Προς το περιεχόμενο

Η Samsung διακόπτει την κυκλοφορία των Galaxy Buds 3 Pro εξαιτίας θεμάτων ποιότητας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παρέλαβα την Τετάρτη και μου φαίνονται κομπλέ είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον ήχο και την άνεση. Αλλά αγχώνομαι με αυτά που διαβάζω. Πρέπει να τα επιστρέψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, alxlightning said:

Εγω παρέλαβα την Τετάρτη και μου φαίνονται κομπλέ είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον ήχο και την άνεση. Αλλά αγχώνομαι με αυτά που διαβάζω. Πρέπει να τα επιστρέψω;

Μην επηρεάζεσαι από τα λεγόμενα του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω οτι δεν μπορώ με τα foam tips. Τα Airpods 2 ταιριάζουν στο αυτί μιου πολύ καλά που δεν τα αλλάζω με τίποτα.

9 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

 

Αν έχετε θέμα πάρτε Foam Tips.

Προσωπικά παρότι είμαι δύσκολος στα ακουστικά  ανέχομαι τα AirPods Pro με Silicon Tips περισσότερο από τα Galaxy buds Pro  που είχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παρελαβα πρειν απο 2 μερες. Εμενα δεν χρειαζονται αλλαγη τα eartips οποτε. δεν κανω πειραματα. Απο εκει και μετα, φανταζομαι καποια στιγμη θα στειλουν ανταλακτικα eartips σε οσους ειχαν κανει προπαραγγελια. Απο την στιγμη που ειναι μονο αυτο το προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gregory22 είπε

Apple airpods 2 και τίποτα άλλο. με το που βγήκαν τα pro με σιλικόνη όπως και τα buds 3 pro, η απόλυτη ξενέρα.

Τα galaxy buds 3(non pro) έχουν παρόμοια σχεδιάση(ίσως και λίγο ανώτερη). Δεν εισέρχονται στον ακουστικό πόρο, που είναι μακράν ό,τι πιο ενοχλητικό για μεγάλη μερίδα ανθρώπων, ανεξαρτήτως tips. Διαθέσιμα και σε 2 χρώματα. Παρόμοια είναι και τα καταργημένα buds live που λόγω αυτής της σχεδίασης έχουν αισθητά καλύτερο soundstage(απόσταση μεταξύ ήχων) και αίσθηση μπάσου σε σχέση με τα IEM ακουστικά.

Και εδώ που τα λέμε η AKG(νυν μέλος της samsung) είναι ο εφευρέτης της καμπύλης Harman. Το μόνο πρότυπο ισοστάθμισης επαληθευμένο μέσα από blind tests μεγάλου δείγματος ατόμων. Σημαντικό για κάποιον που θέλει σταθερή ποιότητα και όχι ήχο all over the place(βλέπε sony).

Στον ήχο η Sony και η Apple είναι που αντιγράφουν την samsung, τελευταία. Στα tips δεν γνωρίζω. Μπορεί η Apple να συνεργάζεται με τη NASA ή τον αμερικάνικο στρατό και να έχει ανακαλύψει ειδικές χημικές ενώσεις, απαράμιλλης άνεσης και ανθεκτικότητας, μοναδικές στον κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Και εγω παρελαβα πρειν απο 2 μερες. Εμενα δεν χρειαζονται αλλαγη τα eartips οποτε. δεν κανω πειραματα. Απο εκει και μετα, φανταζομαι καποια στιγμη θα στειλουν ανταλακτικα eartips σε οσους ειχαν κανει προπαραγγελια. Απο την στιγμη που ειναι μονο αυτο το προβλημα. 

Αναφορά σε κείμενο

Εάν κάποιος πελάτης που έχει ήδη στην κατοχή του τα Galaxy Buds 3 Pro αντιμετωπίζει οποιαδήποτε προβλήματα, θα πρέπει να επικοινωνήσει με τη Samsung ή να επισκεφθεί το πλησιέστερο Κέντρο Εξυπηρέτησης Samsung.

Δεν αναφερουν πουθενα στην ανακοινωση οτι στις προπαραγγελιες θα στειλουν αλλα ακρα μονοι τους οποτε καλυτερα να επικοινωνησεις μαζι τους για την διαδικασια.

Αν δεν τους παρεις τηλεφωνο το εκλαμβανουν οτι δεν εχεις προβλημα...
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Δεν αναφερουν πουθενα στην ανακοινωση οτι στις προπαραγγελιες θα στειλουν αλλα ακρα μονοι τους οποτε καλυτερα να επικοινωνησεις μαζι τους για την διαδικασια.

Λογικα αν δεν τους παρεις τηλεφωνο το εκλαμβανουν οτι δεν εχεις προβλημα...
 

Κοιτα για την ωρα δεν νομιζω να εχει καποιος προβλημα αν δεν αλλαξει τα ακρα. Αλλα αν ειναι και χαλανε ευκολα, μπορει μετα απο 4-5 μηνες να λιωσουν. θα στειλω μηνυμα καλου κακου. Να δουμε τι λενε και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gorge18 είπε

Κοιτα για την ωρα δεν νομιζω να εχει καποιος προβλημα αν δεν αλλαξει τα ακρα. Αλλα αν ειναι και χαλανε ευκολα, μπορει μετα απο 4-5 μηνες να λιωσουν. θα στειλω μηνυμα καλου κακου. Να δουμε τι λενε και αυτοι.

Θα σου κακοπεσει να σου στειλουν και αλλο ενα σετ τωρα που ειναι φρεσκια η ιστορια...;)

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gregory22 είπε

Αυτό λέω οτι δεν μπορώ με τα foam tips. Τα Airpods 2 ταιριάζουν στο αυτί μιου πολύ καλά που δεν τα αλλάζω με τίποτα.

Τα AirPods Pro έχουν μαμά Silicon Tips όχι Foam. Foam αγοράζεις από τρίτους κατασκευαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mariosCS είπε

Δεν είναι τυχαία στη κορυφή η sony στα ακουστικά. Είτε over είτε in-ear

Πολύ άσχημα σχεδιαστικά όμως.

4 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Τα AirPods Pro έχουν μαμά Silicon Tips όχι Foam. Foam αγοράζεις από τρίτους κατασκευαστές.

Με κόστος 50 ευρώ χαχα

6 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Τα galaxy buds 3(non pro) έχουν παρόμοια σχεδιάση(ίσως και λίγο ανώτερη). Δεν εισέρχονται στον ακουστικό πόρο, που είναι μακράν ό,τι πιο ενοχλητικό για μεγάλη μερίδα ανθρώπων, ανεξαρτήτως tips. 

Γιατί ρε συ; Με αυτά που φτάνουν τύμπανο δεν χρειάζεσαι ΩΡΛ ποτέ. Κάνεις καθαρισμό αυτιών τσάμπα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, hawkpilot said:

Μην επηρεάζεσαι από τα λεγόμενα του καθενός.

Της Samsung τα λεγόμενα μετράνε; 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Με κόστος 50 ευρώ χαχα

Πήρα πριν κάτι χρόνια ενσύρματα shure in-ear για audiophiles στα 90€. 6 σετ eartips στο κουτί. 3 μεγέθη σιλικόνης και 3 foam.

Apple/Samsung στα 220+€ δεν δίνουν εξτρα επιλογές. Τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...