Προς το περιεχόμενο

Η Samsung διακόπτει την κυκλοφορία των Galaxy Buds 3 Pro εξαιτίας θεμάτων ποιότητας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung ανέστειλε τις παραδόσεις των νέων κορυφαίων ασύρματων ακουστικών της — των Galaxy Buds 3 Pro — λόγω ανησυχιών ότι τα περιλαμβανόμενα ελαστικά άκρα σιλικόνης είναι πολύ εύθραυστα, με αποτέλεσμα να σκίζονται όταν οι χρήστες προσπαθούν να αλλάξουν μεγέθη.

Η εταιρεία άρχισε να δέχεται προπαραγγελίες για τα ακουστικά στις 10 Ιουλίου και είχε προηγουμένως ανακοινώσει ότι το προϊόν θα ήταν διαθέσιμο στα καταστήματα έως τις 24 Ιουλίου, ωστόσο, αυτή η ημερομηνία έχει πλέον μετατεθεί. Ο ιστότοπος της Samsung εμφανίζει τώρα ως ημερομηνία παράδοσης την 28η Αυγούστου, ενώ το Amazon έχει αφαιρέσει την καταχώρηση του προϊόντος.

Η Samsung εξέδωσε ανακοίνωση σήμερα στην ιστοσελίδα Android Authority ζητώντας συγγνώμη για το πρόβλημα και διαβεβαιώνοντας τους καταναλωτές ότι θα αντιμετωπίσει το ζήτημα μέσω βελτιώσεων στις διαδικασίες ελέγχου ποιότητας:

Υπήρξαν αναφορές σχετικά με περιορισμένο αριθμό συσκευών Galaxy Buds 3 Pro πρώιμης παραγωγής. Λαμβάνοτμε πολύ σοβαρά αυτό το θέμα και παραμένουμε προσηλωμένοι στην τήρηση των υψηλότερων προτύπων ποιότητας των προϊόντων μας. Αξιολογούμε επειγόντως και ενισχύουμε τις διαδικασίες ελέγχου ποιότητάς μας.

Για να διασφαλίσουμε ότι όλα τα προϊόντα πληρούν τα πρότυπα ποιότητάς μας, έχουμε προσωρινά αναστείλει τις παραδόσεις των συσκευών Galaxy Buds 3 Pro στα κανάλια διανομής για να διεξάγουμε πλήρη αξιολόγηση του ποιοτικού ελέγχου πριν από τις αποστολές στους καταναλωτές. Ζητούμε ειλικρινά συγγνώμη για οποιαδήποτε ταλαιπωρία που μπορεί να προκαλέσει αυτό.

Εάν κάποιος πελάτης που έχει ήδη στην κατοχή του τα Galaxy Buds 3 Pro αντιμετωπίζει οποιαδήποτε προβλήματα, θα πρέπει να επικοινωνήσει με τη Samsung ή να επισκεφθεί το πλησιέστερο Κέντρο Εξυπηρέτησης Samsung.

Τα Galaxy 3 Pro αποτελούν μια σημαντική αλλαγή από τα προηγούμενα ασύρματα ακουστικά της Samsung, με πολλούς να αναφέρουν την έντονη ομοιότητά τους με τα AirPods Pro της Apple. Ωστόσο, η χρήση ελαστικών άκρων σιλικόνης δεν είναι κάτι καινούργιο για τα ακουστικά της Samsung. Η εταιρεία έχει χρησιμοποιήσει παρόμοια άκρα σε πολλά από τα προηγούμενα μοντέλα της, συμπεριλαμβανομένων των Samsung Galaxy Buds Pro και Galaxy Buds 2 Pro.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήραν τον διευθυντή της Mercedes κι αυτός για να δικαιολογήσει τα λεφτά του, απλά αντιγράφει την Apple.

Κρίμα κι ήθελα να δοκιμάσω τα ΑΙ χαρακτηριστικά του με το S24U μου.

Του χρόνου τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά με έχουν βολέψει full τα Buds 2 Pro και θεωρώ το σχήμα τους πολύ καλό (που δεν προεξέχει τίποτα από το αφτί).

Τώρα αυτά, άλλη μία αντιγραφή, άλλο ένα ακουστικό από τα πολλά (σχεδιαστικά τουλάχιστον).

