Προς το περιεχόμενο

Mix Flip και Mix Fold 4, τα δύο νέα εντυπωσιακά foldables της Xiaomi


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατοχος s23 ultra εδω και 1 χρόνο.Είμαι υπερ ευχαριστημένος απο το κινητο,ο μοναδικός λόγος που θα σκεφτόμουν να πάω σε αναδιπλούμενο,είναι το μέγεθος.Ειδικά τώρα το καλοκαίρι,ώρες ώρες ειναι αρκετά κουραστικό να έχεις τόσο μεγάλη συσκευή...

Αρκετά εντυπωσιακα τα κινητα της xiaomi,μαζι με το motorola razr 50 ultra  νομιζω οτι είναι τα καλύτερα αναδιπλούμενα κινητά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, andreww2211 είπε

Το foldables για οποιον τα δουλευει ειναι σωτηριες συσκευες. Εχεις ενα μινι tablet σε διαστασεις κινητου. Αναφερομαι για επαγγελματικη χρηση κυριως. Νουμερο ενα σημασια εχει η αντοχη στο χρονο και η υποστηριξη. Αν θελεις αλλαγη οθονης καθε 6 μηνες ή ενα χρονο εννοειται πως δεν αξιζουν τον κοπο (ειμαι παθων με το fold 4). To αναδιπλουμενο δεν ειναι μοστρα, ειναι εργαλειο και πρεπει να ειναι αξιοπιστο με την υποστηριξη που του αρμοζει απο οποια εταιρεια κι αν προερχεται. Γνωμη μου παντα. Αναφερομαι στο fold και οχι στο flip. To flip ειναι απλο κινητο, το fold ειναι κατι διαφορετικο.

και τα flip είναι φοβερά εργονομικά. Το βάζεις τσέπη δεν πιάνει χώρο συν ότι τις βασικές πληροφορίες τις βλέπεις άμεσα στην μικρή οθόνη. Πολύ λειτουργικά. Σίγουρα το fold είναι πολύ πιο καλά καθώς σου δίνουν αυτή τη μεγάλη οθόνη. Αν μπορέσουν και μειώσουν τον όγκο τους και γίνουν πιο λεπτά θα είναι ιδανικά.  

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, andreww2211 είπε

Το foldables για οποιον τα δουλευει ειναι σωτηριες συσκευες. Εχεις ενα μινι tablet σε διαστασεις κινητου. Αναφερομαι για επαγγελματικη χρηση κυριως. Νουμερο ενα σημασια εχει η αντοχη στο χρονο και η υποστηριξη. Αν θελεις αλλαγη οθονης καθε 6 μηνες ή ενα χρονο εννοειται πως δεν αξιζουν τον κοπο (ειμαι παθων με το fold 4). To αναδιπλουμενο δεν ειναι μοστρα, ειναι εργαλειο και πρεπει να ειναι αξιοπιστο με την υποστηριξη που του αρμοζει απο οποια εταιρεια κι αν προερχεται. Γνωμη μου παντα. Αναφερομαι στο fold και οχι στο flip. To flip ειναι απλο κινητο, το fold ειναι κατι διαφορετικο.

Ο λόγος που δεν θα προτιμήσω να αλλάξω άμεσα σε fold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/7/2024 στις 11:17 ΜΜ, gadgetseek είπε

Σε κάνουν πραγματικά ν' αναρωτιέσαι τι διάολο κάνει η Sammy με τα δικά της foldables..

Δεν υπάρχει σύγκριση από άποψη  λογισμικού ούτε στο ελάχιστο όμως 

Επεξ/σία από Panikas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 20/07/2024 at 23:05, panathatube said:

Μεγάλη εξωτερική οθόνη. Δεν φτάνει αυτό. Αντοχή, λογισμικό, ενημερώσεις λειτουργικού συστήματος και ασφάλειας after sales service διαδραματίζουν πολύ σημαντικότερο ρόλο από τις εντυπώσεις. Η προηγούμενη γενιά Motorola δεν έχει λάβει ακόμα Android 14 σε πολλές χώρες. 

Μotorola που κολλαει ακριβως? Γενικά τα xiaomi (και δεν μιλαω για τα απλά των 150 Ευρώ), μια χαρα αντοχή έχουν και πολύ αξιοπρεπέστατο hardware. Ενημερώσεις γενικά μια χαρά παίρνουν και σχετικά γρήγορα κιόλας. Στο λογισμικό συμφωνώ οτι πάσχουν φούλ.

Το αλλο φάουλ αυτής της συσκευής ;όπως σωστότατα λες ειναι το after sales στην EU...και γω με fold 2 και fold 3 φοβαμαι μη τυχον πάθουν κατι. Πάντως ο μεντεσές ακόμα λειτουρεί αψεγάδιαστα κ στα 2 τηλέφωνα και ακόμα καμία οθόνη δεν με έχει εμφανίσει κανένα θέμα.

 

Επεξ/σία από Panosglasgow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...