Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα του παλιού μου iPhone 4s


expert23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Εχω ένα παλιό iphone 4s και θέλω να πάρω απο μέσα τις φωτογραφίες

Είχα ξεχάσει όμως τον κωδικό pin με αποτέλεσμα να το μπλοκάρω. Εννοείται δε θυμόμουν ούτε apple id κλπ, έκανα reset  σε αυτά, αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να το ξεκλειδώσω μέσω i tunes ή apple devices,

γιατί τη στιγμή που πάει να κάνει update μου βγάζει ένα μήνυμα το pc ότι συμβαίνει ένα error κλπ.

Μήπως ξέρει κανείς τι άλλο θα μπορούσα να κάνω; Μόνο οι φωτογραφίες με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, expert23 είπε

Καλησπέρα!

Εχω ένα παλιό iphone 4s και θέλω να πάρω απο μέσα τις φωτογραφίες

Είχα ξεχάσει όμως τον κωδικό pin με αποτέλεσμα να το μπλοκάρω. Εννοείται δε θυμόμουν ούτε apple id κλπ, έκανα reset  σε αυτά, αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να το ξεκλειδώσω μέσω i tunes ή apple devices,

γιατί τη στιγμή που πάει να κάνει update μου βγάζει ένα μήνυμα το pc ότι συμβαίνει ένα error κλπ.

Μήπως ξέρει κανείς τι άλλο θα μπορούσα να κάνω; Μόνο οι φωτογραφίες με ενδιαφέρουν.

Εφόσον έχεις τα στοιχεία όπως αναφέρεις επικοινώνησε με το support της Apple .

Θεωρητικά δεν έχεις καταφέρει το ξεκλείδωμα, εκτός αν όντως από υπολογιστή μπορείς να συνδεθείς στο iCloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω σε τόσο παλιό τηλέφωνο θα σε βοηθήσει η Apple. Δεν νομίζω να είναι πια συμβατό με το iCloud. , Καλύτερα να αναζητήσεις κάποιο hacking πρόγραμμα που δούλευε με τοσο παλιό ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2024 στις 2:12 ΜΜ, expert23 είπε

Καλησπέρα!

Εχω ένα παλιό iphone 4s και θέλω να πάρω απο μέσα τις φωτογραφίες

Είχα ξεχάσει όμως τον κωδικό pin με αποτέλεσμα να το μπλοκάρω. Εννοείται δε θυμόμουν ούτε apple id κλπ, έκανα reset  σε αυτά, αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να το ξεκλειδώσω μέσω i tunes ή apple devices,

γιατί τη στιγμή που πάει να κάνει update μου βγάζει ένα μήνυμα το pc ότι συμβαίνει ένα error κλπ.

Μήπως ξέρει κανείς τι άλλο θα μπορούσα να κάνω; Μόνο οι φωτογραφίες με ενδιαφέρουν.

Αν ξέχασες το πιν δε γίνεται τίποτα. Ο μόνος τρόπος είναι επαναφορά μέσω recovery mode από iTunes και τα χάνεις όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκλειδώνει με software το συγκεκριμένο. Ακόμα κι αν είχες συσκευή Arduino και το ξεκλείδωνες πρέπει να το επαναφέρεις πρώτα οπότε χάνονται οι φωτογραφίες. Βέβαια δεν είμαι 100% βέβαιος αν το φλασάρισμα με retain user data στο 3utools υποστηρίζεται  στη μέθοδο ξεκλειδώματος, είναι πολλά τα "αν", μάλλον τις ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2024 στις 12:05 ΜΜ, Zenor είπε

Η μόνη σου ελπίδα είναι jailbreak. Σε ποια έκδοση ios είναι ξέρεις;

Δυστυχώς όχι. Το είχα παρατήσει χρόνια..

22 ώρες πριν, iMarilina είπε

Αν ξέχασες το πιν δε γίνεται τίποτα. Ο μόνος τρόπος είναι επαναφορά μέσω recovery mode από iTunes και τα χάνεις όλα. 

Δε λειτουργεί ούτε αυτό, κάπου σταματάει.

6 ώρες πριν, KyrGR είπε

Δες και αυτό αν και εννενηνταεννέα στα εκατό τέτοια video είναι ψεύτικα.

Θα το δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...