Επεξ/σία από jimmy213
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι γιατι των airpods pro ειναι καλυτερης ποιοτητας…. τα ατομα που τους πιανει φαγουρα στο αυτι ειναι απειρα, μαζι και γω και η γυναικα μου

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
48 minutes ago, Predatorkill said:

ναι γιατι των airpods pro ειναι καλυτερης ποιοτητας…. τα ατομα που τους πιανει φαγουρα στο αυτι ειναι απειρα, μαζι και γω και η γυναικα μου

Να αλλάξετε μπατονέτες. 😛 

  • Haha 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

ναι γιατι των airpods pro ειναι καλυτερης ποιοτητας…. τα ατομα που τους πιανει φαγουρα στο αυτι ειναι απειρα, μαζι και γω και η γυναικα μου

 

59 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Apple airpods 2 και τίποτα άλλο. με το που βγήκαν τα pro με σιλικόνη όπως και τα buds 3 pro, η απόλυτη ξενέρα.

Αν έχετε θέμα πάρτε Foam Tips.

Προσωπικά παρότι είμαι δύσκολος στα ακουστικά  ανέχομαι τα AirPods Pro με Silicon Tips περισσότερο από τα Galaxy buds Pro  που είχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billdanos είπε

Να αλλάξετε μπατονέτες. 😛 

να αλλαξουμε αυτια καλυτερα 😂😂😂 

γκουγκλαρε ρε ear itching airpods pro και θα δεις οτι εχουν πολλοι αυτο το προβλημα. Ενας θεος ξερει τι χημεια εχουν.

 

56 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

 

Αν έχετε θέμα πάρτε Foam Tips.

Προσωπικά παρότι είμαι δύσκολος στα ακουστικά  ανέχομαι τα AirPods Pro με Silicon Tips περισσότερο από τα Galaxy buds Pro  που είχα. 

κανενα foam δε σου δινει το noise cancel που εχουν τα silicon ομως…

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Predatorkill said:

να αλλαξουμε αυτια καλυτερα 😂😂😂 

γκουγκλαρε ρε ear itching airpods pro και θα δεις οτι εχουν πολλοι αυτο το προβλημα. Ενας θεος ξερει τι χημεια εχουν.

κανενα foam δε σου δινει το noise cancel που εχουν τα silicon ομως…

Και τα foams δυστυχώς διαλύονται πολύ εύκολα με τον καιρό. Έκανα το λάθος να πάρω Comply για τα Pixel buds Pro και στην ουσία τζάμπα λεφτά. Ok, κάθονται στα αυτιά πολύ καλύτερα από τα σιλικόνης, αλλά όντως στο noise canceling χάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσα τανκ, αεροπλανα και ουρανοξυστες, αλλα δεν μπορουν να φτιαξουν ενα ζευγαρι ακουστικα... :P

Επεξ/σία από b-boy_steve
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήρθαν τα δικά μου έπειτα από προπαραγγελια από public.Απιστευτος ήχος και κλήσεις.Φοβαμαι να αλλάξω eartips μετά από τόσες αναφορές ότι διαλύονται.Κριμα αλλά θα τα κρατήσω και όταν κυκλοφορήσει το δεύτερο batch τέλη Αυγούστου θα τα γυρίσω να πάρω τα ανανεωμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, Predatorkill said:

να αλλαξουμε αυτια καλυτερα 😂😂😂 

γκουγκλαρε ρε ear itching airpods pro και θα δεις οτι εχουν πολλοι αυτο το προβλημα. Ενας θεος ξερει τι χημεια εχουν.

Καλά άμα κάτσω να γκουγκλάρω θα βρω και αναφορές «το κατάπια στον ύπνο μου και τώρα ακούγεται μουσική από το στομάχι μου»… 😛

Το ότι κάποιος έχει ευαισθησία στα αφτιά του ή στη σιλικόνη, δεν σημαίνει πως η φταίει η apple για αυτό! Και γώ δεν άντεχα για πολλές ώρες τα προηγούμενα που δεν είχαν μαλακά tips και πονούσαν τα αφτια (το ένα βασικά)…  :)

Προφανώς η Samsung αντέγραψε όλα τα υπόλοιπα αλλα ξέχασε να ασχοληθεί και με τον τρόπο εφαρμογής των tips πάνω στα ακουστικά…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...