Προς το περιεχόμενο

Η Samsung υιοθετεί το Google Messages ως προεπιλογή στις συσκευές Galaxy


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, panathatube said:

Δεν ξέρω να απαντήσω σε αυτό. Σε ανθρώπους που δεν έχουν RCS στέλνω βίντεο και ηχητικά μέσω messenger ή Viber 

Καλά ναι, και έγω έτσι στέλνω. Απλά λέω για εμένα που θέλω να έχω ανοιχτό το fallback θα ήθελα να έχει ξεχωριστεί ρύθμιση για sms και mms, για να μην έχω να θυμάμαι ποιος έχει και δεν έχει RCS.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_souvlaki είπε

Καλά ναι, και έγω έτσι στέλνω. Απλά λέω για εμένα που θέλω να έχω ανοιχτό το fallback θα ήθελα να έχει ξεχωριστεί ρύθμιση για sms και mms, για να μην έχω να θυμάμαι ποιος έχει και δεν έχει RCS

Όταν ανοίγεις μια επαφή για να στείλεις μήνυμα, στο πεδίο που πας να γράψεις αναφέρει "μήνυμα κειμένου" ή "μήνυμα RCS"

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panathatube said:

Όταν ανοίγεις μια επαφή για να στείλεις μήνυμα, στο πεδίο που πας να γράψεις αναφέρει "μήνυμα κειμένου" ή "μήνυμα RCS"

Ωραίος! Δεν το είχα προσέξει αυτό. Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γινεται στην περιπτωση που καποιος χρηστης Α στειλει μνμ μεσω google messages σε ενα χρηστη Β που εχει το κλασσικο app για τα μηνυματα;

Γιατι μου εχει συμβει και επειση σαν χρηστης Β ειχα κλειστα τα δεδομενα δεν το ελαβα ποτε το μνμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το samsung internet είναι πάρα πολύ αξιόλογη εφαρμογή, θεωρώ ανώτερη της google. Για τα μνμ έχω το textra που το θεωρώ πολύ καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Titos301 είπε

Τι γινεται στην περιπτωση που καποιος χρηστης Α στειλει μνμ μεσω google messages σε ενα χρηστη Β που εχει το κλασσικο app για τα μηνυματα;

Γιατι μου εχει συμβει και επειση σαν χρηστης Β ειχα κλειστα τα δεδομενα δεν το ελαβα ποτε το μνμ

 

Κανονικά όπως δεν λαμβάνεις και ειδοποιήσεις έτσι και δεν λαμβάνεις το μήνυμα μέχρι να ανοίξεις πάλι τα δεδομένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, for4 είπε

πάντως το samsung internet είναι πάρα πολύ αξιόλογη εφαρμογή, θεωρώ ανώτερη της google. Για τα μνμ έχω το textra που το θεωρώ πολύ καλό.

Ας μου πει ενας εναν πο@σ@η λογο που δεν ενσωματωσε τον Adblocker οπως οι αλλοι browser με κοφτες και κατεβαινει ως ξεχωριστη εφαρμογη με αποτελεσμα πολλες φορες να βγαζει μηνυμα οτι δεν εχει φορτωσει το Adblock...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, ScorpioX777 said:

Ας μου πει ενας εναν πο@σ@η λογο που δεν ενσωματωσε τον Adblocker οπως οι αλλοι browser με κοφτες και κατεβαινει ως ξεχωριστη εφαρμογη με αποτελεσμα πολλες φορες να βγαζει μηνυμα οτι δεν εχει φορτωσει το Adblock...
 

Γιατί είναι "generic" browser όπως Chrome, Safary, Firefox, EDGE κ.α., που από όσο ξέρω κανένα δεν έχει τον δικό του ad blocker. Πληροφοριακά επειδή είχα το ίδιο θέμα, σε εμένα έφταιγε το Adblock Fast και δεν φόρτωνε (από τα πιο παλιά και καλά ad blockers, αλλά έχει να ενημερωθεί πολλά χρόνια και μάλλον κάτι χάλασε). Μετά από δοκιμές είδα ότι και το ABP και το Adguard είναι εξίσου καλοί.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Γιατί είναι generic browser όπως Chrome, Safary, Firefox, EDGE κ.α., που από όσο ξέρω κανένα δεν έχει τον δικό του ad blocker. Πληροφοριακά επειδή είχα το ίδιο θέμα, σε εμένα έφταιγε το Adblock Fast και δεν φόρτωνε (από τα πιο παλιά και καλά ad blockers, αλλά έχει να ενημερωθεί πολλά χρόνια και μάλλον κάτι χάλασε). Μετά από δοκιμές είδα ότι και το ABP και το Adguard είναι εξίσου καλοί.

O Edge εχει ενσωματωμενο.

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, ScorpioX777 said:

O Edge εχει ενσωματωμενο.

Δεν το ήξερα. Δεν έχω δει αντίστοιχη ρύθμιση. Τον χρησιμοποιώ σε λάπτοπ δουλείας (σε 2 δουλείες το είχα μάλιστα) και δεν το έχω δει που είναι... μπορεί να το κόβουν στα εταιρικά συστήματα. Θα το ψάξω στον προσωπικό υπολογιστή.

ααα....μιλάς για την έκδοση σε android που έχει filtering (το είχα δει παλαιότερα, δεν το χρησιμοποιώ συχνά). Τώρα το κατάλαβα

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nick_souvlaki είπε

Δεν το ήξερα. Δεν έχω δει αντίστοιχη ρύθμιση. Τον χρησημοποιώ σε λάπτοπ δουλείας (σε 2 δουλείες το είχα μάλιστα) και δεν το έχω δει που είναι... μπορεί να το κόβουν στα εταιρικά συστήματα. Θα το ψάξω στον προσωπικό υπολογιστή.

Για Android μιλαμε:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Ακόμη χειρότερα δλδ....😅

Έχουμε what's app, Viber και ένα σωρό άλλα για μυνήματα 

Δεν χρεώνονται καθόλου εννοούσα όπως σε WhatsApp, Viber κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Samsung A54 στο Google Messages, εχω ενεργοποιημένη την επιλογή για αναφορά παράδοσης sms, αλλά δεν μου εμφανίζει αν παραδόθηκε, είτε σταλεί ως sms η ως rcs.

Αν και σπάνια στέλνω sms, πχ μόνο σε άτομα που δεν χρησιμοποιούν Viber η δεν το ανοίγουν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...