονο σε 100αρες vdsl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόλυτο trolling για όλους εμάς που ενώ μένουμε σε πόλη και μάλιστα κοντά στο κέντρο, βλέπουμε την οπτική ίνα με το κυάλι εν έτη 2024, good job cosmote, #not. Forza ΔΕΗ, πάρτους τα σώβρακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσα στο μυαλό μου είναι,προχθές σκεφτόμουν ότι έχουν μείνει πίσω και ότι έπρεπε το ελάχιστο upload να είναι το 50% του download .

Ευελπιστώ να μην μπουν εμπόδια από τους άλλους...

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, eko13 είπε

Το κακο ειναι οτι στην επαρχια ειναι μονοπώλιο χωρίς ανταγωνισμο. 

Επαρχια οι μονες λυσεις ειναι 5G και starlink. 1.5 χρονο τους εχω στειλει με τη σταθερη και εχασαν ενα 30αρι το μηνα που τους τα εσκαγα για το αθλιο 5.5mb upload και 50mb download. Τραγικοι μας κοροϊδευουν ολα τα χρονια με το χαλκο ο οτε. Τετοιο δουλεμα μονο ελλαδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, hyperspaced said:

Νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει. Το 1.4Μ σπίτια δεν ισχύει. Έχουν περάσει ως "δυνατότητα κάλυψης" σε περιοχές όπου δεν υπάρχει ΚΑΝ σκάψιμο για οπτική ίνα.
Στα 3Β για παράδειγμα.

Ναι προφανώς ως δυνατότητα κάλυψης, αυτό έλειπε να βάζουν με το στανιό και να χρεώνονται για εγκατάσταση εντός κτιρίων (εφόσον υπάρχει έξω στο πεζοδρόμιο) όταν δεν το θέλει κανείς μέσα  μόνο και μόνο για να θεωρείται "επίσημα" διαθεσιμότητα.

Η επίσημη ανακοίνωση είναι 1.375 εκατ νομίζω πριν μερικούς μήνες.

53 minutes ago, azuli said:

''Εάν εγκριθούν, αυτές οι αναβαθμίσεις αναμένεται να προσφέρουν στους καταναλωτές σημαντικά βελτιωμένες εμπειρίες στο διαδίκτυο''

 

Τι φαση,με rumors ασχολουμαστε?

Δεν είναι rumors, υπάρχει επίσημο αίτημα στην ΕΕΤΤ. Από εκεί και πέρα ένα τυπικό ok χρειάζεται.

49 minutes ago, Gk2016 said:

Με στοιχεία 2014, ~6.400.000. https://www.iefimerida.gr/news/168715/πόσα-είναι-τα-σπίτια-στην-ελλάδα-ο-«χάρτης»-των-κατοικιών

Δεν βρήκα νεότερα στοιχεία, όμως δεν νομίζω ότι έχουν διαφοροποιηθεί κατά πολύ τα τότε μεγέθη. 

 

Και με σκοπό να τα κάνει 3 εκατ και κάτι μέχρι το 2027.

13 minutes ago, Arkin said:

Επαρχια οι μονες λυσεις ειναι 5G και starlink. 1.5 χρονο τους εχω στειλει με τη σταθερη και εχασαν ενα 30αρι το μηνα που τους τα εσκαγα για το αθλιο 5.5mb upload και 50mb download. Τραγικοι μας κοροϊδευουν ολα τα χρονια με το χαλκο ο οτε. Τετοιο δουλεμα μονο ελλαδα. 

Δυστυχώς με τον πληθυσμό που έχει η περιοχή σου, μόνο με επιδοτούμενο ΣΔΙΤ ελπίζεις FTTH.

Αν νομίζεις ότι σε άλλες χώρες καλύπτουν χωρίς επιδότηση αντίστοιχες περιοχές, απατάσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι προφανώς ως δυνατότητα κάλυψης, αυτό έλειπε να βάζουν με το στανιό και να χρεώνονται για εγκατάσταση εντός κτιρίων (εφόσον υπάρχει έξω στο πεζοδρόμιο) όταν δεν το θέλει κανείς μέσα  μόνο και μόνο για να θεωρείται "επίσημα" διαθεσιμότητα.

Η επίσημη ανακοίνωση είναι 1.375 εκατ νομίζω πριν μερικούς μήνες.

Δεν είναι rumors, υπάρχει επίσημο αίτημα στην ΕΕΤΤ. Από εκεί και πέρα ένα τυπικό ok χρειάζεται.

Και με σκοπό να τα κάνει 3 εκατ και κάτι μέχρι το 2027.

Δυστυχώς με τον πληθυσμό που έχει η περιοχή σου, μόνο με επιδοτούμενο ΣΔΙΤ ελπίζεις FTTH.

Δεν υπαρχει ελπιδα φιλε thresh δεν συζητανε τιποτα. Ευελπιστω σε Ν78 και θα βγαλω το ρουτερ εξω να πιανω φουλ ταχυτητα 2GB κοντα αλλα για την ωρα η Ν1 δεν τραβαει. Απο τον οτε δεν περιμενω τιποτα εδω και χρονια μας εχει αφησει το εχει μονοπωλιο δεν εχουμε αλλες εταιριες και κανει οτι θελει. Πρεπει να ειμαι ο μονος που παιζω με ρουτερ 5G ολοι δινουν 30αρια για 50αρα και αρκετοι 26 ευρω για 24αρα αστο να παει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Arkin said:

Δεν υπαρχει ελπιδα φιλε thresh δεν συζητανε τιποτα. Ευελπιστω σε Ν78 και θα βγαλω το ρουτερ εξω να πιανω φουλ ταχυτητα 2GB κοντα αλλα για την ωρα η Ν1 δεν τραβαει. Απο τον οτε δεν περιμενω τιποτα εδω και χρονια μας εχει αφησει το εχει μονοπωλιο δεν εχουμε αλλες εταιριες και κανει οτι θελει. Πρεπει να ειμαι ο μονος που παιζω με ρουτερ 5G ολοι δινουν 30αρια για 50αρα και αρκετοι 26 ευρω για 24αρα αστο να παει. 

Είναι δύσκολα τα πράγματα, Μόνο αν μένεις Ν.Μουδανιά ή Πολύγυρο υπάρχουν ελπίδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Είναι δύσκολα τα πράγματα, Μόνο αν μένεις Ν.Μουδανιά και Πολύγυρο υπάρχουν ελπίδες. 

Νεα μουδανια νομιζω εχει πανω απο 50 δεν ξερω ποσο πολυγυρο εχουν οπτικη εκει πιανει και το 5G 1.300mb εχουν Ν78 και πολυγυρο και νεα μουδανια και παιζει στα τερματα. Εμεις μεχρι πριν λιγα χρονια δεν ειχαμε καν 4G μας ειχαν με 3G και μετα απο πολλα τηλεφωνα δικα μου πηγα και στον προεδρο μας εβαλαν. Τωρα τρεχω μπας και βαλουν Ν78 αλλα εχουμε δρομο ακομα. Για αυτο δεν μου λενε κατι τετοιες ανακοινωσεις σαν το θεμα του οτε γιατι ξερω οτι κουβα θα παμε εμεις επαρχια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...