Προς το περιεχόμενο

VFM κινητό ~ 200€


liakjim
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από osfp1978,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Α35 απλά είναι νεώτερο ,έχει υποστήριξη λογισμικού  ,αλλα έχει βαρυ UI και περιορισμούς σε σχέση με τα υπόλοιπα . 

Εύκολα πάντως μπορει να τα δει κανεις σε αλυσίδες και να αποφασίσει τι τον βολεύει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το poco m6 pro 8/256 . Το πήρα μέσω του αδερφού μου (επαγγελματικό ΑΦΜ) από αλυσίδα στα 185€ . Πρώτες εντυπώσεις καλές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, seithan είπε

Το MUI / HyperOs, δεν είναι iOs. Android , ίδιο με όλα τα υπόλοιπα.

 

Οπότε τα σχόλια για 'εμπειρια με το MUI' είναι τουλάχιστον αστεία.

Οχι φιλε μου δεν ειναι ιδιο με τα υπολοιπα.....Εχει ιδιοτροπιες,που δεν παλευονται.

Εχω περασει απο miui και ξερω.Απελπιστικα ενα μηνα....Τοσο αντεξα.Το πουλησα και ησυχασα και βρηκα την υγεια μου στα realme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Οχι φιλε μου δεν ειναι ιδιο με τα υπολοιπα.....Εχει ιδιοτροπιες,που δεν παλευονται.

Εχω περασει απο miui και ξερω.Απελπιστικα ενα μηνα....Τοσο αντεξα.Το πουλησα και ησυχασα και βρηκα την υγεια μου στα realme.

Γιατί; Και εγώ από realme έρχομαι ( αγαπημένο realme 8 ), αλλά δεν μπορώ να πω ότι με προβληματίζει κάτι η μετάβαση στο MIUI. Λίγο ως πολύ ίδιο μου φαίνεται. Ερχόντουσαν κάτι διαφημίσεις αλλά τις απενεργοποίησα και έβαλα και DNS Adguard και τέλος. Αλλά όντως μέχρι τώρα μια χαρά μου φαίνεται. Και οι αντίστοιχες προτάσεις στα ίδια λεφτά από realme μου φάνηκαν υποδεέστερα στα χαρακτηριστικά τους. Πάντως τα realme είναι φοβερά.

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, liakjim είπε

Γιατί; Και εγώ από realme έρχομαι ( αγαπημένο realme 8 ), αλλά δεν μπορώ να πω ότι με προβληματίζει κάτι η μετάβαση στο MIUI. Λίγο ως πολύ ίδιο μου φαίνεται. Ερχόντουσαν κάτι διαφημίσεις αλλά τις απενεργοποίησα και έβαλα και DNS Adguard και τέλος. Αλλά όντως μέχρι τώρα μια χαρά μου φαίνεται. Και οι αντίστοιχες προτάσεις στα ίδια λεφτά από realme μου φάνηκαν υποδεέστερα στα χαρακτηριστικά τους. Πάντως τα realme είναι φοβερά.

Εγω εχω κανει την αντιθετη μεταβαση.......;)

Απο redmi note 9s πηγα πρωτα στο realme 6s και τωρα εδω και 2,5 χρονια στο 8.

Μεγαλη διαφορα στο πως κανει διαχειρηση και φυσικα ουτε ιχνος διαφημισεων.Ενω το redmi ειχε θεματακια και στο miui (bugs κυριως) και στις κλησεις(κοβοταν αποτομα η κληση).

Διαβαζα τα καλυτερα για χιαομι,τα δοκιμασα,....αλλα δεν.Εν τω μεταξυ παραπονα ακουω συνεχως για το miui/hyper.Κοινως εχει χασει λιγο τη μπαλα η χιαομι με τοσες πολλες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και αυτό το Realme με Snapdragon (εστω λιγο πιο παλιο) δεν ειναι VFM? https://www.e-shop.gr/kinito-realme-c67-128gb-6gb-dual-sim-black-rock-p-TEL.095674

το μόνο μείον που βρίσκω ειναι οτι δεν εχει 5G

 

Επεξ/σία από Vincanity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Vincanity είπε

και αυτό το Realme με Snapdragon (εστω λιγο πιο παλιο) δεν ειναι VFM? https://www.e-shop.gr/kinito-realme-c67-128gb-6gb-dual-sim-black-rock-p-TEL.095674

το μόνο μείον που βρίσκω ειναι οτι δεν εχει 5G

 

Ήθελα oled οθόνη. Αλλά ναι πολύ καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...